1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy ktoś słyszał o terapii DCA?
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 26032

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-09-06, 21:32   Temat: Czy ktoś słyszał o terapii DCA?
Viola napisał/a:
Wiele osób na tym forum, to osoby związane ze środowiskiem medycznym, dlatego dziwię się, że nie są to osoby OTWARTE.
Jak widać są lekarze, którzy leczą wg wyczytanych procedur, nie wychylając nawet nosa, aby poszukać dla swojego pacjenta czegoś innego nawet w medycynie konwencjonalnej, np. immunologia, psychoonkologia.
Ciekawi mnie, czy chociaż śledzą nowinki medyczne?

Właśnie wróciłam z XIV Kongresu edukacyjnego Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, na którym była znaczna część, o ile nie większość polskich onkologów. Było o wielu doniesieniach. Kilka wykładów było w języku angielskim a wykładali naukowcy i lekarze z Niemiec i Belgii, którzy dzielili się z nami swoimi najnowszymi odkryciami (Polscy lekarze również prezentują wyniki swoich badań za granicą).
O immunoterapii była znaczna część Kongresu - mamy obecnie leki onkologiczne, które są stricte oparte na oddziaływaniu na układ immunologiczny (np. ipilimumab w leczeniu rozsianego czerniaka).
Było i o psychoonkologii - zresztą obecnie każde CO ma psychoonkologów, a w Warszawie powstał niedawno pierwszy w Polsce zorganizowany (w obrębie Instytutu) Zakład Psychoonkologii. Będą powstawać kolejne.

Przykro mi Viola, ale Twoje uwagi i uszczypliwości są zwyczajnie nietrafione.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group