1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: prośba o pomoc w interpretacji wyników
Justyna1501

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3616

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-07, 19:34   Temat: prośba o pomoc w interpretacji wyników
Dziękuję :tull: :cmok: Morzenko, jesteś niezastąpiona. Po raz kolejny mam Ci za co dziękować!

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-10-07, 19:42 ]
Oj tam, oj tam ;) :tull:

  Temat: prośba o pomoc w interpretacji wyników
Justyna1501

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3616

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-07, 19:13   Temat: prośba o pomoc w interpretacji wyników
Marzenko! jak dobrze, że jesteś kamień z serca! Proszę powiedz mi, ponieważ ten gruczolak ma cm , czy może się okazać teraz po usunięciu całości, że to jednak rak ?

[ Dodano: 2017-10-07, 19:14 ]
miało być, że ma 4 cm - tak wynika z obrazu kolonoskopii, który wskazuje tylko na istnienie tego polipa, uchyłków i żylaków odbytu reszta jelita bez zmian
  Temat: prośba o pomoc w interpretacji wyników
Justyna1501

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3616

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-07, 17:09   Temat: prośba o pomoc w interpretacji wyników
Dzień dobry, znowu zawitałam na tym forum, bo chciałam poprosić o pomoc w interpretacji wyników mamy. Korzystałam już z forum, gdy mój tata chorował i otrzymałam wówczas mega dużo pomocy od Państwa.
Przechodząc do rzeczy mojej mamie dokuczały hemoroidy, dlatego też udałyśmy się do proktologa, który podczas badania per rectum wykrył guza w odbytnicy. Kleszczykami został pobrany spory fragment tego guza a wynik był adenoma tubulo villosum low grade.
Kolejno zostało wykonane badanie USG, które wykryło tylko kamienie w woreczku żółciowym, reszta narządów bez zmian. Wykonanane zostało również badanie tk, poniżej zamieszczam opis.

Następnie udałam się z mamą prywatnie do lekarza, gastroenterologa (nie wiem czy dobrze napisalam) , który wykonał kolonoskopie. Wynik kolonoskopii wykazał uchyłki, żylaki odbytu oraz polipa o policyklicznych kształtach. w kilku miejscach tego guza były takie czerwone kropki, co zdaniem lekarza mkogło świadczyc że są to ogniska nowotworowe, dlatego pobrał z nich wycniki i wynik wycinków jest nastepujący " obraz moze odpowiadać adenoma tubulu villosum high grade" Mama została skierowana na polipektomie.
Czy może ktoś mi powiedzieć, co to wszystko oznacza? czy to jest rak?

[ Dodano: 2017-10-07, 17:41 ]
proszę o pomoc strasznie sie denerwuję

  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Justyna1501

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34432

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-24, 21:26   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Hej... odwazylam sie napisac bo czytalam Twoja historie.jestesmy w tym samym wieku i mamy ten sam koszmar za soba :(
w sierpniu straciłam ukochanego tate. tez mial drobnokomorkowego raka pluc :(

[ Dodano: 2017-01-24, 21:27 ]
wiem, ze jest ci bardzo ciezko, mi tez chociaz minelo juz 5 miesiecy. cholernie boli ze nie bylo ratunku dla naszych rodzicow. jesli chcialabys z kims pogadac to napisz. pozdrawiam i tule z calego serca.
  Temat: Mniej znane odpowiedniki Ensure i Nutridrink
Justyna1501

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 28183

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-08-02, 15:25   Temat: Mniej znane odpowiedniki Ensure i Nutridrink
czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem i powiedzieć ile takich nutridrinków chory powinien spozyć w ciagu doby, jeśli nie przyjmuję zadnych innych pokarmów z powodu bólów brzucha, mdłości, wymiotów?
pozdrawiam
  Temat: pilnie proszę o poradę
Justyna1501

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3679

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-29, 21:09   Temat: pilnie proszę o poradę
Marzenko, dziękuję Ci bardzo za te informacje, przyznam, że uspokoiłaś mnie w pewien sposób.

Jesteśmy pod opieką poradni paliatywnej, i tam też zadzwoniłam i rozmawiałam z pielęgniarką, która powiedziała mi właśnie, że to bardzo prawdopodobne, że zażywanie środków przeciwbólowych oraz sterydów mogło podnieść owe próby.

Dziękuję Ci raz jeszcze, dobrze jest poznać kogoś, kto posiada taki zasób wiedzy na ten temat.

Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-07-29, 21:32 ]
Justynko, tu na forum same cudowne osoby z wielką wiedzą i ogromnym doświadczeniem :)

  Temat: pilnie proszę o poradę
Justyna1501

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3679

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-29, 20:39   Temat: pilnie proszę o poradę
tak sterydy były odstawiane stopniowo według zalecen lekarza. dodam jeszcze, że przed badaniem krwi pare dni tata zażywał np. ibum albo pyralginę żeby zbić temperature. tata zakończył chemioterapię 4 kwietnia natomiast 28 kwietnia wykonany został tomograf, który wykazał znaczne zmniejszenie zarówno guza na płucu, jak i przerzutów w wątrobie. potem była radioterapia paliatywna oraz napromienianie mozgowia. i w tym czasie proby watrobowe były w normie, dopiero po odstawieniu sterydów własnie była temperatura, ogólne rozbicie a taka kontrolne badanie prób zrobione przez nas prywatnie wykazało podniesione próby alt i ast jedna do 90 druga do 50.
  Temat: pilnie proszę o poradę
Justyna1501

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3679

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-29, 19:36   Temat: pilnie proszę o poradę
sprawa dotyczy mojego taty, wiek 56 lat. Wykryto u niego w listopadzie raka drobno-komórkowego płuca prawego z przerzutami do wątroby. Próby wątrobowe w grudniu były bardzo wysokie i zdecydowano się podać pierwszą dawkę chemioterapii tylko w oparciu o jeden lek etopozyd. dopiero przy drugim cyklu włączono drugi lek. Tata przeszedł 6 cykli chemioterapii, później radioterapie paliatywną płuca oraz elektywne napromienianie mózgowia. przez cały okres leczenia próby wątrobowe były w normie. Również w połowie cyklu napromieniania mózgowia te próby były prawidłowe, natomiast właśnie badania wykonane parę dni po odstawieniu tego sterydu wykazały podwyższenie prób wątrobowych, ogólnie tata gorączkował, czuł się rozbity, występowały bóle mięśni. I dlatego zastanawiam się, bo gdzieś wyczytałam, że to może być spowodowane również sterydami. USG jamy brzusznej mamy na poniedziałek, ale strasznie się tym wszystkim martwię i dlatego chciałam z kimś o tym porozmawiać, wymienić się informacjami. Tata teraz czuje się bardzo dobrze, gorączka już nie występuje, nabiera siły.
przepraszam, za tak chaotyczne informacje.
  Temat: pilnie proszę o poradę
Justyna1501

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3679

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-29, 11:58   Temat: pilnie proszę o poradę
Proszę mi udzielić informacji, czy po zażywaniu sterydu pabi-dexamethason- przez około półtora miesiąca - czy w skutek tego mogło dojść do podwyższenia prób wątrobowych?
proszę o pomoc w tym temacie.

[ Dodano: 2016-07-29, 12:10 ]
dodać, zapomniałam że próby te nie są jakoś rażaco wysokie alt około 90 a ast ponad 50, jednakże martwię się
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group