1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz głowy trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8401

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-06-21, 16:38   Temat: Guz głowy trzustki
Niestety moja Mama przegrała tę nierówną walkę...Od marca wszystko toczyło się w tempie błyskawicznym. Nie było szansy ani na dalszą chemię , ani na radioterapię..

Pozdrawiam wszystkich , dziękuję za wsparcie i życzę zdrowia, bo to jest najważniejsze.
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22729

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-03-28, 21:56   Temat: Nowotwór trzustki
Ok. Przepraszam :roll:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-03-29, 15:20 ]
:)
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22729

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-03-28, 16:12   Temat: Nowotwór trzustki
Wczoraj, po wizycie u onkologa , jednak moja mama została w szpitalu...Jutro założą dren...I zobaczymy co będzie dalej... Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22729

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-03-26, 20:13   Temat: Nowotwór trzustki
Bardzo się cieszę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Moja mama wzięła 13 kursów, operacja jednak nie dojdzie do skutku. 😥. Wczoraj zrobiła się żółta, pojechałyśmy na Sor ... wyniki tragiczne. A mama nie zgodziła się na operację , żeby założyć dren... Obawiam się najgorszego...😭
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22729

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-16, 16:11   Temat: Nowotwór trzustki
Witaj Mael. Chciałam zapytać ,jak czuje się mąż, jak działa chemia, czy wszystko idzie ku lepszemu. Pozdrawiam , Izabela .
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22729

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-15, 13:10   Temat: Nowotwór trzustki
Witam znów :)
Mama jest już po 8 kursach folfirinoxu i czuje się nieźle. Włosy się mocno przerzedziły, teraz ma kłopot z pleśniawkami , ale generalnie poprawa jest. Guz się zmniejszył, markery spadły z 1280 na 440. Bóle się zmniejszyły i nie musi codziennie faszerować się tramalem. Ma kłopoty ze snem , ale słyszałam,że to częste. Zostały jeszcze 4 kursy i sama jestem ciekawa, co będzie dalej...Mamy nadzieję,że uda się tego dziada opanować na trochę dłużej.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka :tull:
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22729

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-29, 20:45   Temat: Nowotwór trzustki
Z tego co lekarz mówił nam,to właśnie nab paklitaksel musiałby być z gemcytabiną. Tak zwana monoterapia działa słabiej. Znalazłam stronę na internecie, gdzie są badania porównawcze chemii przy raku trzustki. Spróbuj znaleźć i poczytać. To było w formacie pdf.
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22729

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-29, 20:19   Temat: Nowotwór trzustki
Z tego co wiem, to folfirinox jest bardziej toksyczny. Nie mam pojęcia jakimi kryteriami kierują się lekarze, ale z tego co nam mówił doktor "chemik",to nab paklitaksel jest równie skuteczny. Na Waszym miejscu też miałabym dylemat..Moja Mama z racji brania chemii już 3lata temu,nie miała wielkiego wyboru. W każdym razie po folfirinox ie markery spadły jej prawie o 400 jednostek,po 3 wlewach. 21 sierpnia miała TK i 19 września jedziemy do onkologa. Wtedy okaże się, jak zadziałała. Pozdrawiam.
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22729

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-29, 15:53   Temat: Nowotwór trzustki
Witam. Moja Mama dostaje Folfirinox (już 4 wlew). Ta chemia składa się z 4 składników,ale żeby ją przyjąć trzeba leżeć w szpitalu przez 3 dni.Potem 2 tygodnie przerwy ,badania krwi i znów chemia. Po wlewie przez 5 dni trzeba brać zastrzyki podskórne (Zarzio),na odbudowę krwinek. Moja mama po tej chemii czuje się całkiem nieźle, nie wyłysiała. Mdli ją tylko w trakcie i jest osłabiona przez parę dni.
  Temat: Guz głowy trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8401

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-29, 14:57   Temat: Guz głowy trzustki
Jednak po konsultacjach , moja Mama od poniedziałku zacznie przyjmować Folfrinox. Zobaczymy jak będzie chemię znosić. :-D .Staramy się być dobrej myśli. Jeśli nie będzie mogła przyjmować ,czeka ją naświetlanie.

