1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 23266

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-01, 01:49   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
ida7575 napisał/a:
I ostatnie pytanie Co sądzicie o
immunokalu dr Ashkara?

Służę odpowiedzią na to pytanie: -> tutaj <- nasze stanowisko, również i w tej kwestii.

Wyrażone zostało w kontekście akurat konkretnego rodzaju nowotworu złośliwego, ale można je odnieść do wszystkich innych również.
A z całą pewnością trzeba - w kontekście podkreślenia zasad obowiązujących na tym forum.
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 23266

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-07-29, 02:39   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
Witaj ida7575, odpowiem na pytania zastępując gontchę, która obecnie przebywa na urlopie.

ida7575 napisał/a:
Jestem już u dc. P. Rutkowskiego zapisana na radioterapię.

Jesteś w tzw. najlepszych rękach. Pomijając dotychczasowe doświadczenie zawodowe, doc. Piotr Rutkowski 2 i 3 lipca br. prezentował przed 600 polskimi onkologami najnowsze wyniki badań klinicznych dające w przyszłości szansę na modyfikację obowiązującego obecnie na całym świecie standardu leczenia systemowego czerniaka złośliwego skóry. Informacje te pozyskał na tegorocznym kongresie American Society of Clinical Oncology w Stanach Zjednoczonych.

ida7575 napisał/a:
On nie zalecał mi brania interferonu.

I oczywiście słusznie.
W odniesieniu do czerniaka skóry: nie leczy się systemowo (czyli ogólnoustrojowo) resekcyjnych zmian miejscowych. Jeśli dobrze widzę - nie ma w Twoim wątku mowy o rozsiewie do węzła/węzłów chłonnych. Nie ma więc podstaw do wdrożenia leczenia systemowego, za to są - i to wyraźne - do intensywnego leczenia miejscowego.

ida7575 napisał/a:
Natomiast inny lekarz też w Warszawie zaproponował mi udział w badaniach klinicznych ze szczepionką GLAXO. Mam nadzieję że GLAXO nie jest przeciwskazaniem do radioterapii. Tą szczepionkę mam mieć podaną w ciągu tygodnia.

Jeśli mówimy tu o badaniu III fazy NCT00796445 (szczepionka o nazwie: GSK 2132231A) - a przypuszczam, że tak, bo innych badań z udziałem immunoterapii i otwartą rekrutacją u chorych na czerniaka skóry nie bardzo widzę - to chyba zaszło jakieś nieporozumienie.

Kryteria kwalifikujące do udziału w tym badaniu to między innymi:
  • zdiagnozowany stopień zaawansowania choroby IIIB lub IIIC
  • ekspresja genu MAGE-A3 w zajętych przerzutowo węzłach chłonnych
Natomiast dyskwalifikujące (wybrane):
  • u pacjenta po leczeniu chirurgicznym planowane jest leczenie uzupełniające

Twoja sytuacja nie spełnia w/w 2 kryteriów kwalifikujących i spełnia w/w 1 dyskwalifikujący. Nie możesz w związku z tym wziąć udziału w tym badaniu klinicznym.

Opis całości kryteriów włączających/wyłączających dostępny jest np. tutaj: A Phase III Study to Test the Benefit of a New Kind of Anti-cancer Treatment in Patients With Melanoma, After Surgical Removal of Their Tumor - Full Text View - ClinicalTrials.gov

ida7575 napisał/a:
Mam nadzieję że GLAXO nie jest przeciwskazaniem do radioterapii.

Odwrotnie: to radioterapia jest przeciwwskazaniem do włączenia do badania.

ida7575 napisał/a:
Zastanawiam się czy nie zapłacić za GLAXO a nie tylko być uczestnikiem badań klinicznych bo wiadomo: w zasadzie to żadne leczenie.

Jeśli farmaceutyk jest w trakcie badań klinicznych i nie jest zarejestrowany jako lek (a nic mi o tym nie wiadomo by GSK 2132231A było - ale być może się mylę?) to nie ma możliwości jego zakupu, podania oraz monitorowania leczenia, ponieważ aplikowanie jeszcze nie-leku jest niezgodne z prawem.

ida7575 napisał/a:
Pieniądze nie grają roli. Chodzi o zycie.

Nie wszystko można kupić za pieniądze. A jeśli chodzi o życie - to rezygnacja z leczenia o udowodnionej skuteczności na rzecz terapii o niepewnym i nieokreślonym jeszcze działaniu mija się z celem. Jedynym postępowaniem uzupełniającym leczenie chirurgiczne w przypadku wznowy miejscowej czerniaka skóry, którego skuteczność udowodniono (i dlatego stało się ono standardem postępowania) - jest naświetlanie okolic loży po wyciętym guzie.

ida7575 napisał/a:
CO TO JEST TERAPIA GENOWA? CZY MOZNA JA ZASTOSOWAĆ W POLSCE PO SPROWADZENIU LEKÓW Z ZAGRANICY?

Terapię genową można zastosować wyłącznie w wypadku przerzutowego, uogólnionego czerniaka skóry, dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych i nie refundowana (ponieważ nie udowodniono dotąd by była wyraźnie skuteczna) - co oznacza, że trzeba za nią zapłacić (koszt: ok. 100 tys. USD + koszty podróży i pobytu w USA).

Cytat:
Jakie leki jeszcze można podać przed radioterapią.

Niczego, co mogłoby poprawić rokowanie. Inne (czyli jakiekolwiek) - proszę bardzo, tylko .. w jakim celu?

ida7575 napisał/a:
Muszę szybko działać bo od 12 sierpnia mam zacząć radioterapię a chciałabym skorzystać z wszystkiego co teraz oferują na rynku medycznym na świecie żeby WYGRAĆ!

Nie zawsze 'dużo' - oznacza 'dobrze'. W świetle aktualnej wiedzy medycznej - żadne systemowe leczenie w takiej sytuacji jak Twoja nie przyniesie korzyści w postaci znaczącego zmniejszenia ryzyka kolejnej wznowy lub rozsiewu, jednocześnie nie pogarszając jakości życia i nie zwiększając ryzyka zgonu z powodu toksyczności i możliwych powikłań narządowych.

ida7575 napisał/a:
co proponują w Klinice Sydney Melanoma Diagnostic Centre w Austarlii

To samo, co w USA, Europie czy konkretnie Polsce. Standard postępowania to efekt zdobytych doświadczeń i bieżącej współpracy onkologów na całym świecie. Co roku nowe wyniki badań klinicznych (ogłaszane na ASCO) różne standardy postępowania nieco modyfikują lub wzbogacają. Polska w tym roku jako pierwsza w Europie zorganizowała 2-dniową konferencję 'Po ASCO' by przekazać naszym onkologom owe nowości i by można było je jak najszybciej uwzględnić w planowaniu i przeprowadzaniu leczenia przeciwnowotworowego. W Australii nie proponuje się niczego, o istnieniu czego byśmy nie wiedzieli czy też nie mogli tego zastosować.

ida7575 napisał/a:
Muszę wygrać z tą chorobą!!

Bardzo dobre podejście do sprawy, gratuluję.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group