1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy
Jolana

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 28444

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-01-04, 21:43   Temat: Rak trzonu macicy
bernadetta58 napisał/a:
Bronchoskopia nie wykazała
obecności komórek nowotworowych w płucach :lol:

Super wiadomość... Cieszę się i gratuluję. :)
  Temat: Rak trzonu macicy
Jolana

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 28444

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-12-18, 10:41   Temat: Rak trzonu macicy
bernadetta58 napisał/a:
No i już !!!! W czwartek bronchoskopia !!!

Proszę się nie denerwować - wszystko będzie dobrze. Nie taki straszny diabeł jak go malują...

Cytat:
Lekarz na konsultacji od razu stwierdził, że musi być to badanie, aby zobaczyć płuca.
Powtarzam - bardzo cenne badanie diagnostyczne.

Cytat:
Strasznie się boję, nie wiem jak przez to przejdę :roll: może ktoś ma dla mnie jakieś
dobre rady ? ;)

:tull:

Proszę porozmawiać o tym z lekarzem przed badaniem na pewno weźmie pod uwagę prośbę o maksymalne zniesienie bólu i zastosuje właściwą metodę znieczulenia. :) Podczas bronchoskopii zasadnicza rzecz jest nie denerwować się, oddychać spokojnie najlepiej płytko i regularnie i pójdzie sprawnie. Przejście przez krtań jest najbardziej nieprzyjemnym momentem ale trwa to dosłownie chwilkę. Dostosować się do wszystkich poleceń wydawanych przez lekarza. Przeciętny czas trwania bronchofiberoskopii wynosi 5-10 minut.

Po zabiegu nie wolno nic jeść ani pić, aż odruch gardłowy wróci czyli około 2 godzin ( ryzyko zakrztuszenia się ).. Można odczuwać lekki dyskomfort w gardle i lekki ból przy połykaniu przez kilka dni. Ten objaw jest normalny.

W drodze powrotnej do domu konieczna jest opieka osoby towarzyszącej ze względu na zastosowane znieczulenie...
To wszystko, :)

Życzę jak najlepszych wyników badania i trzymam kciuki...
:uhm!:
  Temat: Rak trzonu macicy
Jolana

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 28444

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-12-15, 20:05   Temat: Re: prawdopodobny przerzut raka trzonu macicy do płuc
bernadetta58 napisał/a:

Chciałam zapytać czy bronchoskopię można zastąpić równie wiarygodnym badaniem które da podobny efekt. Mam jeszcze jedno pytanie:wszędzie czytam że guzki
przerzutowe są okrągłe, czy mogą mieć też inny kształt ?

Witam,

W sytuacji wątpliwej właśnie bronchoskopia - jako badanie jedno z niewielu pozwoli obejrzeć te guzki płucach i ewent. pobrać materiał do badania hist - pat. Ma to naprawdę bardzo duże znaczenie przy diagnostyce chorób płuc.

Też miałam takie badanie wykonane w dodatku w trzeciej dobie po operacji, znieczulono mi tylko gardło.... Bronchoskopię zrobili mi z marszu na moim szpitalnym łóżku - bo lekarz przypadkowo usłyszał mój kaszel i natychmiastowo zarządził to badanie. Trwało kilka minut.... Wytrzymałam... :mrgreen:

Natomiast w Twojej sytuacji badanie będzie zaplanowane, do którego możesz się przygotować i porozmawiać z lekarzem o swoich problemach. Masz szansę otrzymać płytkie znieczulenie krótkotrwałe dożylne z zaśnięciem...

Na ogół znieczulają miejscowo i podają środek uspokajający.

[ Dodano: 2012-12-15, 20:36 ]
W uzupełnieniu napiszę, że RTG płuc nie odpowie jednoznacznie, że chory na przykład ma raka tylko zilustruje czy w płucach znajdują się guzki / guzek....

TK bardzo dokładnie zlokalizuje zmiany o charakterze litym, określi powiększone węzły chłonne ale już nic nie powie o pochodzeniu tych zmian...

Dlatego mówię - najlepsza w tej sytuacji byłaby bronchoskopia. Jednak zaczekajmy na decyzje lekarza...
  Temat: Rak trzonu macicy
Jolana

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 28444

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-12-13, 22:10   Temat: Rak trzonu macicy
bernadetta58 napisał/a:

WNIOSKI : Dwa guzki w płucu prawym o niepewnym charakterze. Proponuję wczesną
kontrolę TK za 2-3 miesiące.


Cytat:
Mój lekarz prowadzący stwierdził że osobiście nie bardzo wierzy aby to były przerzuty,
jednak ze względu na podejrzenia przerzutów raka trzonu macicy do płuc dał skierowanie
na konsultację pulmunologiczną i ewen. diagnostykę, w tym inwazyjną.

Ja osobiście bym trzymała się propozycji Twojego lekarza.
Ze wszystkimi budzącymi wątpliwości guzkami, należy się natychmiast zgłosić do pulmonologa lub onkologa.
Specjalista zadecyduje o dalszej diagnostyce w tym badaniach laboratoryjnych.
Z zachęcam do wizyty u specjalisty. :)
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak trzonu macicy
Jolana

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 28444

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-10-22, 22:04   Temat: Rak trzonu macicy
bernadetta58 napisał/a:

Diagnoza brzmi : Opisywanego zagęszczenia nie ma na dostarczonych zdjęciach archiwalnych. Nie można wykluczyć przerzutu.

Na razie było porównanie zdjęć - jest podejrzenie, a nie diagnoza...póki co, tak? :)

bernadetta58 napisał/a:

Wskazane TK klatki piersiowej.
No dobrze, zobaczymy co uzyskamy z tego badania...

bernadetta58 napisał/a:

Wyprosiłam również u mojej pani doktor prowadzącej zmianę terminu TK
z 15 lutego 2013r. na 27 listopad 2012r.

Brawo ! Należy walczyć o siebie.. W każdym razie termin badania skrócony.
Czekamy... :tull:
  Temat: Rak trzonu macicy
Jolana

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 28444

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-10-19, 08:17   Temat: Rak trzonu macicy
bernadetta58, dokładnie tak jak napisałaś:
Cytat:
Termin tomografi komputerowej wydaje mi się bardzo odległy ! Nie mogę tak siedzieć i nic nie robić bo bardzo żle to wpływa na moją psychikę.

Też spokojnie bym nie czekała na termin. W tej sytuacji poprosiłabym torakochirurga o konsultację. :uhm!:

[ Dodano: 2012-10-19, 09:07 ]
Tutaj masz listę naszych Administratorów

http://www.forum-onkologi...um/groups/3.htm
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group