1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Znamię - sugestia wycięcia
Ewa 2011

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4345

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-02-26, 16:31   Temat: Znamię - sugestia wycięcia
Witaj!
Jeżeli lekarz zaleca wycięcie znamienia - ja bym się temu poddała, gdyż bez tego nie można jednoznacznie stwierdzić, czy jest to tylko znamię czy coś o wiele gorszego.
U mnie znamię, które z pozoru wydawało się niewinne ( jak to określił onkolog przy wycięciu) - okazało się czerniakiem, którego należało jak najszybciej usunąć.
Piszesz, że " każda interwencja chirurgiczna kończy się przerzutem". Chyba źle to interpretujesz! Jeżeli jest to czerniak - to nie da się go inaczej usunąć, jak poprzez poszerzenie cięć. Cięcie i zabieg - nie ma najmniejszego wpływu na to, czy nastąpią przerzuty czy też nie. Powiem więcej, gdyby nie cięcie - mogłoby być o wile gorzej.
Więc może warto zaryzykować?
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28315

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-12-21, 19:04   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
silna wolę? chyba raczej nie! raczej rzeczy, które, jak sama stwierdziłam, są dla mnie ważniejsze.W tym wypadku było to dziecko!
pozdrawiam
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Ewa 2011

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28315

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-04, 08:25   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0.9 mm
Witaj!
Właśnie wróciłam ze szpitala. Moje rozpoznanie to Clark III Breslow 1,2mm. W szpitalu miałam właśnie robioną limfoscyntografię - tzw. wartownika. Jest to zabieg, a raczej badanie stosunkowo krótkie. Ja mam czerniaka na głowie za uchem, więc przy wpuszczeniu znacznika promieniotwórczego (poinformowała mnie Pani doktor, że skóra na głowie jest cienka i trochę więcej zaboli niż w innych miejscach) - ale tak na prawdę to nie jest jakiś wielki ból, gdyż ukłucie jest cieniutką igłą. Po pół godzinie zrobiono zdjęcie za pomocą gammakamery i zapisane komputerowo. Gammakamera to stół na którym się kładziesz i najeżdżasz na specjalna część która wszystko zapisuje - nie boli, leżysz bez ruchu około 10 min. Nie obawiaj się tego. Przed samym zabiegiem wpuszczono mi barwnik (błękit metylu)- to było troszkę bardziej bolesne, ale również nie trwa długo, za pomocą małego przyrządu , który dawał sygnały za pomocą dźwięku ( intensywniejszego lub słabszego) lekarz zlokalizował węzły. Miałam poszerzone cięcie z tym tylko, ze zabrakło mi troszkę skory na głowie to zrobiono przeszczep i usunięto mi 2 węzły wartownicze na szyi. A jeżeli chodzi o golenie to tu w szpitalu w Olsztynie pielęgniarki same golą miejsca, które są potrzebne- i jest to jak najbardziej normalne i oczywiste. Więc głowa do góry!!!! Acha - ja miałam operację w poniedziałek a od wczoraj jestem już w domu! Teraz czekam na wyniki . Pozdrawiam Ewa
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group