1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz głowy trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8449

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-06-21, 16:38   Temat: Guz głowy trzustki
Niestety moja Mama przegrała tę nierówną walkę...Od marca wszystko toczyło się w tempie błyskawicznym. Nie było szansy ani na dalszą chemię , ani na radioterapię..

Pozdrawiam wszystkich , dziękuję za wsparcie i życzę zdrowia, bo to jest najważniejsze.
  Temat: Guz głowy trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8449

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-29, 14:57   Temat: Guz głowy trzustki
Jednak po konsultacjach , moja Mama od poniedziałku zacznie przyjmować Folfrinox. Zobaczymy jak będzie chemię znosić. :-D .Staramy się być dobrej myśli. Jeśli nie będzie mogła przyjmować ,czeka ją naświetlanie.

[ Dodano: 2017-06-29, 15:00 ]
A co do przerzutów ,to lekarze będą mieli pełniejszą wiedzę na ten temat po sierpniowym TK. Na razie widać jakieś zmiany w wątrobie, ale nie ma 100 % pewności ,że to przerzuty.
  Temat: Guz głowy trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8449

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-24, 12:15   Temat: Guz głowy trzustki
Jesteśmy po wizycie u onkologa "chemika" i znów nie ma dobrych wieści....Moja Mama prawdopodobnie nie będzie mogła mieć chemii,z racji tego ,że 3 lata temu przeszła już chemioterapię i jest mocna podstawa przypuszczać, że teraz jej organizm kolejnej serii nie zniesie..pozostaną ewentualnie tylko naświetlania,po których nie będzie mogła mieć operacji ,bo gojenie będzie tragiczne..
Ca 19-9 szybuje coraz szybciej i zrobiło się już 1217 U/ml . CEA 17 pg/ml.
Mam coraz bardziej mieszane uczucia :shock: i jestem coraz bardziej przerażona.Moja Mama coraz mniej je, niby ma chęć na coś, uszykuje sobie,a potem nie może w siebie wcisnąć... :uuu:
No i nie może już obejść się bez tramalu...
  Temat: Guz głowy trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8449

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-10, 12:31   Temat: Guz głowy trzustki
Bardzo dziękuję za wsparcie . I z przerażeniem czekam na dalszy rozwój wypadków..
  Temat: Guz głowy trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8449

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-10, 10:25   Temat: Guz głowy trzustki
Nasz lekarz prowadzący z CO ,powiedział nam,że operacja jest niepewna ze względu na wynik EUS:
Endoskopowo:
(optyka skośna):brodawka Vatera wygląda prawidłowo.
Endosonograficznie: w głowie trzustki widoczny jest lity, nieznacznie hipoechogeniczny, jednorodny, dość dobrze odgraniczony guz o wielkości 28 /20 mm.Guz przylega do spływu żyły wrotnej na odcinku ok.20 mm,bez zwężania światła naczynia (prawdopodobne naciekanie) .Nie ma kontaktu z tętnicą krezkową górną, pniem trzewnym ani ścianą przewodu pokarmowego. Bliska sąsiaduje z PZW, ale drogi żółciowe nie są poszerzone (max. 6 mm)Miąższ pozostałej części głowy trzustki bez zmian ogniskowych i bez cech przewlekłego zapalenia.Miąższ trzonu i ogona w częściowym zaniku.Przewód Virsunga w głowie częściowo uciśnięty przez guz.Obwodowo ma do 4,5 mm szerokości i kręty przebieg. :cry: Zewnątrzwątrobowe drogi żółciowe mają do 7 mm szer. i wyglądają prawidłowo .
Ca 19-9 w maju 404 U/ml
:cry:
  Temat: Guz głowy trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8449

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-09, 16:50   Temat: Guz głowy trzustki
A jednak złośliwiec.....po biopsji wynik przytłaczający..Adenocarcinoma ,pierwotny guz głowy trzustki. Chciałam zapytać co oznacza w immunochemii CK 7+,CK 19+,GATA 3+,ER-,PGR-,HER2-,Ki 67+.Odczyn jądrowy we wszystkich komórkach.
21.06 mama zaczyna chemię,operacja niepewna..okaże się dopiero po sierpniowym TK...Boję się.. :uuu:
  Temat: Guz głowy trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8449

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-18, 19:16   Temat: Guz głowy trzustki
Robiła badania,co pół roku onkolog .Nic wcześniej nie było. Ale przy poprzedniej sprawie,guz urósł w ciągu miesiąca (co roku mammografia i USG),więc wszystko jest możliwe.
Jak tylko będę miała wyniki,odezwę się.
Dziękuję,za szybką odpowiedź i pozdrawiam.
  Temat: Guz głowy trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8449

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-18, 18:29   Temat: Guz głowy trzustki
Witam,
trzy lata temu moja mama (66lat) miała mastektomię (rak lobularny piersi prawej pT3N2aM0,G2-BR7).Przeszła 6 kursów chemioterapii i 28 dni radioterapii. Wtedy myślałam,że najgorsze już za nami..Ale jednak nic z tego.
Jesienią zeszłego roku zaczęła źle się czuć ,skakał jej cukier (jest szczupła ,zawsze była i nigdy nie miała przekroczonej normy),bolał ją brzuch i plecy.W czasie wizyty u onkologa dowiedziała się,że "to normalne,tak czasami to bywa itd..",ale doprosiła się skierowania na USG.
Badanie zrobiła w zeszłym tygodniu i niespodzianka :guz głowy trzustki z modelowaniem przewodów żółciowych,podejrzenie TU,wymiary 22/18 mm. Ca 19-9 169u/ml.
Na 28.03.ma TK. W ręku kartę DILO i wizytę na Roentgena 4.04.
Jaka jest szansa na to,że jednak to nie nowotwór? :?ale?:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group