1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
BeataBuku

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 12070

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-09-16, 15:11   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Głowa do góry to nic strasznego...:):)Pozdrawiam Beata :)
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
BeataBuku

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 12070

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-09-10, 22:16   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Marzenko możesz mieć bieliznę ,grzebień,krem,szczoteczkę do zębów pastę i wszystko co chcesz tylko chodzi o to ,iż będziesz musiała wszystko wyrzucić wychodząc z oddziału więc nie bierz najlepszej bielizny ja kupowałam sobie zawsze na bazarze tanią bieliznę,której nie żałowałam wyrzucając i Tobie radzę zrobić tak samo....
;)
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
BeataBuku

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 12070

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-09-09, 13:48   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Dużo wody tzn. kilka butelek zwykłej wody np.żywca ja miałam 4 butelki półtoralitrowe wciskałam do niej cytrynę i piłam ,ponieważ woda z cytryną oczyszcza organizm z tego paskudztwa jak przyjdzie technik ostatniego dnia i zrobi pomiar będziesz miała wysoki wynik możesz jeszcze jeden dzień zostać a to nic przyjemnego siedzieć w zamknięciu wszystkie rzeczy ,które nie będziesz chciała zabrać ze sobą zaniesiesz do szatni tam jest pani ,która wszystkiego pilnuje szafki są zamykane na kluczyki.
Możesz mieć swoją piżamkę ja też miałam potem ją zaniesiesz do szatni.
WAŻNE!!!!!
W ostatni dzień po kąpieli dostaniesz świeżą piżamkę od nich i pójdziesz po porządnej kąpieli na scyntygrafię głowy szyi i całego ciała,nie zabieraj ze sobą do kieszeni żadnych chusteczek higienicznych łańcuszków obrączek itp.
Pamiętaj że woda jest dozowana wciskasz przycisk i leci tylko 3 min.musisz się wyrobić Ja głowę myłam pod zlewem wcześniej a potem jeszcze raz nie martw się dasz radę weź ze sobą chusteczki nawilżone do higieny intymnej i takie jak stosuje się dla bobasków bo można się wściec bez kąpania.
Trzymaj się i jakby co to tu jestem :) :) No i napisz po powrocie co się dalej z Tobą dzieję .
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
BeataBuku

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 12070

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-09-07, 21:57   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Witaj Marzenko :)
Ja byłam na wysokich dawkach więc wyglądało to tak:
-przez pierwsze wa dni są przygotowania badania krwi usg itd.wtedy przebywa się na oddziale otwartym możesz wychodzić i znosić sobie wodę do pokoju ,która będzie Ci potem potrzebna... trzeciego dnia dostaniesz piżamkę i tak ok. godziny 13.00 będziesz miała podaną kapsułkę i wtedy przechodzisz na oddział zamknięty zabierz ze sobą cytrynę landrynki gumy do żucia przybory toaletowe ręczniki telefon komórkowy możesz zabrać ale zapakowany we woreczek foliowy jakieś krzyżówki gazety itd. pamiętaj jednak,że wszystko co zabierzesz ze sobą na oddział wysokich dawek trzeba wychodząc wyrzucić.Po podaniu jodu nie można się kąpać także dla mnie chyba to było najgorsze możesz spuchnąć więc nie przestrasz się bo jest to normalne natomiast aby tego uniknąć jedz landrynki żuj gumy , niektórzy mają nudności ja nie miałam żadnych dolegliwości poza tym że jest tam taki okropny fetor w toalecie ,że nie zapomnę chyba tego do końca życia..W pokoju jest telewizor także da się przeżyć poza tym są telefony przy każdym łóżku zapytaj pielęgniarki w jakim pokoju będziesz leżeć po jodzie ona Ci powie nr tel i może rodzina dzwonić na tel stacjonarny siedzisz sobie tak w zamknięciu trzy dni trzeciego dnia przychodzi technik i robi pomiar( PIJ DUŻO WODY Z CYTRYNA TO WAŻNE!!!!!!!!!!! )no i trzeciego dnia możesz nareszcie się wykąpać zrobią Ci jeszcze scyntygrafię i można iść do domu.
Nie wiem czy masz dzieci jeżeli tak nie możesz mieć kontaktu z dziećmi do lat 18-stu,kobietami w ciąży kontaktu przez dni 7.
Nie wiem czy takie informacje Cię usatysfakcjonowały myślę,że w miarę klarownie jest wszystko opisane.
Jeżeli jeszcze masz jakieś pytania jestem do dyspozycji ...
Pozdrawiam Beata :)
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
BeataBuku

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 12070

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-08-29, 14:30   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Uwierz mi Oni wiedzą co robią :) mnie tak przez rok poprowadzili,że zostawiło mnie na razie to dziadostwo w spokoju :lol: ... a jeżeli chodzi o leczenie jodem to nic strasznego:):):)
W razie pytań jestem do dyspozycji ;) Pozdrawiam Beata :)
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
BeataBuku

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 12070

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-08-15, 11:42   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Witaj Marzenko :)
Jak po wizycie w Gliwicach??Też jestem ich pacjentką :-D ...napisz proszę jakie są dalsze Twoje zalecenia bo jestem bardzo ciekawa :mrgreen: pozdrawiam Beata..:)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group