1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór złośliwy z przerzutami na węzły chłonne
Erevain21

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 39940

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-12-07, 15:30   Temat: Nowotwór złośliwy z przerzutami na węzły chłonne
Nie jestem ekspertem , ale to zależy nie tylko od ilości wezłów zajętych, tylko a przede wszystkim o ich umiejscowieniu. Najlepiej rokuja z zajetymi pachowymi. Śródpiersie , pod i nad obojczykowe niestety najgorzej. Niektóre typy nowotworów maja dziwna skłonnośc do przerzucania nie na pachy lecz własnie do śródpiersia i miedzy innymi dlatego sa źle rokujące.
Musisz wiedzieć , że jest uleczalna. Odpowiedz na chemie może byc bardzo dobra, całkowita regresja zmian. Trzeba miec nadzieje ,że "trafi "sie z chemią .Schematy chemii w przypadku przerzutów uwzgledniają trucizne wrzeciona mitotycznego,działająca w fazie s podziału komorki gdzie genom zaczynam sie duplikować.TO są wszystkie schematy z winorelbina i winblastyną. No i oczywiśce Cisplatyna i jej pochodne( w 2 fazie klinicznych badan jest jej 3rzedowa pochodna , powodująca 2 razy wiecej "rozerwań" łancuchow Dna niz sama cisplatyna Oby jak najszybciej dobrze sie one skonczyly).
Moja mama leczy sie w Lublinie więc nie moge ci w tym zakresie pomoc.

ps. Dobrze by było gdybyś podał wicej danych odnośnie choroby.
Er, Pr, Her2( to bardzo wana informacja dla lekarzy!),stopen złosliwości G, a także nazwe łacinska. Napewno gdzies to masz.


Konkretne źródła informacji: Biblioteka Uniwersytetu Medycznego. Tam jest wszystko. Do czytelni może każdy zamówic i skserowac sobie to co mu odpowiada. A jesli jesteś z Wrocławia lub Lublina to mogę wypożyczyc Ci pare tytułów na moja karte z Uwr.
Z książek, dla mnie najlepiej napisana jest "Onkologia kliniczna" M. Krzakowskiego( tu jest wszystko o leczeniach itp) i "Podstawy Molekularne Biologii Komórki"(tu masz natomiast jak dochodzi do nowotworzenia i ogólnie o działaniach leków na komórki)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group