1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: mały oponiak - obserwować czy usuwać
BeMo

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7714

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2017-12-17, 22:53   Temat: mały oponiak - obserwować czy usuwać
No właśnie, z jednej strony korci mnie, żeby pojechać. Dlatego szukam opinii, informacji jak taka konsultacja wygląda, czy tam też jakieś badania wykonują, czy ktoś ma podobne doświadczenie, czy faktycznie warto tak szybko zgłaszać się do Allenort. Czy warto ruszać tak małego oponiaka, skoro on mi nie utrudnia bardzo zycia. Czuję sie senna i szybko sie męczę, mam tez kłopoty z koncentracją, ale to może byc spowodowane zupełnie innymi czynnikami. Staram się hamować emocje, poczekać, sprawdzić czy oponiak rośnie. Taki wyjazd wiąże się z kosztami, zwolnieniem z pracy. Mieszkam daleko od Warszawy.
  Temat: mały oponiak - obserwować czy usuwać
BeMo

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7714

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2017-12-12, 14:14   Temat: mały oponiak - obserwować czy usuwać
Uderzyłam się w głowę o kant wstając z podłogi, bolało przez ok. 2 tygodnie, źle się czułam, chociaż uderzenie nie było tak mocne jak np. w wypadkach komunikacyjnych czy upadku ze schodów. Przez to, ze źle się czułam, trafiłam do neurologa i miałam wykonany rezonans. O tradycyjnej operacji nawet nie myślę, to musiałaby być ostateczność. Biorę pod uwagę właśnie leczenie Gamma Knife.
  Temat: mały oponiak - obserwować czy usuwać
BeMo

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7714

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2017-12-12, 13:48   Temat: mały oponiak - obserwować czy usuwać
Witam. Na początku listopada miałam robiony rezonans magnetyczny (bóle i zawroty głowy po uderzeniu, osłabienie) i okazało się, że mam małego oponiaka bez efektu masy (3.5 mm x 8.5 mm), okolica ciemieniowa. Lekarze wykluczyli że przyczyną mojego złego samopoczucia jest oponiak. Ostatnio czuję się zresztą lepiej, więc również zakładam, że źle się czułam z innych powodów. Byłam z wynikami u neurochirurga, mówił żeby obserwować i pomyśleć o zabiegu może za rok. W międzyczasie wysłałam wyniki ido Gamma Knife do Warszawy. Oddzwonili wczoraj, że w zasadzie oponiak jest mały i można go obserwować i czekać, ale jeżeli chcę, mogę umówić się na konsultację pod koniec lutego i być już pod kontrolą kliniki Gamma Knife (w razie faktycznej potrzeby pewnie mogłabym szybciej skorzystać z zabiegu lub ewentualnie podjąć decyzję o wcześniejszym zabiegu). Moje pytanie brzmi, czy warto skorzystać już teraz z konsultacji, czy poczekać i poobserwować. Czy dążyć do usunięcia od razu, czy czekać aż urośnie / sprawdzić, czy w ogóle rośnie. Czy ewentualna decyzja o zabiegu już teraz byłaby dobrą decyzją - czy zabieg jest zupełnie bezpieczny, czy jakiekolwiek ingerencje nie spowodują, że oponiak zacznie odrastać itp... Mieszkam setki kilometrów od Warszawy, nie wiem czy jechać, czy czekać. Poradźcie proszę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group