1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Miękki coming out
gontcha

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11161

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-11-07, 22:16   Temat: Miękki coming out
Edi - niesamowite :)
  Temat: Miękki coming out
edi

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11161

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-11-07, 13:13   Temat: Miękki coming out
Chociaż to nie mój watek wklejam swoje zdjęcia. Pierwsze jest zrobione 3 miesiace po operacji. Lekarz powiedział mi żebym liczyła się z tym,że moja twarz nie wróci do wyglądu z przed operacji.Że owszem,ćwiczenia i rehabilitacja coś tam pomogą ale nie wiele. Byłam załamana . Ale nie poddałam się i ćwiczyłam,ćwiczyłam i ćwiczyłam. Po 4 latach moja twarz wygląda tak jak na załączonych dwóch kolejnych zdjęciach. Myślę że warto było...





  Temat: Miękki coming out
edi

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11161

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-11-04, 09:57   Temat: Miękki coming out
Jusia teraz tak jak napisałam wygladam na pewno lepiej niż zaraz po operacji ale nie wygladam tak jak przed operacją i zdaję sobie sprawę że już nigdy nie bedę tak wygladała. Ale co mam zrobić? Przecież oka sobie nie wydłubię z tego powodu. Fakt,wyglad zewnętrzny-jak to nazwałaś -nasza powłoczka tez jest wazna i człowiek stara się dbać o nią ale nie zawsze jest tak jakby się chciało. Więc niejednokrotnie musimy nauczyć się żyć z mankamentami naszego wyglądu. Dlatego ważne jest "eksponowanie" piękna naszego wnętrza :)
  Temat: Miękki coming out
edi

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11161

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-11-04, 09:34   Temat: Miękki coming out
JaInka napisał/a:
ludzie dla urody robią coraz więcej


Fakt. Jednak uroda i piękno to pojęcie względne. Myślę,że prawdziwe piękno tkwi w człowieku. Kurde,gdybyście zobaczyli jak ja wyglądałam po operacji. Masakra. Mogłabym spokojnie dostać rolę w jakimś horrorze. Teraz jest już lepiej i przyzwyczaiłam się do swojego nowego wyglądu. Doszłam do wniosku że jeśli ktoś ma mnie lubić i cenić to nie za to jak wyglądam ale za to jaka jestem. Wiec nie martwcie się wypadajacymi włosami-odrosną. Masa ludzi goli głowy specjalnie:) Najważniejsze żeby wyniki badań były dobre:)
  Temat: Miękki coming out
gontcha

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11161

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-11-03, 00:32   Temat: Miękki coming out
Łukasz - miło zobaczyć - jesteś jak kameleon :)

Dodając do tematu.
Wielu ludziom choroba nowotworowa kojarzy się z łysą głową - obraz zapewnie w jakimś tam stopniu 'wykreowany i utrwalony' przez media i najbardziej rzucający się w oczy. Nie wiem dlaczego więszkość ludzi przywiązuje taką wagę do utraty włosów podczas chemioterpii (nie zawsze wszak taj jest). Znaczna mniejszość, przynaje się do tego że są znacznie gorsze efekty takiego leczenia.
lukaszandrzejewski napisał/a:
Bezwłosa głowa jest takim symbolicznie utrwalonym znakiem rozpoznawczym choroby nowotworowej, w połączeniu z bladą cerą, przebarwieniami i podkrążony oczyma zmienia rysy twarzy.

I takim obrazem, zazwyczaj chorych dzieci, społeczeństwo jest karmione przez media... Nie raz spotkałam się ze stwierdzeniem 'chemia - włosy mi wylecą, jak będe wyglądać' - kurcze, przecież to jest walka o własne życie i (z przeproszeniem) pierniczyć wygląd, bo włoski odrosną.
Mnie akrat utrata włosów nie przeraziła zbytnio (szczerze przyznam: nie straciłam ich zupełnie tylko zrobiły się cieńsze i rzadsze tylko). Za to pamiętam do tej pory (a mija 9 lat) mój pierwszy pobyt w centrum onkologii - wjechałam windą na oddział i po wyjściu na korytarz ujrzałam: faceta bez nosa i kobitkę z guzem na czole 'a'la jednorożec' - to mnie w pewien sposób przeraziło i zadałam sobie pytanie 'gdzie ja trafiłam?' - wstrząsające przeżycie, które zapamiętam chyba do końca życia. Wtedy właśnie myśli o łysej głowie 'odfrunęły'...

Taki mój 'miękki coming out' dodałam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group