1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Lidia Bieńkowska - komentarze
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 577
Wyświetleń: 158572

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-12-27, 16:31   Temat: Lidia Bieńkowska - komentarze
Oczywiście. Warszawa - Ursynów. Porozmawiam i dam znać.
  Temat: Lidia Bieńkowska - komentarze
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 577
Wyświetleń: 158572

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-12-27, 13:17   Temat: Lidia Bieńkowska - komentarze
Wtedy nie był to jeszcze masywny rozsiew. Był rozsiew - i tyle.
Teraz tkanki nowotworowej jest zapewne znacznie więcej, a w związku z tym bardzo możliwe, że rozpoczął się proces różnorakich zaburzeń metabolicznych.

To nie musi być jeszcze odchodzenie (choć tego nigdy nie można wykluczyć, choroba nowotworowa bywa nieprzewidywalna) - mogą to być objawy » kacheksji « .
W takiej sytuacji można by spróbować spokojnej konsultacji z doświadczonym lekarzem paliatywnym - czasem dobrze dobrane leczenie łagodzi objawy i poprawia komfort życia - tak chorego jak i jego rodziny.
  Temat: Lidia Bieńkowska - komentarze
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 577
Wyświetleń: 158572

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-12-26, 23:15   Temat: Lidia Bieńkowska - komentarze
Lidio, takie objawy mogą mieć różną przyczynę:
1) niepełną w objawach infekcję (bez gorączki - szczególnie wirusową, w tym przewlekłą);
2) kłopoty z krążeniem;
3) chorobę nowotworową - masywny rozsiew /o ile mamy z takim do czynienia, a tego nie wiemy - brak aktualnych badań obrazowych/ może powodować dokładnie takie, jak i szereg innych objawów.

Za mało danych by sugerować konkretną przyczynę.
Znaczące zmiany w stanie ogólnym zgłaszałabym lekarzowi prowadzącemu (kto nim jest? Lekarz POZ? Lekarz hospicyjny? Onkolog?)
pozdrawiam ciepło.
  Temat: Lidia Bieńkowska - komentarze
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 577
Wyświetleń: 158572

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-07-26, 02:29   Temat: Lidia Bieńkowska - komentarze
Lidia Bieńkowska napisał/a:
Faceci nie umieją myśleć perspektywicznie jeżeli chodzi o zdrowie czy zagrożenia.
Lidia Bieńkowska napisał/a:
Wcale mnie się nie słucha...ale niech tak będzie.
Lidia Bieńkowska napisał/a:
Dziś upiekłam i rozkosztowałam się jego radością.

Są jak dzieci, prawda? _littleflower_
Poza nielicznymi wyjątkami [Richelieu, jeśli tu zaglądasz - to w tym miejscu i w tym zdaniu mowa o Tobie :mrgreen: ] są gruboskórni, egoistyczni, bez empatii i wyobraźni, lubiący to co słodkie, dobre i smaczne.
Ale potrafiący być "przystanią", czasem dać poczucie bezpieczeństwa i nadać sens naszemu życiu.
I jak ich nie kochać? :) :heart:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-07-26, 07:35 ]
(Ja tego posta oczywiście nie widziałem ... ;) :oops: :littlehs: )

  Temat: Lidia Bieńkowska - komentarze
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 577
Wyświetleń: 158572

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-07-01, 13:28   Temat: Lidia Bieńkowska - komentarze
Lidia Bieńkowska napisał/a:
Może za dużo myślę i za dużo czytam ale ponieważ nie można pobrać wycinka
tego przerzutu do kręgosłupa to może to nie przerzut?

Nikt nie rozpocząłby napromieniania gdyby nie było absolutnej pewności, że jest to przerzut.
W przypadku przerzutów do kręgosłupa pewność daje MRI (chyba to już gdzieś pisałam... zdaje się, że w wątku merytorycznym).

Lidia Bieńkowska napisał/a:
Wszystkie badania a było ich sporo nie dawały jasnego obrazu...
A może nie wszyscy mieli odwagę postawić diagnozę?
Czy na podstawie badań obrazowych tak trudno jest stwierdzić czy to nowotwór złośliwy?

Zdaje się, że tylko jednemu panu było trudno się za to zabrać (tj. pogłębić diagnostykę by zobaczyć co to jest). To karygodne zaniedbanie i tyle.

Lidia Bieńkowska napisał/a:
I w środę konsultacja i rozmowa z onkologiem- radioterapeutą...co powie? Co zaleci?

Na tę chwilę leczenie będzie zakończone. Być może docelowo. Ja bym zapytała radioterapeutę czy i kiedy ewentualnie wykonać kontrolne badanie obrazowe (i jakie badanie obrazowe).
Podejrzewam jednak, że tu możliwości leczenia onkologicznego będą już niestety wyczerpane..
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group