1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o interpretację wyników
Canela

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2020-02-26, 14:40   Temat: Prośba o interpretację wyników
Bardzo Wam dziękuję, czekamy na wynik histopatologii, jak tylko będę coś wiedziała, dam znać. Jest groźba porażenia czterokończynowego, a zmiany są w klatce piersiowej, kręgosłupie i czaszce.
  Temat: Prośba o interpretację wyników
Canela

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2020-02-19, 12:02   Temat: Prośba o interpretację wyników
missy, Ola Olka,

Sytuacja się zmieniła, jest szpital, bo nagle stan zdrowia się pogorszył i doszedł niedowład. Miałyście rację, to szpiczak, jest w kręgosłupie i czaszce. Czekamy, co powiedzą lekarze. Dziękuję za odpowiedzi i Waszą pomoc.

Pozdrawiam Was,

Canela
  Temat: Prośba o interpretację wyników
Canela

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2020-02-18, 13:53   Temat: Prośba o interpretację wyników
missy,

Już tłumaczę, co wiem. Okazało się, że ze zmiany na czole został zrobiony tylko rozmaz, cały czas myślałam, że czekamy na wynik histo, podczas wizyty u lekarza zostało tylko wypisane skierowanie na wycięcie tej zmiany na czole, na skierowaniu jest napisane rozpoznanie: ICD 10 D 14.0.
Wynik cytologii to tylko te dwa zdania:

Komórki limfoidalne.
Wskazanie badanie histopatologiczne zmiany M-69700 T-03102

Też mi się to kupy nie trzyma z tym co jest w opisie TK głowy :?ale?: .
Zmiana będzie usuwana w czwartek, a RM kręgosłupa jest 27 lutego.
Wszystko, czyli wynik cytologii i skierowanie to druk komputerowy.

[img]Resized_20200217_181850.jpeg[/img]
  Temat: Prośba o interpretację wyników
Canela

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2020-02-17, 18:54   Temat: Prośba o interpretację wyników
Witajcie ponownie,

Czy jakaś dobra duszyczka pomogłaby mi rozszyfrować wynik badania cytologicznego zmiany:

Komórki limfoidalne.
Wskazanie badanie histopatologiczne zmiany M-69700 T-03102

Mamy skierowanie do szpitala z rozpoznaniem nowotwór ICD 10 D 14.0, (ICD 10 to nowotwór niezłośliwy?)
Czy to cokolwiek może nam już powiedzieć?

Pozdrowienia,

Canela
  Temat: Prośba o interpretację wyników
Canela

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2020-02-04, 22:07   Temat: Prośba o interpretację wyników
crayzy, dziękuję. Najgorsze jest właśnie to czekanie.

Pozdrowienia
  Temat: Prośba o interpretację wyników
Canela

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2020-02-04, 12:11   Temat: Prośba o interpretację wyników
Ola,

Bardzo dziękuję za odpowiedź, ortopeda z poradni onkologicznej zlecił również RM kręgosłupa. Martwi mnie, czy czasem to pęknięcie tam, nie jest patologiczne, tzn., czy to może być powiązane ze zmianami w czaszce :-( ...
  Temat: Prośba o interpretację wyników
Canela

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2020-02-03, 20:15   Temat: Prośba o interpretację wyników
Witajcie,

Dawno mnie tu nie było. Piszę w imieniu bliskiej mi osoby z rodziny. Wiem, że przypadek wymaga dalszej diagnostyki i w tym kierunku zmierzamy, ale czas oczekiwania na wyniki, samo badanie i potem opis RM i histopatologii to przynajmniej dwa, trzy tygodnie, jak nie więcej. Pół roku temu brat 54 lata spadł z kilku schodów i od tego czasu narzekał na silne bóle kręgosłupa. Jakiś czas temu na czole zrobiła Mu się narośl/guz, niebolesny ale powiększający się. Udał się do dermatologa, który powiedział, że wygląda to źle i zalecił TK głowy, po konsultacji z lekarzem ogólnym zostało zrobione jeszcze prześwietlenie kręgosłupa. Okazało się, że jest on pęknięty. Bardzo niepokoi mnie opis TK głowy. Liczne ogniska osteolityczne w czaszce oraz liza kości czołowej z ogniskiem osteolitycznym 10 mm, radiolog napisał, że obraz wskazuje na zmiany meta czaszki. Dostał skierowanie na RM oraz lekarz pobrał wycinek ze zmiany na czole do histopatologii. Czekamy na badanie i wyniki. Przepraszam, że nie dodaję tu załącznika w postaci wyników badań, ale mieszkam w innym mieście. Nie ma żadnych innych dolegliwości bólowych poza bardzo silnymi bólami kręgosłupa. Morfologia też jest w normie. Jak tylko będę mogła, dodam opisy. Proszę napiszcie mi czy są to złe wyniki, co mogą sugerować i czy można rzeczywiście czekać, czy działać prywatnie?
Z góry wszystkim dziękuję i przepraszam, jeśli opis jest chaotyczny.

Canela
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group