1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nosogardła
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-09-21, 21:34   Temat: Rak nosogardła
Gazda napisał/a:
anulka4771, malutkie te bździnki... :-)

Ale TSH ponad 19 mIU/l ...
Wymaga pilnej interwencji endokrynologa.
  Temat: Rak nosogardła
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-18, 20:46   Temat: Rak nosogardła
Richelieu napisał/a:
Jeśli okazałaby się zbliżona do otrzymanego (podwyższonego) wyniku, to by znaczyło,
że ten dość nietypowy wynik jest w Waszym indywidualnym przypadku normą

Tak, tak może być.

Ale może być to również obraz zajęcia szpiku kostnego.
W takiej sytuacji pozostaje monitorowanie parametrów morfologii, co pewnie zostanie zalecone.
Nie sądzę by zlecono biopsję szpiku kostnego.
  Temat: Rak nosogardła
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-10-19, 11:42   Temat: Rak nosogardła
anulka4771 napisał/a:
Ostatnio onkolog przepisała mu Sevredol-masakra

Proponowałam Wam wizytę w poradni leczenia bólu.

Onkolog nie jest specjalistą w zakresie leczenia bólu nowotworowego.
  Temat: Rak nosogardła
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-10-04, 10:54   Temat: Rak nosogardła
anulka4771 napisał/a:
wyniki PET:(napisze tylko to co złe,reszta jest ok)

A czy jest napisane w jakim celu wykonano badanie? (to standard, taki zapis powinien być). To ważne.

Co należy zrobić:
  1. Upewnić się czy radiolog opisujący badanie wiedział o przebytym leczeniu raka nosogardła - jeśli nie, powinien przemyśleć swoje wnioski i być może zredagować nowe, jeśli tak - upewnić się, czy rzeczywiście nie dopuszcza możliwości, że jest to przerzut raka nosogardła ("burza mózgów" powinna się tak naprawdę odbyć na poziomie onkolog zlecający badanie - radiolog opisujący);
  2. Jeśli radiolog uprze się, że nie wygląda to na przerzut raka nosogardła - rozważyć wykonanie biopsji lub operacyjne pobranie wycinka do badania histopatologicznego;
  3. Powyższe nie powinno wstrzymywać jak najszybszego zastosowania radioterapii - ze względu na cierpienie chorego.
  4. Można zaczekać z chemioterapią do ustalenia z czym mamy do czynienia (czy z przerzutem raka nosogardła czy z innym nowotworem z ogniskiem pierwotnym w kośćcu lub tkankach miękkich okolic biodra);
  5. Onkolog prowadzący, bazując na swoim doświadczeniu, może potraktować sprawę jako nie wymagającą wyjaśnień (prócz rozmowy z radiologiem - jednak niezależnie od jej wyniku to onkolog podejmie decyzję o dalszym postępowaniu diagnostyczno-terapeutycznym) i potraktować zmianę jako przerzut raka nosogardła. I tak ją leczyć.

Jest to zatem sytuacja, w której należy podjąć indywidualną decyzję. Nie ma się co jednak tym zadręczać, takich okoliczności w onkologii jest wiele - wierzę, że onkolog prowadzący sobie z tym poradzi.
pozdrawiam ciepło.
  Temat: Rak nosogardła
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-21, 21:21   Temat: Rak nosogardła
anulka4771 napisał/a:
Pojawia sie wiele pytań czy jeżeli to juz było istnieje możliwośc wyleczenia? Czy w ogóle przeżuty w kości da się wyleczyc???

Na dzień dzisiejszy nie. Jednak:

Gazda napisał/a:
W szpitalu poznałem chorego z licznymi przerzutami odległymi (do szyi, karku oraz kręgosłupa szyjnego), który leczony jest objawowo od lat ośmiu.
Gazda napisał/a:
Żyje spokojnie czekając na przełom w leczeniu chorych z naszym rodzajem nowotworu. A przełom taki jest możliwy - w co wierzę, skoro obecnie jest możliwe nawet wyleczenie z rozsianego czerniaka... Być może niedługo i my doczekamy się skutecznego leku pozwalającego całkowicie zwalczyć chorobę.


anulka4771 napisał/a:
Na pewno sie do Ciebie odezwe.

_littleflower_ _littleflower_ _littleflower_
  Temat: Rak nosogardła
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 206
Wyświetleń: 128521

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-21, 11:41   Temat: Rak nosogardła
anulka4771 napisał/a:
2010-06-15, 10:53

zacznę od tego,że jestem żoną Marcina(lat 25) chorego na złośliwego raka nosogardła.Mąż jest dziś po leczeniu 5 m-cy

-------------------------

2010-09-05, 21:18

jutro idzie na rtg kręgosłupa i biodra prawego no i tk ale na to trzeba poczekac więcej nie wiem podobno lekarka nic nie powiedział kazała zrobic badania.Bo to że męża boli biodro nic nie wiedziałam,nic mi nie powiedział...

-------------------------

2010-09-07, 11:43

wyniki rtg kręgosłupa i biodra w najlepszym porządku.

-------------------------

2011-07-09, 20:49

Bóle kręgosłupa ma i biodra i dlatego robiliśmy to zdjęcie.Z góry dziękuję za odpowiedz i muszę męża do lekarza wysłać.

-------------------------

2011-12-20, 15:10

Witajcie!Mąż z powodu ostrych bólów biodra miał TK kręgosłupa wynik jest następujący:

TK kregosłupa L/S w warstwach 1,2mm.Badaniem objęto poziomy L3/L4,L4/L5,L5/S1
Poziom L3/L4 i L4/L5 nie stwierdza się cech dyslokacji elementów krażków międzykręgowych do światła kanału kregowego na objętych badaniem poziomach.
Poziom L5/S1 niewielkie centralno-dwuboczne uwypuklenie elementów krążka międzykręgowego dokanałowo, z przyleganiem do worka oponowego.


