1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nieoceniona pomoc
Eryka

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 13096

PostDział: PYTANIA DO PSYCHOONKOLOGA - odpowiedzi udzieliła Prof. Krystyna de Walden-Gałuszko   Wysłany: 2014-03-09, 22:05   Temat: Nieoceniona pomoc
To dla mnie najmilsza niespodzianka na tym forum,obecność
pani prof. Krystyny de Walden-Gałuszko.
Przeczytałam chyba wszystko co jest dostępne w sieci autorstwa pani prof.
To nieoceniona pomoc,możliwość zapoznania się z poruszanymi tematami chociaż pracę swoją pani prof. kieruje przde wszystkim do lekarzy i pielęgniarek to, także mi pozwoliło to spojrzeć jaśniej na rzeczywistość w której się teraz razem z moją mama znalazłam.

Wszyscy boimy się śmierci,dociera to do nas z całą mocą gdy odchodzi ktoś bliski.
Czytam że :
" Powinniśmy próbować zmieniać postawy ludzi wobec choroby nowotworowej, a także co niemniej ważne — zmieniać stosunek do umierających, umierania i śmierci.
Ludzie zawsze bali się śmierci
. Umieli jednak w przeszłości wykorzystać pewne wzorce kulturowe i religijne po to aby proces umierania i samo zjawisko śmierci uczynić naturalnym, godnym i prawdziwie ludzkim.
Obecnie obserwujemy nadal liczne wynaturzenia przejawiające się ucieczką od śmierci za wszelką cenę, ukrywanie jej za parawanem szpitalnym, pozorowanie walki ,,heroicznej" do końca za pomocą kroplówek, zastrzyków i innych bolesnych i przykrych zabiegów zamiast spokojnej, odważnej i serdecznej akceptacji godnego odchodzenia człowieka w obecności osób mu najbliższych."

Za te słowa bardzo mocno dziękuję.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group