1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Armands

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122953

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-04-04, 17:42   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Szczecha, a jest szansa na powrót do leczenia nivolumabem w wypadku poprawy parametrów krwi i twojego stanu organizmu?
Życzę Ci szybkiej i skutecznej regeneracji i stabilnej sytuacji w obrazówce.

Podwyższony poziom enzymu LDH może wskazywać na obciążenie wątroby lekami. Tak to tłumaczono mojej mamie, bo również ma podwyższony poziom LDH i bilirubiny całkowitej.

Pozdrawiam
Armands
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Armands

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122953

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-15, 19:24   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha, nie pamiętam kiedy miał, ale nie w trakcie leczenia nivolumabem.
Nikt jej tego badania nie zlecił, a z tego co wiem, to oni (prowadzący i jego zastępcy) często dość alergicznie reagują na zgłaszane problemy. Jak powiedziała, że ją bolą plecy, to od razu pada pytanie - bierze pani przepisane leki? A jest to Ketonal, który obciąża żołądek i nie tylko. Jak coś wyjdzie nie tak podczas badania EKG, a mama ma problemy kardio, to zaraz pytania, czemu to, czy tamto.
Ja boleję, że podczas jej pobytów w szpitalu, nie skonsultują problemu na miejscu, tylko zwalają wszystko na nią. A u nas długa kolejka do specjalistów na NFZ, albo wizyty komercyjne.
Ja ją podziwiam, że ona nadal chce jeździć, poddawać się procedurze i nie rzadko czuć się pyłkiem w trybach maszyny zwanej służbą zdrowia. Ona nie jest osobą o jakimś wielkim ego, czy o wielkim oczekiwaniu wobec innych. Jest pokorna... może aż za pokorna. Bywa, że większość pacjentów jakoś się zakręci i szybko po podaniu leku wróci do domu, a ona cierpliwie czeka na swoją kolej, a później trzy godziny jedzie do domu.

Wybacz, że się tak rozpisałem w Twoim wątku, ale wiem że to wszystko "jest poplątane". Moim zdaniem wielkim błędem w leczeniu onkologicznym jest brak leczenia interdyscyplinarnego, gdzie pacjent jest leczony na raka, ale i na skutki uboczne. Tego niestety nie mamy i obawiam się, że nie będziemy mieli.
Ja akurat miałem wyjątkowe szczęście. Szybko pozbyłem się gada i dość szybko doszedłem do prawie normalnego stanu organizmu. Uniknąłem skutków ubocznych, ale obserwuję tu, czy na przykładzie mamy, czym jest ta walka.
Bardzo ciebie wspieram... wspieram innych... wspieram mamę.

Pozdrawiam
Armands
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Armands

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122953

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-15, 11:55   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha, moja mama też dość często ma problemy jelitowe. Nawet wczoraj, czyli dzień po kolejnym kursie podania leku miała biegunkę i bardzo głośne "przelewanie się" w brzuchu.
Dodatkowo ma nietolerancję produktów zawierających laktozę. To ogranicza dietę, a lekarze oczekują braku spadku wagi. Ciężko to wszystko ogarnąć... bo samym ryżem, siemieniem lnianym, miksem warzyw trudno się bogatokalorycznie odżywiać.

Liczę, że u Ciebie nastąpi poprawa i dalsze podawanie nivolumabu będzie kontynuowane i niezagrożone. Trzymaj się optymistko :)

Pozdrawiam
Armands
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Armands

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122953

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-12-29, 13:41   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Odnośnie D3, to warto zrobić badanie poziomu witaminy D (25-OH-D3) w osoczu. Badanie trochę drogie (ok. 60 zł) ale pozwala sprawdzić swój stan startowy przed suplementacją.
Ja miałem ok. 19 ng/ml i od 4 lat suplementuję 5000 UI/dobę, co pozwala mi utrzymać optymalny poziom, czyli w granicach 50-60 ng/ml

[ Dodano: 2018-12-29, 14:05 ]
Dodam jeszcze, że razem z witamina D3 powinno się suplementować witaminę K2MQ7.
Wtedy D3 "trafia w odpowiednie miejsce".

PS. Oczywiście o chęci suplementowania witamin, warto, a nawet trzeba informować lekarza prowadzącego. Szczególnie w badaniach klinicznych, czy programie lekowym.

Szczecha, życzę poprawy i kolejnych widocznych oznak regresji czerniaka. Pozdrawiam.
Armands
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Armands

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122953

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-10-20, 18:32   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Moja mama ze swędzeniem nie miała problemów. Coś tam było na początku, ale nie było to szczególnie uciążliwe.
Gorzej było z włosami. Sporo straciła, a wiesz jak to u kobiet. Problem wypadania włosów jest smutny. Teraz sytuacja się unormowała.
Co tym roku zauważyliśmy, to odbarwienia skóry przedramion. To chyba efekt słońca. Mama raczej unika słońca, nie opala się, ale nie dało się ukryć przed nim. Stosowanie kremów z filtrem trochę pomagało. Ale jak zapomniała, to pojawiały się białe plamy na rękach. Może to efekt leku+ promieniowania słonecznego?
A może coś innego? Zobaczymy czy teraz skóra odpocznie i wróci do normy.

Co do efektu nivolumabu u Ciebie, to gratuluję i cieszę się, że regresja postępuje. Oby na zawsze!
POWODZENIA!!!

Pozdrawiam
Armands
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Armands

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 122953

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-09-02, 11:51   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha, bardzo obiecujący początek i miejmy nadzieję, że z każdym kolejnym wlewem, czerniakowa gadzina będzie obrywała po szczypcach, a Ty będziesz czuła się lepiej.

Trzymamy kciuki za dobrą tomografię i potwierdzenie REGRESJI!

Pozdrawiam serdecznie
Armands
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group