-------------------------

2011-12-20, 17:41

Mój mąż jest po leczeniu prawie 2 lata,dokładnie 10 stycznia a wcześniej tego nie miał dopiero z jakieś 2 m-ce i ból jest coraz gorszy.I żeby zrobic tk musiał udać się do neurologa,bo pani onkolog się "kręgosłupem nie zajmuję"

-------------------------

2012-08-15, 10:26

Marcin strasznie cierpi,żyje w bólu,jest cały czas na lekach przeciwbólowych.Najpierw podejrzewali kręgosłup ale TK i Rezonans wykluczyło kręgosłup więc teraz bada biodro no i RTG nie wykazało nic powaznego teraz pojechał na RTG drugiego biodra chca sprawdzic czy to nie sprawy reumatyczne.
Marcin nie chudnie,nie ma potów nie boli go głowa ale ból jest nie do wytrzymania bolą go plecy przez biodro po kolano on kuleje :( w nocy nie spi,trzęsie się z bólu także na pewno cierpi bardzo i zyje tak już pół roku

-------------------------

2012-08-15, 16:48

Marcin jest po leczeniu 2,5 roku bóle trwają cały czas tzn 24h na dobę :-( od pół roku.

-------------------------

2012-08-30, 10:21

RTG wykryło jakiś cień na miednicy-wyników nie mam przy sobie,bede miała jutro.
to było jednak RTG miednicy i stawu biodrowego prawego

nieco niejednorodna sklerotyzacja kości biodrowej powyżej stropu stawu biodrowego do poziomu stawu krzyzowo-biodrowego(nie jest zajęty) na całej jej szerokości-podejrzenie procesu rozrostowego,do dalszej diagnostyki w TK

-------------------------

2012-09-01, 06:54

Radiolog powiedział ze może to byc stara sprawa a mąż mówi ze to go bolało już przed rakiem ale leciutko.

-------------------------

2012-09-01, 10:56

tak jaki pisałam mąz miał w listopadzie TK kręgosłupa i za namową radiologa obejrzałam tą płytę,na jednym zdjęciu jest ujeta miednica i to cos było już wtedy widac,przecież te płyty oglądało tyle ludzi,opisujacy TK,zanosiliśmy je tutaj do lekarza czemu nikt tego nie widział?
to ja to zobaczyłam gołym okiem a nie jestem lekarzem! Śmigam dzisiaj do radiologa może zechce to zobaczyc?Jak bedą urzędowali.

-------------------------

2012-09-15, 20:59

Mąz miał w czwartek scyntygrafie kości teraz czekamy na wyniki...

-------------------------

Wczoraj 14:56

Wzmożone gromadzenie znacznika w kości biodrowej prawej w okolicy nadpanewkowej-zmiana ma charakter obszaru fotopenii ze wzmożeniem kumulacji znacznika na obwodzie.Poza tym nie uwidoczniono patologii znacznika w kośćcu.
Wn Zmiana w kości biodrowej podejrzana o meta.Poza tym obraz prawidłowy.


Aniu, z treści wątku wyłania się obraz przerzutu do kośca (prawe biodro) istniejącego od samego początku - prawdopodobnie przerzut współistniał już razem z guzem pierwotnym (i przerzutami do węzłów chłonnych) w momencie zdiagnozowania choroby.
Nie ma mieć co żalu do lekarzy prowadzących ponieważ zasadą jest, że przerzutów bezobjawowych w raku nosogardła (i wielu innych nowotworach złośliwych) nie poszukuje się. Ponadto badania obrazowe mają liczne ograniczenia, co widać również w Waszej historii; dopóki przerzut nie osiągnie pewnych wymiarów trudno jest go zdiagnozować (po prostu nie widać go w badaniu obrazowym).

Aktualne postępowanie.
Przede wszystkim, w świetle stwierdzenia przerzutu do kośćca - wykonałabym badanie PET. Po to by zobaczyć jaki jest stan innych narządów (np. w płucach, wątrobie). Profesjonalnie wskazanie do badania PET będzie następujące: ocena zaawansowania choroby.
Po wtóre na pewno obecnie istnieje wskazanie do radioterapii (miejscowej, tu: kości biodra prawego), a następnie chemioterapii. Leczenie przyczynowe (radioterapia/chemioterapia) będą w tym przypadku najlepszym leczeniem przeciwbólowym.

Mimo to bardzo polecam zapisanie Marcina do poradni leczenia bólu:
Tel. rejestracja: (58) 349 37 15
Rejestracja: pn - pt: 8:00 - 14:00
Adres: ul.Smoluchowskiego 17, 80-952 Gdańsk

- wizyta w tej poradni może BARDZO zmienić jakość Waszego życia na lepsze. Życie bez bólu jest możliwe i jest bezcenne.

W Elblągu nie ma niestety poradni leczenia bólu (sprawdziłam), a ta, o której piszę wyżej ma wolne terminy dopiero na listopad. Otrzymałam jednak numer telefonu, pod którym mogę poprosić o pilną konsultację ze względu na szczególe wskazania. Oferuję zatem pomoc - mogę tam zadzwonić i umówić Marcina na pilny termin.
W razie potrzeby mogę również Marcina do tej poradni zawieźć.

Proszę - naradźcie się i podejmijcie słuszną decyzję - a ja Wam pomogę (wysyłam pw z moim nr-em telefonu by usprawnić kontakt).

W razie pytań służę pomocą.
pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group