[ Dodano: 2017-06-29, 15:00 ]
A co do przerzutów ,to lekarze będą mieli pełniejszą wiedzę na ten temat po sierpniowym TK. Na razie widać jakieś zmiany w wątrobie, ale nie ma 100 % pewności ,że to przerzuty.
  Temat: Guz głowy trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8401

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-24, 12:15   Temat: Guz głowy trzustki
Jesteśmy po wizycie u onkologa "chemika" i znów nie ma dobrych wieści....Moja Mama prawdopodobnie nie będzie mogła mieć chemii,z racji tego ,że 3 lata temu przeszła już chemioterapię i jest mocna podstawa przypuszczać, że teraz jej organizm kolejnej serii nie zniesie..pozostaną ewentualnie tylko naświetlania,po których nie będzie mogła mieć operacji ,bo gojenie będzie tragiczne..
Ca 19-9 szybuje coraz szybciej i zrobiło się już 1217 U/ml . CEA 17 pg/ml.
Mam coraz bardziej mieszane uczucia :shock: i jestem coraz bardziej przerażona.Moja Mama coraz mniej je, niby ma chęć na coś, uszykuje sobie,a potem nie może w siebie wcisnąć... :uuu:
No i nie może już obejść się bez tramalu...
  Temat: Guz głowy trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8401

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-10, 12:31   Temat: Guz głowy trzustki
Bardzo dziękuję za wsparcie . I z przerażeniem czekam na dalszy rozwój wypadków..
  Temat: Guz głowy trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8401

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-10, 10:25   Temat: Guz głowy trzustki
Nasz lekarz prowadzący z CO ,powiedział nam,że operacja jest niepewna ze względu na wynik EUS:
Endoskopowo:
(optyka skośna):brodawka Vatera wygląda prawidłowo.
Endosonograficznie: w głowie trzustki widoczny jest lity, nieznacznie hipoechogeniczny, jednorodny, dość dobrze odgraniczony guz o wielkości 28 /20 mm.Guz przylega do spływu żyły wrotnej na odcinku ok.20 mm,bez zwężania światła naczynia (prawdopodobne naciekanie) .Nie ma kontaktu z tętnicą krezkową górną, pniem trzewnym ani ścianą przewodu pokarmowego. Bliska sąsiaduje z PZW, ale drogi żółciowe nie są poszerzone (max. 6 mm)Miąższ pozostałej części głowy trzustki bez zmian ogniskowych i bez cech przewlekłego zapalenia.Miąższ trzonu i ogona w częściowym zaniku.Przewód Virsunga w głowie częściowo uciśnięty przez guz.Obwodowo ma do 4,5 mm szerokości i kręty przebieg. :cry: Zewnątrzwątrobowe drogi żółciowe mają do 7 mm szer. i wyglądają prawidłowo .
Ca 19-9 w maju 404 U/ml
:cry:
  Temat: Guz głowy trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8401

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-09, 16:50   Temat: Guz głowy trzustki
A jednak złośliwiec.....po biopsji wynik przytłaczający..Adenocarcinoma ,pierwotny guz głowy trzustki. Chciałam zapytać co oznacza w immunochemii CK 7+,CK 19+,GATA 3+,ER-,PGR-,HER2-,Ki 67+.Odczyn jądrowy we wszystkich komórkach.
21.06 mama zaczyna chemię,operacja niepewna..okaże się dopiero po sierpniowym TK...Boję się.. :uuu:
  Temat: Guz esicy
Izabela1972

Odpowiedzi: 161
Wyświetleń: 55669

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-17, 11:17   Temat: Guz esicy
Witam.
Jeśli lekarz po operacji zwiadowczej ocenił,że guz jest nieresekcyjny, to nikt nie podejmie się powtórnej operacji,ponieważ ze względu na przerzuty takowa nic nie polepszy,a pacjenta skaże na dodatkowe cierpienie.Chemia paliatywna też nie leczy,tylko ułatwia choremu życie.
Bardzo mi przykro,ale gdyby operacja była możliwa ,to na pewno Twój mąż nie zostałby bez pomocy chirurga.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group