1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny
Fruzia

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8527

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-11, 10:28   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny
Witam, :)
28.05 rozpoczęłam radioterapię 8-) , jestem po 8 dzisiaj 9 (25+8) wszystko jest ok ( skóra lekko zaczerwieniona-zalecili pudrować mąką ziemniaczaną).
Zastanawia mnie jedno: gdy odbierałam wynik chirurg onkolog skierował mnie na dalsze leczenie: radioterapię. W poradni lekarz radiolog zbadała, przejrzała dokumenty i również nic nie mówiła o terapii hormonalnej. Teraz jestem pod opieką młodej pani doktor i ta mówi, że powinnam się zastanowić nad leczeniem hormonalnym.
Jestem zaskoczona, nikt wcześniej nie wspominał. Jaki lekarz/ specjalizacja decyduje o tym leczeniu????? :?ale?:
Wynik Hercep Testu negatywny (0)
Stwierdzono ekspresję receptora estrogenowego (ER+) w komórkach rakowych
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny
Fruzia

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8527

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-05-04, 10:07   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny
Dzieki za odpowiedzi, dzisiaj jestem pierwszy dzień w pracy po zwolnieniu. Cierpliwie czekam na 26 maja, wtedy zobaczę jak mi to wszystko rozplanowali i czy zwolnienie jest mi potrzebne. Pozdrawiam i miłego dnia :-D
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny
Fruzia

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8527

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-04-30, 15:56   Temat: radioterapia piersi
Witam,
jestem po wycięciu nowotworu ( Carcinoma ductale invasivum II w/g B-R. Po resekcji kwadrantu piersi prawej i usunięciu węzła wartownika) i czekam na radioterapię.
L-4 mam jeszcze na przyszły tydzień ( w sumie dostałam 33 dni) Na radioterapię mam się zglosić 26 maja. Radioterapia w moim mieście.
Czy można podczas naświetlań normalnie funkcjonować, tzn. leczyć się i pracować? Czy zmęczenie i osłabienie raczej wykluczają pracę zawodową (biurową)?
Pozdrawiam :-D
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny
Fruzia

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8527

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-04-28, 09:05   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny
Witam,
Nie bardzo rozumiem, jak należy interpretować "rozległe ogniska kanceryzacji zrazików, które znajdują się w granicy cięcia oznaczonej tuszem" - czy to znaczy, że znajdują się one bezpiecznie wewnątrz wyciętego obszaru, czy dochodzą one do granicy cięcia ?
I dlaczego margines poszerzono tylko o 1 mm (a może 1 cm ?) ?
To był wynik z pierwszej operacji. Kierujac na drugą operację lekarz powiedział, że należy poszerzyć granicę cięcia o 1 mm.
Z drugiej ekspertyzy histopatologicznejwynika że: do badania otrzymano: ad1) fragment tkankowy o wym. 2,5x2x1,5 cm częściowo pokryty elipsą skórną o wym. 3x0,5cm (40-45) ad2) SLN1-skrojono seryjnie w całości pobierając liczne wycinki-węzeł chłonny śr 7mm (46-9)
Pozdrawiam :-D
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny
Fruzia

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8527

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-04-26, 08:23   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny
Witam, przy drugiej operacji pobrano: fragment tkankowy o wym. 2,5x2x1,5 cm.
Jestem przed menopauzą ;) Myślę, że o dalszym leczeniu i kontroli dowiem się po radioterapii.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia :-D
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny
Fruzia

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8527

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-04-25, 15:01   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny
Witam,
Wasze Forum znalazłam w tym tygodniu, dzisiaj odważyłam się napisać.

4 stycznia br. wybrałam się ( profilaktycznie) na mammografię i USG.
I wtedy zaczął się mój koszmar :-( Biopsja gruboigłowa i po 2 tygodniach niepewnosci i strachu, skierowanie na usunięcie guza - lekarz zapewniał że na 90 % to nowotwór łagodny.

Po resekcji kwadrantu piersi prawej - usunięto guzek o śr. 11 mm, margines 3 mm, okazało się;
rozpoznanie: guz o śr. 4 mmm - Carcinoma ductale invasivum II w/g B-R.
Ponad to obecne są rozległe ogniska kanceryzacji zrazików, które znajdują się w granicy cięcia oznaczonej tuszem. W granicach cięcia rozrostu nowotworowego nie stwierdza się.

Znowu skierowanie do szpitala; należy o 1 mm powiekszyć granice cięcia i wyciąć węzeł wartowniczy prawej jamy pachowej.

W piatek odebrałam wynik:
Rozpoznanie: utkanie sutka z obecnością wytwórczego procesu zapalnego z obecnością ziarniniaków z udziałem komórek olbrzymich wielojądrowych typu około ciała obcego.
Rozrostu złośliwego nie stwierdza się.
Węzeł chłonny bez przerzutu raka.
Radioterapia ma się zacząć na początku maja - teraz ponoć to standard.

Wynik Hercep Testu negatywny (0)
Stwierdzono ekspresję receptora estrogenowego (ER+) w komórkach rakowych.
Miałam badania genetyczne: w testach podstawowych mutacji w genach BRCA1, CHK2 nie wykryto.
Lekarz onkolog bardzo oszczędny w słowach/tłumaczeniach, na moje pytanie powiedział tylko: pozbyła się pani raka, to już czas przeszły. Czy tak???
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group