1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
JustynaS1975

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 70045

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-01-12, 12:59   Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
BEwelka napisał/a:
A na wirusy to też chyba badania z krwi na konkretne wirusy?

TAK.
  Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
JustynaS1975

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 70045

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-01-10, 11:15   Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
BEwelko, ja podpiszę się pod tym co napisała Irka.
Irka napisał/a:
Dodał,że jak w wynikach wszystko jest dobrze trzeba szukać przyczyn "w głowie" ;)
Troszkę się nakręcasz..
miałaś w szpitalu robione wiele badań, gdyby zauważyli jakieś nieprawidłowości nie wypuściliby cię bez diagnostyki:) Także odetchnij - jesteś zdrowa :)


Bo z takim podejściem naprawdę w końcu doprowadzisz się do jakiejś choroby.
Pozdrawiam Cię serdecznie
  Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
JustynaS1975

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 70045

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-12-20, 17:08   Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
BEwelka napisał/a:
Ja chyba taka nie jestem...

Też tak kiedyś o sobie myślałam, człowiek sam nie jest świadom ile może znieść i przejść. Ale na razie nie zakładamy najgorszych scenariuszy.
Ale nie życzę Ci takich sprawdzianów.
BEwelka napisał/a:
A tak na marginesie, co to jest ta chemia podtrzymujaca? To znaczy tak na wszelki wypadek żeby nie było nawrotu? A kiedy nastąpi wyleczenie całkowite? Czy to jest wogóle mozliwe? :?ale?:


Ja piszę tylko o ostrych białaczkach.
Chemia podtrzymująca jest jak sama nazwa wskazuje ma podtrzymywać remisję całkowitą. Chemia podtrzymująca jest po to, aby nie było nawrotu. Ale nie daje 100% pewności. Ale są osoby, którym się udało wyjść z choroby. Całkowite wyleczenie jest możliwe.
Chemia podtrzymująca jest alternatywą dla przeszczepu szpiku kostnego.
Po dokładnych badaniach lekarze decydują, czy ma być przeszczep szpiku (o ile jest dawca) czy leczenie podtrzymujące.
Nie sądzę, abyś Ty miała ostrą białaczkę.
Najpierw diagnoza u Ciebie, wyjaśniamy co się dzieje u Ciebie, a potem jak już coś będzie wiadomo będziemy wyjaśniać dalej.

BEwelka napisał/a:
i to serce mnie niepokoi bo tak dziwnie szybko bije.

A serce to możliwe że z nerw. :nunu:

BEwelka napisał/a:
Dziękuję za wsparcie Justynko, ale to ja powinnam Ciebie wspierać _itsme_

Będziemy się wspierać nawzajem. :)
I bądź dobrej myśli. |uscisk|
  Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
JustynaS1975

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 70045

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-12-20, 12:09   Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
Ostra białaczka szpikowa. Z tego co powiedziała pani doktor, że od momentu rozpoczęcia choroby do wystąpienia objawów to co najwyżej 2-4 tygodnie.
Ja dostałam wysokiej temperatury 38, stopni, której nie można było zbić. Nienaturalne osłabienie, 10 minut spaceru to jak maraton, poty, nocne poty, siniaki nie wiadomo skąd. Poszłam do lekarza z objawami grypopodobnymi (wysoka gorączka, łamanie w kościach, osłabienie, poty), dał coś coś na 'grypę', bo 5 dniach wróciłam do lekarza i wtedy lekarz dał mnie skierowanie na morfologię.
Wyniku morfologii było: 100tys./mm3 (gdzie norma jest do ok. 10tys./mm3), płytki ok. 27tys./mm3 (norma od ok. 140tys./mm3). Wynik nie pozostawiał wątpliwości.

Pisałaś ostatnio, chyba pod koniec czerwca, z obawami. Od tego czasu jeśli byś pozostawała bez opieki lekarskiej, to z Tobą byłoby bardzo źle, jeśli miałaby to być któraś z ostrych białaczek.

Na razie pozostaje Ci cierpliwe czekanie na rozmaz krwi i wyniki. Wiem, że to trudne, ale wtedy zacznie się wyjaśniać. Snucie czarnych scenariuszy nic Ci nie da, i na pewno nie pomoże. :)

Teraz czuję się OK. Tzn. ja jestem po wznowie po przeszczepie szpiku, ale teraz jest OK.
Tu jest mój wątek:
http://www.forum-onkologi...apia-vt3672.htm
  Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
JustynaS1975

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 70045

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-12-20, 11:29   Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
BEwelko, już nie czytaj za dużo ;) .
Mnie się wydaje, że nie będzie to ostra białaczka (czy to szpikową, czy limfoblastyczna), dlatego, że wyniki miałabyś o niebo gorsze. Poza tym ostre białaczki bardzo szybko postępują. Niestety nie wypowiem się co do przewlekłych białaczek, bo nie wiem.
Być może coś wyjdzie w rozmazie, jeśli to choroba krwi. Nie jestem lekarzem, ani tak dobra merytorycznie, ja się tylko trochę zna na swojej chorobie (ostra białaczka szpikowa). Dobry lekarz z wyników krwi, z rozmazu powinien już coś wyczytać, wytypować jakieś podejrzenie.
Trzymam kciuki za wyniki. Życzę Ci spokoju, i przede wszystkim siły.
Pozdrawiam :)
  Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
JustynaS1975

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 70045

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-12-19, 15:24   Temat: Powiększony WĘZEŁ PRZY UCHU
BEwelko, nie odpowiem Ci merytorycznie. Jednak jeśli są jakieś nieprawidłowości, to najlepiej to zacząć jak najszybciej działać. Iść zrobić rozmaz ręczny krwi, potem na wizytę do lekarza. Zacząć jak najszybciej wyjaśniać, aby albo się uspokoić, albo jeśli coś się dzieje niedobrego (odpukać w niemalowane) to zacząć leczyć. Rozumiem strach, ale nie działając, a pewnie snując jeszcze czarne scenariusze sobie szkodzisz. A i za dużo nie wyczytywać, bo się nakręcasz niepotrzebnie. W internecie też trzeba nauczyć się czytać. To co się przeczyta podzielić na 4 i wziąć pod uwagę 1/4 i cała sztuka wziąć pod uwagę dobrą 1/4.
Pozdrawiam Cię.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group