1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak przełyku i następne
GosiaK

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13564

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-25, 15:16   Temat: rak przełyku i następne
Kostki przy stopach lekko opuchnięte. Mocz ciemniejszy. Stałe pojękiwanie. Przejmująca bezradność. Boję się ...

[ Dodano: 2018-01-26, 14:46 ]
Dzisiaj odszedł ode mnie mój najlepszy przyjaciel...
  Temat: rak przełyku i następne
GosiaK

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13564

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-23, 15:35   Temat: rak przełyku i następne
Stabilizacja na bardzo wysokim poziomie napięcia. Moja temperatura 35.5. Dla mnie czas stanął w miejscu. Mógłby tak stać bardzo długo. Dzisiaj będzie lekarz.
Cieszę się, że mogę tu napisać parę słów i ktoś zawsze coś rzeczowego odpisze. Najgorsze są złote rady rodziny, "nie wiem, nie znam się, ale wydaje mi się, że powinniście...."
  Temat: rak przełyku i następne
GosiaK

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13564

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-22, 17:58   Temat: rak przełyku i następne
Bulgotanie ustało. Pojawiła się grzybica w ustach i chrypka. Poza tym pije soki, herbaty, wodę i kawę. Bez problemu oddaje mocz. jakoś się ustabilizowało.
  Temat: rak przełyku i następne
GosiaK

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13564

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-21, 17:46   Temat: rak przełyku i następne
Dzisiaj dużo pije. Ogląda skoki. Żartuje. Wymyty, ogolony, pachnący. Trzeźwy umysłowo. Aż trudno uwierzyć.
  Temat: rak przełyku i następne
GosiaK

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13564

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-20, 17:40   Temat: rak przełyku i następne
Tak. Powiedział, że wyłączają się płuca. I pozostaje dylemat: pozwolić mu odejść czy uporczywie podtrzymywać przy życiu. Jest zabezpieczony przeciwbólowo. Jest w domu, spokojny, otoczony miłością Boga i najbliższych.
  Temat: rak przełyku i następne
GosiaK

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13564

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-20, 14:59   Temat: rak przełyku i następne
Bulgocze w klatce piersiowej więc jak tam umieścić ssak?
  Temat: rak przełyku i następne
GosiaK

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13564

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-20, 07:18   Temat: rak przełyku i następne
Od badań sami odstąpili. Mężowi przetoczyli krew i zaproponowali oddział paliatywny lub dom. Wspólnie wybraliśmy dom. Dali receptę tylko na tabl Tramapal . Poprosiłam o plastry. Po dwóch dniach przyszła pielęgniarka z hospicjum. Ciepła i kompetentna osoba. Widząc stan męża zaopatrzyła mnie też w zastrzyki.
Dziś nad ranem usłyszałam, że zebrało się dużo flegmy i nie ma siły jej odkaszlnąć i odpluć. Lekkie klepanie nic nie pomaga. Jak u pomóc?
  Temat: rak przełyku i następne
GosiaK

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13564

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-14, 08:09   Temat: rak przełyku i następne
Tak, doszłam do momentu, w którym zadaję sobie pytanie czy warto jeszcze... męczyć?... leczyć? Przypominam sobie, że ten dylemat przeżywało już wielu przede mną. Z wypowiedzi Marzeny zrozumiałam prostą rzecz, że skoro pacjent trafił do szpitala to podejmuje się określone czynności. Spróbuję porozmawiać z lekarzem, może znajdzie dla mnie inne miejsce niż próg swojego gabinetu.
  Temat: rak przełyku i następne
GosiaK

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13564

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-13, 15:39   Temat: rak przełyku i następne
Proszę pomóżcie.
Mąż robił się coraz bardziej blady. Nagle nie mógł wstać do łazienki. Jak wypróżnił się pod siebie w dużej ilości, pomimo niejedzenia, stwierdziłam obecność krwi. Wcześniej nie miałam okazji widzieć jego stolca. Mogło to już trwać od jakiegoś czasu. Dziś w nocy pogotowie go zabrało do szpitala. Anemia. Dostał krew, kroplówki. Dziś rumiany, z humorem, ale nie jest w stanie stanąć na nogi. Lekarz powiedział mi, że planują w poniedziałek gastroskopie i kolonoskopie. Wiem że w tym szpitalu robią bez znieczulenia. Wróciłam do domu i powstały u mnie wątpliwości. Narkoza może być ryzykowna, a bez znieczulenia to barbarzyństwo w przypadku tak schorowanego człowieka. Pytanie zasadnicze: po co chcą robić te badania skoro w listopadzie była robiona gastroskopia, TK i PET. Co chcą jeszcze poszukać?? Nie jestem pewna..czy mają sens te badania
  Temat: rak przełyku i następne
GosiaK

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13564

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-11, 17:43   Temat: rak przełyku i następne
Czytałam różne opinie w dziale komentarze stąd zwątpienie i zapytanie.

