1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
DulceAmargo

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 72160

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-24, 18:13   Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
Do mojej mamy po wyjściu ze szpitala (usunięte wszystkie węzły pachwinowe) przyszła rehabilitantka do domu żeby nam pokazać jak robić masaż (wizyta płatna), początkowo mamie pomagałam, potem robiła już sama, jej akurat noga nie puchła ale codziennie "masowała" - polegało to po prostu na przesuwaniu rekami wzdłuż nogi w odpowiedni sposób
  Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
DulceAmargo

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 72160

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-02, 13:50   Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
Trzymam kciuki za powodzenie wizyty :)
  Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
DulceAmargo

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 72160

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-01, 21:44   Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
bajkaa napisał/a:
BTW - napisałam maila z zapytaniem o badania kliniczne do p. prof.
Wcześniej sprawdziłam tutaj:
http://immuno-onkologia.p...pia-nowotworow/
Daj znać kiedy profesor odpisze :) A badania kliniczne polecam sprawdzać na tej stronce:
https://clinicaltrials.gov/ct2/results?term=melanoma+warszawa&Search=Apply&recrs=a&age_v=&gndr=&type=&rslt=#wrapper
  Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
DulceAmargo

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 72160

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-06-28, 12:53   Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
arawis napisał/a:
"W celu potwierdzenia w/w tezy prowadzone jest badanie kliniczne Minimal SN Tumor Burden (Minitub), w którym wzięłaś udział."
angela01 bierze udział w takim badaniu klinicznym, więc chyba nie jest to jeszcze standardowe postępowanie żeby nie usuwać

[ Dodano: 2017-06-28, 12:54 ]
ale jak już pisałam - polecam kontakt z Warszawą właśnie ze względu na prowadzone różne badania kliniczne, które niekoniecznie będą dostępne w innych miastach :)
  Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
DulceAmargo

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 72160

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-06-27, 13:58   Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
bajkaa napisał/a:
Gdy skonsultował się z Warszawą, to okazało się, że i tak ma wrócić do Łodzi....
nie masz przerzutów odległych, dlatego być może mogłabyś przystąpić do jakichś badań klinicznych, najwięcej badań jest w Warszawie i dlatego polecam kontakt z Warszawą (może się okazać że to samo badanie jest w Łodzi i tam by Cię skierowali).
Słówko na temat badań klinicznych - jeżeli nie ma przerzutów odległych to obecnie nie ma dalszego leczenia, badania kliniczne mają to do siebie że wymagają skrupulatnej opieki nad pacjentem, regularnych badań, kontroli, umożliwiają dostęp do leków, na które nie ma szans "w standardzie". Polecam rozważyć taki udział i zorientować się w temacie już teraz, bo niektóre badania mają w wymaganiach np kilka tygodni od usunięcia węzłów itd., może akurat jest prowadzone jakieś odpowiednie dla Ciebie badanie (albo za jakiś czas będzie) :)

bajkaa napisał/a:
Tak tylko trochę się łudzę..... limfadenektomia to zabieg okaleczający, wymagający potem rehabilitacji. Trochę mnie to martwi, bo chciałabym żyć tak, jak do tej pory - aktywnie, intensywnie, na maxa..... Nie lubię "chorować", boję się tego. Boję się, że będę musiała zmienić przyzwyczajenia, i w ogóle sporo zmienić w swoim życiu, zwłaszcza zawodowym.
Moja mama miała usunięte węzły pachwinowe i nie wymagała rehabilitacji, po kilku miesiącach wróciła do pracy stojącej, wiadomo że wymagało to częstszego odpoczywania, położenia nogi wyżej, ale noga nie bolała, nie puchła jakoś bardzo (wiadomo że odrobinę w upały to tak), rehabilitantka zaleciła jedynie (i pokazała jak to zrobić) żeby codziennie sama sobie "przejeżdzała" ręką wzdłuż nogi żeby usprawnić przepływ limfy, taki bardzo delikatny masaż, więc każdy znosi taki zabieg inaczej, trzeba mieć nadzieje że dla Ciebie nie byłby bardzo obciążający :) Nie wiem jaką pracę wykonujesz, ale może nie będzie tak źle :)
A co do zmiany przyzwyczajeń - już powinnaś wprowadzić zmiany typu unikanie słońca w godz 11-16, zawsze krem z wysokim filtrem, kapelusz, okulary z filtrem, długi rękaw, długie spodnie
  Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
DulceAmargo

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 72160

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-06-26, 18:57   Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
bajkaa napisał/a:
Nawet, jeśli jest tylko mikroprzerzut?
tak, moim zdaniem mikro nie mikro jest to jednak przerzut, tylko że na tyle mały że nie można go rozpoznać np w badaniu usg czy palpacyjnie

"Po stwierdzeniu w badaniu histopatologicznym przerzutów czerniaka w węzłach wartowniczych należy wykonać radykalną limfadenektomię, gdyż w pozostałych węzłach chłonnych (węzły chłonne niewartownicze — non-sentinel lymph node) przerzuty czerniaka stwierdza
się za pomocą rutynowych metod histopatologicznych u około 20–30% chorych"
  Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
DulceAmargo

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 72160

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-06-25, 20:24   Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
bajkaa napisał/a:
Niestety jest przerzut, na szczęście tylko mikro. Teraz czeka mnie spotkanie z onkologiem i decyzja, co dalej. Po cichu liczę, ze może skończy się tylko na obserwacji :)
myslę że teraz będziesz miała usunięte wszystkie węzły pachwinowe (i ewent. biodrowe)

[ Dodano: 2017-06-25, 20:26 ]
a miałaś już jakieś badania obrazowe? rtg płuc, tk jamy brzusznej itd?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group