1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór lewego płuca u mamy -proszę o porade
Jolana

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 24304

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-03, 11:32   Temat: Nowotwór lewego płuca u mamy -proszę o porade
Dzień dobry sigvald,

możesz oczywiście poprosić o kontrolne badanie dla Mamy. Po tomografii przypilnuj, żeby badania obrazowe były zlecane systematycznie. To ważne przy tzw. profilaktyce wtórnej. Wizyta u torakochirurga co trzy miesiące i badanie rtg na zmienię z TK kl.piersiowej ( czyli tk będzie co pół roku).

Natomiast wszystkie niepokojące dolegliwości spoza kl.piersiowej zgłaszane przez Mamę wymagać będą konsultacji u onkologa.

Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór lewego płuca u mamy -proszę o porade
Jolana

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 24304

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-22, 18:30   Temat: Nowotwór lewego płuca u mamy -proszę o porade
Dzwonić po pogotowie - będzie przyjęta Mam na SOR poza kolejką. Mieć przy sobie dokumenty z leczenia onkologicznego.

[ Dodano: 2014-11-22, 18:32 ]
Na Izbie Przyjęć zrobią Mamie wszystkie konieczne badania w tym RTG płuc
  Temat: Nowotwór lewego płuca u mamy -proszę o porade
Jolana

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 24304

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-22, 13:41   Temat: Nowotwór lewego płuca u mamy -proszę o porade
Na przyszłość aby nie męczyć Mamy - wezwij lepiej lekarza do domu. Zastosujcie dietę lekkostrawną ale przede wszystkim proszę podawać Mamie wodę niegazowaną do 2 l/na dobę w około 6 porcjach.
Z badaniami raczej zaczekać do poniedziałku.
Jeśli objawy będą się nasilać to szpital.

Morfologię z rozmazem zawsze można zrobić prywatnie.
Na razie spokojnie trzeba czekać - jeszcze za wcześnie na efekty antybiotyku.
  Temat: Nowotwór lewego płuca u mamy -proszę o porade
Jolana

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 24304

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-22, 11:15   Temat: Nowotwór lewego płuca u mamy -proszę o porade
Oczywiście jak najszybciej do lekarza. Tak, lek obniżający gorączkę można podać. Sama zwyżka ciepłoty ciała jest powodem do pilnego kontaktu z lekarzem ze względu na leczenie onkologiczne.
  Temat: Nowotwór lewego płuca u mamy -proszę o porade
Jolana

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 24304

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-03, 20:47   Temat: Nowotwór lewego płuca u mamy -proszę o porade
sigvald napisał/a:
A czy jest szansa ,że wyniki wróca do normy w ciągu tygodnia?

Tak. Miałam podobną sytuację. I o tydzień był przesunięty termin chemioterapii [yee] .
  Temat: Nowotwór lewego płuca u mamy -proszę o porade
Jolana

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 24304

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-09-26, 21:07   Temat: Nowotwór lewego płuca u mamy -proszę o porade
sigvald napisał/a:
A?Najbardziej interesuje mnie jak to wygląda czasowo.ile dni jest wlew(nie cierpie tego słowa) ile dni przerwy,ile trwa jeden cykl?

Witam serdecznie,
napiszę na temat swojego leczenia - otóż otrzymałam uzupełniającą chemioterapie pooperacyjną ( schemat schemat PN). W moim przypadku była to cisplatyna i navelbinę.

Dawkę lekarz dobiera przede wszystkim na podstawie wagi czyli masy ciała. Miałam 4 cykle w odstępach co 21 dni. Z tym , że 7 dnia miałam " dolewkę" navelbiny. U mnie to wyglądało w ten sposób w poniedziałek ( cisplatyna plus novelbina) a w nastepny poniedziałek dolewka z navelbiny.
Najdłużej trwają początki cyklu Każdego pierwszego dnia cyklu znikałam z domu praktycznie na cały dzień.. Kroplówka wchłania się dosyć wolno.... Ale tak musi być.

Przed samą chemioterapią podają lek p/wymiotny który trzeba też przyjmować w pierwszych dniach po wlewie. Każdy inaczej reaguje na chemię. Poznałam tam ludzi którzy nie mieli żadnych przykrych objawów w trakcie i o po.... jak również i takich którzy bardzo źle znosili chemioterapię. Ale nie należy się z góry uprzedzać. Reakcje są różne i to sa sprawy indywidualne.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group