1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy to koniec?
Gnatoya89

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 16945

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-12-11, 18:18   Temat: Czy to koniec?
Widzisz, moja mama jest pod opieką hospicjum domowego i został ten płyn właśnie przypisany by nie umarła z głodu. Zgodzisz się ze mną, że to nie jest humanitarne pozwolić komuś tak odejść?moim zdaniem dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem bo może to jest jakieś doraźne wyjście...
  Temat: Czy to koniec?
Gnatoya89

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 16945

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-12-11, 17:57   Temat: Czy to koniec?
Jeśli Twoja mama nic nie je i nie połyka to skontaktuj się z jej lekarzem prowadzącym może przepisać Multimel jest to płyn wieloskładnikowy ( zamiennik jedzenia mówiąc kolokwialnie ) podaje się go poprzez wenflon, co 3 dni na dobę. Jedna taka butelka kosztuje około 70 zł, zależy ile tego zamówisz na raz. Ja podaję mamie właśnie dlatego,że nie przełyka żeby nie umarła z głodu. :-(
Wiesza się to normalnie jak zwykłą kroplówkę i tak też podaje, tyle ,że przy podłączeniu trzeba zgnieść 3 komory żeby się połączyły, najlepiej je zrolować, ale o tym jestem przekonana powie Ci Twojej mamy lekarz prowadzący. Jestem z Tobą.

[ Dodano: 2012-12-11, 17:59 ]
Jeśli chodzi o wołanie osoby zmarłej lub wyzywanie jej to jest to jak najbardziej normalne u ludzi w takim stadium choroby, moja mama jak jeszcze mówiła to właśnie w ten sposób kłóciła się z moim dziadkiem a jej tatą którego nie ma już przy nas 11 lat.

[ Dodano: 2012-12-11, 18:01 ]
przeczytałam teraz Twój wątek do końca i co do opuchniętych nóg są specjalne plastry limfatyczne dla osób z obrzękiem , ma je każda rehabilitantka a przynajmniej powinna mieć. Moja mama miała jedną nogę jak dwie... i właśnie dzięki tym plastrom jej noga wróciła do normy. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na ten temat odsyłam Cię do mojego gg spróbuję pomóc.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group