Od kilku dni utrzymuje sie 37 - 37.5*C przy tej chorobie to jakoby norma. Mąż się nie skarży, wiem tyle ile zaobserwuję lub mu się niechcący wypowie. Dopiero trudności w oddychanu i większe osłabienie, zupełny brak sił zmusiły go do ujawnienia dolegliwości i wizyty u lekarza rodzinnego. Po osłuchaniu, obejrzeniu dostał antybiotyk Amoksilav, osłonę i Atrodil. Do tego p/ból, Prestarium, Megalia. Je badzo mało. Dużo śpi. W nocy długo mu się odbijało w końcu oddał gęstą ślinę podbiegniętą krwią. Nie wiem co mam myśleć. I w jakim stanie będzie 19 stycznia - skierowanie na chemię.
  Temat: rak przełyku i następne
GosiaK

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13564

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-09, 20:29   Temat: rak przełyku i następne
Wysłałam zapytanie i zniknęło. Powtórzę. Po ukończonej radiochemioterapii i resekcji przełyku w listopadzie 2016 mój mąż zdecydował się na badanie kliniczne nivolumabem. Po 10 miesiącach w TK jeszcze nic, a po 11 miesiącach badania PET uwidoczniły przerzuty do kości, węzłów, wątroby. Oraz guzy pierwotne w żołądku i trzustce. Zastanawiam się czy udział w badaniu mógł mieć na to jakiś wpływ.
  Temat: rak przełyku i następne
GosiaK

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13564

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-03, 15:41   Temat: rak przełyku i następne
Dzwoniłam wczoraj i dzisiaj. Nie ma szans na wcześniejsze przyjęcie. Zaproponowali nutridrinki i megalię. Nutri odpadają. Kiedy brac megalię? Nie zauważyłam informacji na ulotce. Przed jedzeniem? Po?
  Temat: rak przełyku i następne
GosiaK

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13564

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-31, 20:11   Temat: rak przełyku i następne
Czy jest możliwe, że gdy zajedzie do szpitala 19 stycznia to może się okazać, że będzie zbyt słaby i odeślą go? Czy mam jechać wczesniej lub dzwonić i informować, że słabnie?
  Temat: rak przełyku i następne
GosiaK

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13564

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-29, 15:36   Temat: rak przełyku i następne
Zgadzam się na to co, i ile je. Nie wojuję. Wczoraj zjadł pół roladki i kromkę chleba. Wymiotował spienioną śliną przez dwie godziny. Dzisiaj poprosił o jajko. Zjadł dwa. I dwie kawy :roll: Nic mu nie jest. Nic przeciwbólowego nie brał, nie było potrzeby. Ciężko jest zgadzać się na taki stan.
  Temat: rak przełyku i następne
GosiaK

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 13564

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-26, 10:59   Temat: rak przełyku i następne
Ola Olka i Marzena, dziękuję Wam za odpowiedź. Wiem. W ostatnich czasach poznałam znaczenie słowa "trwoga" - to stan inny niż zwykły strach czy lęk. Wzrusza mnie swoją postawą, gdy mówi: żyjemy tak jakby tego nie było, nie pozwala mi płakać - i staram się tego przy nim nie robić, że chce mnie chronić, że szuka wraz ze mną czegoś co akurat nie mam pod ręką, a potrzebuję. Nie wiem czy o swoich emocjach moge pisać w tym wątku czy muszę w osobnym w psychoonkologii?
Porozmawiam jeszcze raz z lekarzem o Megalii, tydzień temu lekarz mówił, że nie ma takiej potrzeby. Wczoraj wieczorem miał niecałe 38* temperatury. Podałam Ibuprofen, na razie nie ma, ale jest poranek. Pewnie będę tu zaglądać i pisać często. Nie wie też w którym okienku wpisać odpowiedź. Ty razem w szybkiej.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group