1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
JaBaba

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108619

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-27, 07:58   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 napisał/a:
hemoglobina około 6 a RBC 2.

Powinnaś podawać w jakich jednostkach jest opisywany w wyniku poziom hemoglobiny ( i innych też), bo to jest ważne.
Ja mam podawany poziom hemoglobiny w mmol/L przy czym norma jest 6,95 - 9,74. Podawany w g/dl norma jest 12 - 16
Jak widzisz to 6 ma różne znaczenie w tych dwóch przypadkach.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-05-27, 08:36 ]
Słuszna uwaga mająca ogromne znaczenie.
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
JaBaba

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108619

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-01, 14:04   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 napisał/a:
czy przed samą radioterapią trzeba smarować czymś klatkę piersiową, czy trzeba ją ogolić?Jakie maści, kremy można stosować i co pić na osłonę przełyku,podobno len jest dobry.Napiszcie proszę jak dziecku bo kompletnie nie mamy doświadczenia z radioterapią

Ja podczas radioterapii stosowałam tylko Alantan (puder dla dzieci) na skórę. Naświetlanego obszaru nie należy myć. Siemię lniane (zmielone) jest dla przełyku jak balsam - dodawałam do mleka, do zup mlecznych, do wody z sokiem, bo z samą wodą może w końcu zbrzydnąć. Co do ogolenia klatki piersiowej to przypuszczam, że gdyby była taka konieczność to radiolog już powiedziałby o tym. Odrastające owłosienie też potrafi nieźle podrażnić skórę i chyba nie ma potrzeby jej golić.
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
JaBaba

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108619

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-27, 10:08   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 napisał/a:
radioterapia radykalna i ponowna ocena torakochirurgiczna.

Niejeden chory chciałby zobaczyć takie światełko w tunelu - nie zamartwiaj się więc na zapas i zbierajcie z tatą siły do dalszej walki.
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
JaBaba

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108619

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-03, 16:29   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Marcin J napisał/a:

Rak to podstepny przeciwnik, siedzi cichutko, rosnie... karmi sie cukrami,

Taaak.... ktoś inny napisze, że karmi się białkiem więc nie należy go spożywać, a jeszcze ktoś inny, że raka można "zagłodzić"...
Już gdzieś na forum był link, ale przypomnę go tutaj
http://www.dietetykamedyc...akty-i-mity.pdf
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group