1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór a życie seksualne
Gazda

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 22522

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2015-07-10, 17:05   Temat: Nowotwór a życie seksualne
jjayjocker, reasumując - jeśli nie jesteś nosicielem wirusa HPV lub EBV (a pewnie jesteś), to wyjedź na bezludną wyspę, nie zabierając ze sobą ani psa, ani myszy, ani diabła tasmańskiego. Jeśli będziesz unikał słodkiej wody, i pił jedynie deszczówkę, to nie będzie groziło Ci zarażenie wirusem EBV. I w ten sposób unikniesz "zarażenia się" czynnikiem mogącym wywołać raka. Pewnie i tak, po latach, odejdziesz na łono Abrahama z powodu jakiegoś innego nowotworu, ale w drodze w zaświaty towarzyszyć Ci będzie poczucie dobrze spełnionego obowiązku - uniknąłeś zarażenia.
  Temat: Nowotwór a życie seksualne
Gazda

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 22522

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2015-07-10, 16:58   Temat: Re: Nowotwór a życie seksualne
majkelek, zmotywowałeś mnie, więc dogłębnie przeanalizowałem zadane pytanie

jjayjocker napisał/a:
Jeżeli jedno z partnerów ma raka (czegokolwiek), to czy współżycie (we wszystkich rodzajach) nie spowoduje jakiś konsekwencji zdrowotnych u zdrowego partnera.



Otóż - mając partnera który jest nosicielem wirusa HPV, a sam jeszcze nie jesteś zarażony, to pojawia się - bardzo niewielkie, ale mierzalne ryzyko, iż po latach zapadniesz na nowotwór jamy ustnej, prącia lub odbytu. Ponadto w przypadku zakażenia odmianami wirusa HPV, które nie są wybitnie onkogenne, to po stosunku oralnym mogą pojawić się u Ciebie kłykciny kończyste w ustach, po analnym w odbycie, a po waginalnym na prąciu. Kłykciny rozwijają się od 3 tygodni do 8 miesięcy po stosunku z osobą, u której występują kłykciny narządów płciowych. Mam nadzieję, iż rozproszyłem Twoje obawy...
  Temat: Nowotwór a życie seksualne
Gazda

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 22522

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2015-07-10, 10:34   Temat: Nowotwór a życie seksualne
Już spieszę. Zarazić się możesz jedynie rakiem pyska lub guzem wenerycznym CTVT. Ale w pierwszym przypadku musiałbyś być diabłem tasmańskim, w drugim zaś - psem. Aaa... jeszcze możesz złapać MMTV - mysi wirus raka piersi. Poza tym musisz uważać na ludzi zakażonych wirusami EBV i HPV (czyli jakieś 80% społeczeństwa), bo mogą one wywoływać kilka rodzajów nowotworów (co prawda u promila zakażonych, ale warto uważać).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group