1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: dot. forum
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-10-13, 00:55   Temat: dot. forum
Nie trafiona uwaga. Dwóch członków naszego zespołu, aktywnie tu piszących - pisało wcześniej na innych forach właśnie jako moderatorzy :)
AndrzejuS - odpuść proszę, bo zaczyna mnie zastanawiać cel tej dyskusji; czyżbyś chciał nas ubezpieczyć ? :?ale?:
  Temat: dot. forum
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-10-12, 22:43   Temat: dot. forum
AndrzejS napisał/a:
Dum spiro-spero jest jedynym forum,gdzie "niemedyczni"udzielają porad medycznych.
Na forach medycznych ,moderatorzy pilnują porządku typu "przepychanki" handel i to wszystko.Nie udzielają żadnych porad medycznych.

Tkwisz AndrzejuS w wielkim błędzie.
Na tym forum prezentowane są tylko i wyłącznie opinie stanowiące indywidualny punkt widzenia piszących.
Porady medycznej skutkującej wdrożeniem postępowania diagnostyczno-terapeutycznego może udzielić wyłącznie lekarz i to nie przez internet.
Przyznać musisz, że nie ma nawet fizycznej możliwości by w jakimkolwiek przypadku zapadła poprzez forum internetowe decyzja diagnostyczno-terapeutyczna - bo jaką miałaby moc i kto wdrożyłby ją w życie? Wirtualna klinika 'forum internetowe' z wirtualnym lekiem i personelem?

Za diagnostykę i leczenie pacjenta odpowiada ten, który je zalecił formalnie umieszczając swój podpis w dokumentacji medycznej (owego pacjenta) - czyli lekarz posiadający odpowiednie uprawnienia do realnego wdrożenia danej procedury.

Wracając do opinii umieszczanych na naszym forum; tego samego typu opinie prezentowane są na innych forach o tematyce onkologicznej.
Nie mam co do tego wątpliwości, ponieważ na dwóch z nich sama przez kilka lat pisywałam :)

Zatem bez nadinterpretacji proszę.
  Temat: dot. forum
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-10-03, 23:13   Temat: dot. forum

uranio, przyczyniłaś się do zmiany treści pkt. 2 cz. II Regulaminu Forum; z ową zmianą można zapoznać się » tutaj «
Mam nadzieję, że nowy zapis jest bardziej precyzyjny i nie budzi już wątpliwości.

Co do odpowiedzialności -
ja to określenie rozumiem dość szeroko. Mamy m.in. odpowiedzialność prawną, moralną czy zawodową. Często ze sobą współistnieją, ale nie muszą. To, że ktoś postępuje nie fair, niedokładnie, byle jak etc. nie oznacza automatycznie, że musi odpowiadać za swoje postępowanie prawnie. Może za to odpowiadać np. zawodowo i zostać pozbawiony wykonywanej funkcji.
Odpowiedzialność moralna jest w moim rozumieniu oparta na postępowaniu (lub zaniechaniu), przez które możemy, ale nie musimy odpowiadać prawnie czy zawodowo; jednak jeśli ktoś przez nas w jakikolwiek sposób zbłądził, ucierpiał czy poczuł się źle, a my wewnętrznie czujemy się w/w faktom winni - to ponosimy przed sobą i światem właśnie taką odpowiedzialność.

Co do odpowiedzialności prawnej:
urania napisał/a:
Mam wątpliwość tylko w przypadku wypowiedzi osób zasiadających we władzach fundacji.

- powyższe brzmi dumnie, ale chyba dla wszystkich jest jasne, że owe "zasiadające władze" to w rzeczywistości osoby, które tu czynnie piszą i pomagają, które tu .. yyy... administrują, moderują, 'sprzątają', wykonują prace informatyczne i co zechcecie.
Korzystać z owoców naszej pracy mogą wszyscy. Może się zdarzyć, że trafi tu ktoś mający naturę awanturnika i szukający możliwości wyładowania na kimś swojej frustracji, żalu czy gniewu. I taka jedna osoba mogłaby sprawić, że to forum -być może czasowo- ale z dnia na dzień mogłoby zostać zamknięte, a nasza działalność - ulec zawieszeniu.
Chroniąc przed w/w sytuacją tych co tu piszą, pomagają i Was wspierają - chronimy automatycznie forum.
Zresztą to nie my jesteśmy odkrywcami takiego postępowania, tj. publikacji reguły ograniczającej odpowiedzialność administrujących danym portalem - mam podejrzenie, że nie ma dziś witryny o tematyce medycznej, która takich zapisów nie posiada.

