1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Breslow 1,5mm
Edyta 1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6439

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-12-18, 09:44   Temat: Breslow 1,5mm
Nie odzywałam się długo, bo przez całą pandemiczną sytuację, wszystkie badania niestety przesuwały się w czasie. Ostatecznie badanie wartownika i radykalizacja blizny odbyły się dopiero 27.11. Wczoraj odebrałam wyniki i z tego co rozumiem jest ok. Przytaczam w całości:
Odczynowe węzły chłonne - 2/2
W skórze obecne bliznowacenie.
Obecności zmian rozrostowych nie stwierdza się.
Jest chyba ok? Dobrze rozumiem?
Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt.
Edyta
  Temat: Czy to czerniak
Edyta 1975

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2830

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-10-18, 10:12   Temat: Czy to czerniak
Spokojnie. Też ma dwunastolatkę w domu, zatem rozumiem Twój strach... Ale on nic nie zmieni... Zaprowadź ją do lekarza, niech obada, bo po pierwsze, jeśli tego nie zrobisz, cały czas będziesz się zadręczać, po drugie - nikt tu diagnozy nie postawi 😊... Czerniak u dzieci nie jest częstym zjawiskiem, więc jest duuużżże prawdopodobieństwo, że to zwykły pieprzyk... Idź, niech Was uspokoją.
  Temat: Breslow 1,5mm
Edyta 1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6439

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-09-29, 20:33   Temat: Breslow 1,5mm
Dziękuję Beatko😊. Takie informacje dodają mi otuchy, że może nie będzie że mną tak źle i zdążę wychować swoje dziecko. Jestem na początku drogi i szczerze mówiąc żyję nadzieją, źe przebadanie wartownika zakończy sprawę i że podobnie, jak Ty teraz, będę mogła komuś napisać : " trzymam kciuki, u mnie od diagnozy minęło 5 lat i nadal czuję się świetnie 😁". Pozdrawiam. I życzę zdrowia😘
  Temat: Breslow 1,5mm
Edyta 1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6439

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-09-22, 22:20   Temat: Breslow 1,5mm
No niestety rzeczywistość, zwłaszcza koronowirusa, znacznie odbiega od tej podrecznikowej... Cóż... Pozostaje mi czekać na swoją kolej... Dzięki Bogu wróciłam do pracy i nie mam czasu się zamartwiać... Dziękuję missy za Twoje zaangażowanie.
  Temat: Breslow 1,5mm
Edyta 1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6439

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-09-17, 15:32   Temat: Breslow 1,5mm
Dziękuję za wyjaśnienie. Niestety, ale wizytę u onkologa mam dopiero 1.10. Potem pewnie jeszcze trochę zanim trafię na oddział. Ile maksymalnie może upłynąć czasu od wycięcia zmiany do wycięcia wartownika?
  Temat: Breslow 1,5mm
Edyta 1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6439

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-09-16, 19:00   Temat: Breslow 1,5mm
Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie, czy z opisu, który zamieściłam w pierwszym poście, można jakoś wywnioskować, jaki to typ czerniaka? I drugie. Jeśli czerniak był na zewnętrznej stronie prawego uda, to wartownik będzie gdzieś w prawej pachwinie? Dobrze myślę?
  Temat: Breslow 1,5mm
Edyta 1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6439

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-09-14, 21:56   Temat: Breslow 1,5mm
Tak, przestudiowałam to forum od A - Z..., jednak teraz kiedy dotyczy to mnie osobiście, żałuję.... Chyba za dużo scenariuszy mi się przewija przez głowę... Wychodzi na to, że będziemy się znów z moim doktorkiem widywać częściej.... Mam nadzieję, że biopsja wartownika nic nie wykaże i faktycznie będą to tylko wizyty kontrolne... Z rakiem jelita jakoś sobie poradziłam, chociaż łatwo nie było... Diagnoza była dla mnie oczywiście szokiem... Tym bardziej, że usłyszałam ją 6 tygodni po porodzie... No, ale to już historia... Teraz mam nowe wyzwanie... To dziwne, ale boję się mniej, niż w czasie oczekiwania na wynik...

[ Dodano: 2020-09-15, 08:21 ]
Aha! Mam pytanie. Jak długo będę unieruchomiona po tym docinaniu blizny i wartownika? I ile czasu leżę liście w szpitalu?
  Temat: Breslow 1,5mm
Edyta 1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6439

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-09-14, 16:25   Temat: Breslow 1,5mm
Dziękuję za tak szybką reakcję. Jeszcze to do mnie nie dociera. Jestem z Zielonej Góry. Mało tego jestem pod opieką onkologiczną, bo 11 lat temu chorowałam na raka jelita grubego. Na razie dostałam od chirurga skierowanie na oddział chirurgii onkologicznej.
  Temat: Breslow 1,5mm
Edyta 1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6439

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-09-14, 13:53   Temat: Breslow 1,5mm
Witam.
Od miesiąca, od usunięcia zmiany na udzie prawym, podczytuję to forum. Jeszcze 2 godziny temu z nadzieją, że tylko po to, by Wam kibicować. Niestety. Odebrałam wynik. Przepisuję w całości.
Melanoma malignum
Wielkość guzka 8mm
Głębokość nacieki 1,5mm wg. Breslow
Owrzodzenia - brak
Liczba mitoz w 1mm kw z tzw. hot spot - 2 mitozy
Marginesy cięcia bez nacieki nowotworowego
Boczne 2 i 3 mm
W głąb 6mm
Wycięto całkowicie
Angioinwazja - brak
Nacieki limfatyczny - obfite
pT2a
Jest jeszcze dla mnie nadzieja, że wychowam swoją 11letnią córkę?
Najmniej zrozumiałe są dla mnie:hot spot oraz nie wiem, czy powinny mnie niepokoić obfite nacieki limfatyczny. Co w ogóle dalej?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group