1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: materac przeciwodleżynowy
krys77

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 44278

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-03-11, 16:30   Temat: materac przeciwodleżynowy
Carmelowa napisał/a:
Tak się złożyło, że musiałam zainteresować się tematem odleżyn i teraz planuje zakupić materac przeciwodleżynowy, jednak kiedy przeglądam produkty dostępne w internecie to widzę bardzo duże zróżnicowanie cen. Są materac rurowe za ok 600 zł, ale też trochę tańsze materace pneumatyczne z pompą, a na allegro można dostać materac bez pompy.

Podobno te bez pompy są nieskuteczne, nie zapobiegają odleżynom, z kolei materace pneumatyczne nie sprawdzą się na łóżku elektrycznym, a rurowe są bardzo drogie. Papierkowe sprawy refundacji mnie rozkładają na łopatki, dlatego może na forum ktoś mi podpowie, czy optymalnym rozwiązaniem będzie zakup materaca pneumatyczne z pompą np. materac ARmedical lub Vitea Care. Na jakimś blogu widziałam porównanie tych materacy...


Nie wiem co masz na myśli pisząc że są materace bez pompy? jeżeli chodzi o materace piankowe to faktycznie one nie są wyposażone w pompę i w zasadzie ich działanie oparte jest na twardości pianki której jednak nie można dostosowanie do pacjenta, ponieważ trudno określić jakiej twardości będzie odpowiedni ale na pewno lepiej się rozkłada ciężar ciała i w lekkim zagrożeniu odleżynami pewno w jakim stopniu zda egzamin.

materace pneumatyczne są na pewno bardziej polecane nawet używane w szpitalach środka czy domach pomocy, ponieważ bardziej skutecznie zapobiegają powstawaniu odleżyn a także w jakim stopniu wspomagają leczenie.

Oczywiście że materace przeciwodleżynowe bąbelkowemożna stosować na łózkach rehabilitacyjnych bo właściwie gdzie indziej można byłoby je używać, musi się jednak pod materac bąbelkowy położyć piankę mniej więcej o grubości 5 7 cm będzie już wystarczająca, w ostateczności jak masz grubą kołdrę można też podłożyć ale materace piankowe lepiej się sprawdzają jako podkład.

ceany to faktycznie jest bardzo duża rozbieżność jeżeli kupujemy w sklepie stacjonarnym który realizuje refundację to ceny są bardzo wysokie ponieważ NFZ refunduje takie kwoty. w internecie można kupić materace tańsze o połowę a nawet więcej oczywiście są to dokładnie te same modele

Materace rurowe najczęściej stosowane są przy dużym zagrożeniu odleżynami i są zdecydowanie bardziej wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia
  Temat: materac przeciwodleżynowy
madziorek

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 44278

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2009-11-04, 22:57   Temat: materac przeciwodleżynowy
Zofia i pewnie te kocyki są w pastelowych przyjemnych kolorach...
Nasza rzeczywistość jest inna, taka... smutna i szara- brudna??-no może nie, ale wrażenia mierne
Pozdrawiam M
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group