Oczywiście w/w zapisy nie są 'lekarstwem na wszelkie zło' a interpretacja różnych zdarzeń, pomimo panujących reguł, może być różna - inaczej nie byłoby takiej ilości różnorakiej maści sporów prawnych, nie byłoby prawniczego pojęcia 'przeciwdowód' etc.
To mam nadzieję wyjaśnia pewne poruszane tu, czy cytowane kwestie.

Czy, uranio, powyższe wyjaśnienia wyczerpują według Ciebie temat, czy też wciąż jeszcze coś budzi Twoje wątpliwości?
  Temat: dot. forum
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-06-13, 10:13   Temat: dot. forum
urania napisał/a:
Postem, który otrzymał punkt jest ten zaczynający niniejszy wątek. Nad jego ubytkiem nie ubolewam - pisałam o tym wcześniej.

Mimo wszystko wywiążę się z obietnicy jeśli mogę :)

Pozdrawiam ciepło również.
  Temat: dot. forum
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-06-13, 03:00   Temat: dot. forum
urania napisał/a:
Takiej sytuacji nie rozpatrywałam, bowiem szybkość reakcji moderatorów na forum jest rewelacyjna, ale oczywiście zdarzyć się może.

A jednak w przypadku, który jak sądzę miałaś na myśli (dot. problemu ukrycia części postu) szybkość reakcji moderatorów była najwyraźniej nie dość rewelacyjna, bowiem dokładnie taka sytuacja miała tam miejsce. Odpowiedziano już na ów post, zanim moderator zdążył się pojawić (być może nie zwróciłaś uwagi na daty/godziny, są i można porównać).

urania napisał/a:
Jeśli wybierać spośród rozwiązań nie fair to faktycznie należy uznać, ze ukrycie części postu jest bardziej fair niż jego pozostawienie.

Domniemuję więc, że problem został już wyjaśniony a nasze intencje stały się zrozumiałe.
Cieszę się.

urania napisał/a:
Ponieważ nic mi nie wiadomo, żeby jakikolwiek mój post został usunięty (wg mnie ich liczba jest ok.) i jako, że usunięcie przez pomyłkę należy odrzucić jako mało prawdopodobne (patrz post Richelieu), zwracam się do moderatora X o wskazanie postu , którego przedmiotowy punkt dotyczy oraz o podanie przyczyny dla której punkt ten usunął.

To wyjaśnienie należy się również albo przede wszystkim Użytkownikowi , który mi ten punkt przyznał, a któremu za ów sympatyczny gest serdecznie dziękuję.
Jeśli to nie problem odpowiedź proszę zamieścić na forum.

Co do kolejnego (w/w) problemu..

Przejrzałam dziś uranio posty, za które przyznano Ci punkty 'pomógł'. Okazuje się, że... niemal wszystkie 'kliknięcia' przyznające owe punkty były moje.. To tak a propos potencjalnego 'skąpstwa' zarządzających forum przejawiającego się w postaci ingerencji w ilość punktów 'pomógł' danego Forumowicza.. :|
Niestety nie obserwowałam na bieżąco ilości punktów na Twoim koncie. Mogę więc jedynie ufać Twoim słowom, że jeden cenny punkt zaginął.
Nie znam przyczyn tego stanu rzeczy, jednak jestem przeciwna egzaminowaniu grupy administratorów-moderatorów w tym czy gdzieś tego typu interwencję przeprowadzili.
Jeśli tak - najwyraźniej była ku temu istotna przyczyna, bądź jakiś błąd techniczny - zasada powinna być taka jak to opisał Richelieu, natomiast obciążony skrypt (pytania do bazy SQL potrafi wysyłać jednocześnie kilkadziesiąt osób, ostatnio na forum było w tej samej chwili ponad 60 osób) czasem sprawia niespodzianki. Zauważyłam na przykład, że po przyznaniu punktu 'pomógł' skrypt czasem potwierdza wykonanie tej komendy a czasem nie. Niestety nie testowałam poprawności działania skryptu poprzez odejmowanie tychże punktów :--: , więc po prostu nie wiem czy i w tym zakresie mogą pojawiać się jakieś nieprawidłowości.
Ostatnio były również kłopoty z przesyłaniem powiadomień przez skrypt forum, dotyczących odpowiedzi w wątkach (problem poruszany i opisany w tym Dziale zresztą).

