1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wydzielony z tematu: Drobnokomórkowy rak płuc
Basia2000

Odpowiedzi: 219
Wyświetleń: 58906

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-24, 22:49   Temat: Wydzielony z tematu: Drobnokomórkowy rak płuc
Agusia
Pytanie odnośnie sanatorium skieruj do Waszego lekarza prowadzącego. Chorzy onkologicznie mają ograniczenia w korzystaniu z zabiegów leczniczych, ze zmianą klimatu też należy bardzo uważać. Nasza prowadząca doktor onkolog stanowczo odradziła wyjazdy związane ze zmianą klimatu przez okres co najmniej trzech lat i tego się trzymamy.
  Temat: Wydzielony z tematu: Drobnokomórkowy rak płuc
Basia2000

Odpowiedzi: 219
Wyświetleń: 58906

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-19, 22:38   Temat: Wydzielony z tematu: Drobnokomórkowy rak płuc
Agusia
Leczenie skojarzone to radiochemioterapia czyli naswietlania włączone podczas drugiego najpóżniej trzeciego kursu chemii, to jest leczenie radykalne czyli z zamiarem wyleczenia. Leczenie radioterapią po chemioterapii nie jest tak skuteczne jak radiochemioterapia.
  Temat: Wydzielony z tematu: Drobnokomórkowy rak płuc
Basia2000

Odpowiedzi: 219
Wyświetleń: 58906

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-11, 21:47   Temat: Wydzielony z tematu: Drobnokomórkowy rak płuc
Mój poprzednik ma rację, wierz mi wiem co to drobnokomórkowy rak płuc, mój mąż usłyszał taką diagnozę równo dwa lata wstecz. Byłam uświadomiona, ale wiadomo kiedy w grę wchodzi życie najbliższej osoby chcemy dać z siebie wszystko, dobiłam się do największych onkologicznych autorytetów w kraju, za granicą również. Wszędzie standardy postępowania są takie same. Dobrze, że nie zwlekacie i decydujecie się na podanie chemii w swoim miejscu zamieszkania, czas ma tu duże znaczenie, ten typ nowotworu to jeden z najgrożniejszych przeciwników. Efektem wizyty u profesora będzie to, że usłyszysz to co my Tobie mówimy tzn. chemia w schemacie PE, nie ma innej opcji, no i...........wyjdziesz z lżejszym portfelem, ale co tam kasa kiedy chcemy dla naszych chorych zrobić wszystko co możliwe na świecie.
Trzymaj się, pozdrawiam ciepło.
  Temat: Wydzielony z tematu: Drobnokomórkowy rak płuc
Basia2000

Odpowiedzi: 219
Wyświetleń: 58906

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-10-30, 22:47   Temat: Wydzielony z tematu: Drobnokomórkowy rak płuc
Agusia
Rak drobnokomórkowy płuc to taki rak w przypadku, którego operacja wchodzi w rachubę jeśli jego wielkość nie przekracza 3cm, rzadko diagnozuje się ten typ nowotworu w takim stadium. Leczenie radykalne to radiochemioterapia, nie zamieściłaś tu wyników badań obrazowych, więc trudno wypowiedzieć się na temat stopnia zaawansowania choroby Twojej mamy. Sama chemia w schemacie PE, najczęściej cztery do sześciu cykli jest leczeniem paliatywnym tzn. mającym na celu przedłużenie życia. Zamieść proszę wyniki badań jakie masz, wówczas będziemy mogli jakoś Ciebie ukierunkować, tzn. powiedzieć czego możesz się mniej więcej spodziewać. Rak drobnokomórkowy płuc w stadium ograniczonym daje możliwość leczenia radykalnego, w postaci rozsianej ( co nie jest rzadkościa ) niestety nie.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group