Nie wiadomo też niestety za jaki ewentualnie post przyznano Ci ów zaginiony punkt i kto Ci go przyznał.
Podejrzewam, iż jeśli dokładnie śledzisz ilość swoich punktów 'pomógł' - być może będziesz umiała wskazać post, który powinien być nagrodzony, a obecnie nie jest?
Jeśli tak - uprzejmie Cię proszę o wskazanie tego postu i -by zrekompensować Ci omawianą tu stratę i nie angażować siebie i innych dalej w tę sprawę- 'kliknę' przy tym poście 'pomógł'.
Mam szczerą nadzieję, iż moja propozycja jest dla Ciebie satysfakcjonująca i tym sposobem, wspólnymi siłami, rozwiążemy ten kolejny problem.

[ Dodano: 2010-06-13, 03:13 ]
A, i jeszcze jedno:



Widzę uranio, że już sobie radzisz z cytowaniem selektywnym, co bardzo mnie cieszy (nie będzie już w tej sytuacji potrzebne używanie czerwonego koloru?) :)
Gdyby jednak były jeszcze jakiekolwiek wątpliwości w tej kwestii - polecam nasze -> WSPARCIE TECHNICZNE <-
Napracowałam się niegdyś nad jego treścią i mam szczerą nadzieję, że zawarte tam 'podpowiedzi' są wyrażone w sposób zrozumiały i mogą być pomocne.
  Temat: dot. forum
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-06-11, 03:48   Temat: dot. forum
urania napisał/a:
1.W świetle postanowień regulaminu forum, to użytkownik odpowiada za treść postu. Skoro tak ma być , to czy moderator może mieć prawo do zmiany treści postu np. poprzez usunięcie jego fragmentu ?.
Prawo moderatora do usunięcia całego postu w sytuacji kiedy narusza on postanowienia regulaminu oraz w całości jego przesunięcie kiedy znalazł się w nieodpowiednim miejscu - jest oczywiste.

Proszę o sugestię zatem, jak postąpić w sytuacji gdy post jedynie częściowo narusza zasady zawarte w regulaminie, a na tenże post w całości udzielono już w danym wątku odpowiedzi i stał się on siłą rzeczy częścią dyskusji. Czy odpowiedzi na ten post należy również usunąć z wątku (tak, by nie były one 'wyrwane z kontekstu')?

Proszę też o sugestię - co jest bardziej/mniej fair: ingerencja w post danego użytkownika poprzez ukrycie części treści jego postu, czy też pozostawienie tejże treści pomimo, iż może ona wprowadzić w błąd/sugerować niekorzystne rozwiązania terapeutyczne bardzo wielu czytelnikom forum?

urania napisał/a:
A co z poradami z zakresu medycyny konwencjonalnej, czy te posty również podlegają weryfikacji ? W jaki sposób w tym obszarze jest zapewniona na forum ochrona pacjenta ?

Na przykład poprzez usuwanie nieodpowiednich treści pojawiających się na forum.

urania napisał/a:
W dziale „Nowotwory układu moczowo – płciowego” jest:
Cytat:
„ Nadzór merytoryczny i pomoc w Dziale dr Roman Sosnowski - specj. urolog - onkolog „

Na czym to polega ?

Na wsparciu naszego forum w udzielaniu pomocnych informacji - bezinteresownie i nieodpłatnie.

urania napisał/a:
Treść kilku zamieszczonych w ostatnim okresie na forum postów, skłania do zadania poniższych pytań

Odpowiedzieliśmy cierpliwie.
Pozwolimy sobie zatem teraz my na zadanie pytania :)

Na Forum serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wsparcia (bo zmagają się z chorobą nowotworową własną lub bliskich) oraz tych, którzy tego wsparcia chcieliby udzielać.
Otóż chcielibyśmy uprzejmie zapytać uranio, z jakim zamiarem Ty zarejestrowałaś się na naszym forum? Nigdzie w Twoich wypowiedziach nie ma sugestii byś oczekiwała pomocy - rozumiem więc, że jesteś z nami by pomagać?

Wątki z prośbą o odpowiedź czekają i jest ich mnóstwo. Z cała pewnością w wielu kwestiach możesz i umiesz pomóc, co już zdążyłam zauważyć i osobiście kilka razy kliknęłam Ci jako drobny i skromny dowód wdzięczności tzw. punkt "pomógł". Zapewne też rozumiesz, że wołanie o pomoc jest priorytetem a prowokowanie pobocznych dyskusji jedynie odciąga naszą uwagę i pochłania czas na czynności, powiedzmy, średnio-pomocne.

Powyższą myślą kończę więc moją wypowiedź i wracam do wątków gdzie oczekuje się wsparcia,
do czego i Ciebie serdecznie zachęcam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group