1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
gontcha

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 54397

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-08, 15:01   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
Kasiu,

Pokaż to coś lekarzowi i nie drażnij 'twora'
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
gontcha

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 54397

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-26, 23:12   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
Kasiu,

Nerwy to normalka, ale jesteś jakoby w sytuacji 'uprzywilejowanej' tzn. sama zwracasz błyskawicznie uwagę na wszelkie zmiany i lekarze też to robią. Po czerniaku miałam już sporo takich wycinanek (zmian, które lekko się zmieniły i budziły niepokój) i zawsze były to zmiany łagodne - od brodawki do znamienia dysplastycznego łącznie. Mój fenotyp i historia choroby predysponuje do czerniaka i niezliczone pieprzyki mam pod stałą kontrolą; jak coś się zmieni to wycinka i spokój. To jest to właśnie 'dmuchanie na zimne'.
Będzie dobrze :) czego z całego serca życzę.
Pozdrawiam ciepło.
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
madziorek

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 54397

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-26, 17:23   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
maxdata26, w to, że będzie ok wierzę.
Odnośnie aloesu.
Tak sobie pomyślałam, jak to sprawdzić, może porównać z inną rośliną, i tak:
ALOES
Cytat:
Gorzki sok aloesu zwyczajnego jest wykorzystywany we współczesnej medycynie. Sok stosowany bezpośrednio na rany skóry bardzo przyspiesza proces gojenia. Sok pozyskuje się także z aloesu uzbrojonego, Aloe perryi i innych gatunków pokrewnych. Świeże liście A. arborescens i innych gatunków uprawnych służą do otrzymywania wodnych wyciągów. Aloes ma silne działanie przeczyszczające, nieznaczne właściwości bakteriobójcze, wzmaga czynności żółciotwórcze. Niewielkie ilości aktywnych związków przenikają do mleka karmiących matek, działając przeczyszczająco na dzieci[6].
9 maja 2002 Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała zakaz stosowania m.in. aloesu jako składnika przeczyszczającego w lekach bez recepty

RUMIANEK POSPOLITY
Cytat:
* Surowiec zielarski: koszyczek rumianku – Anthodium Chamomillae (syn. Flos Chamomillae). Zawiera olejek eteryczny (od 0,3 do 1,2%), w którego skład wchodzi chamazulen, Îą-bisabolol, spiroeter. Surowiec zawiera także flawonoidy, związki kumarynowe, śluz, cholinę, sole mineralne.
* Przetwór: olejek rumiankowy – Oleum Chamomillae, w handlu jako Azulan.
* Działanie: w medycynie i kosmetyce używa się olejku. Najczęściej jest stosowany doustnie jako środek przeciwzapalny i przeciwskurczowy układu pokarmowego, ma też działanie przeciwalergiczne. Użyty zewnętrznie przeciwdziała stanom zapalnym skóry. Stosowany wewnętrznie w nieżycie jelit i żołądka, zewnętrznie na owrzodzenia skóry, hemoroidy, rumień, oparzenia słoneczne i termiczne I i II stopnia.
cytaty pochodzą z wikipedii
ja obstaje za rumiankiem- i myślę, że w onkologii mają takie same- czyli niewielkie zastosowanie. ;)
Pozdrawiam Cię Kasiu.
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
gontcha

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 54397

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-27, 15:42   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
Kasiu,

Powinnaś pójść do lekarza zdecydowanie.
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
gontcha

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 54397

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-23, 20:02   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
Kasiu,

Onkolog chce skonsultować wynik zapewnie ze względu na wcześniejsze wątpliwości (stan przedczerniakowy/czerniak).
Ogólnie wygląda to jednak dobrze i oprócz kontroli Twoje leczenie powinno się zakończyć. Zmiana była we wczesnym stadium i została usunięta w całości.

Pozdrawiam ciepło
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
gontcha

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 54397

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-23, 19:33   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
Kasia,

Wynik jest dobry :) - potwierdził wcześniejsze całkowite wycięcie zmiany.
Czy doktor proponowała coś jeszcze, czy tylko kontrole?

Pozdrawiam
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
madziorek

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 54397

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-07, 22:26   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
Kasiu bardzo się cieszę,że trafiłaś na panią onkolog "mocno zainteresowaną". Jestem o Ciebie spokojna. Czekam na wynik- najlepszy z możliwych.
Buziak dla Ciebie i córci |uscisk|
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
gontcha

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 54397

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-07, 22:09   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
maxdata26 - jedno co można na pewno powiedzieć to to, że miałaś ogromne szczęście iż zmianę wykryto i usunięto w tak wczesnym stadium. W Twoim wyniku pierwszym jest 'excisio completa' - co znaczy dokładnie, że zmiana została usunięta w całości i myślę (i z całego serca życzę) że drugi wynik to potwierdzi.

Pozdrawiam ciepło
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
gontcha

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 54397

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-06, 23:54   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
maxdata26 - co po wizycie i jak USG?
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
gontcha

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 54397

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-04, 18:31   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
No to poczekajmy na ten wynik...
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
gontcha

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 54397

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-04, 17:59   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
maxdata26 - czerniak byłby opisany jako lentigo maligna melanoma - dlatego pytałam czy to pełny wynik.
I jeszcze jedno pytanie - jaki wyniki hp? Drugi?
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
gontcha

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 54397

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-04, 17:10   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
maxdata26,

Czy podałaś w swoim pierwszym poście pełny wynik badania hist-pat i rozpoznanie?

Pytam, bo według wyniku hp to jest LM (złośliwa plama soczewicowata), a nie LMM (czerniak wywodzący się z plamy soczewicowatej). Reasumując: jeśli to pełny wynik hp to nie jest to czerniak, tylko ew. stan przedczerniakowy - w pełni usunięta tego typu zmiana jest uleczalna w 100%. Stąd pTis - zmiana in situ i brak oceny naciakania wg skal: Clark, Breslow.


Pozdrawiam
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
madziorek

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 54397

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-07-26, 22:12   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
maxdata26, to może zacznij od onkologa, zgłoś bolący węzeł pod pachą,poproś żeby wykonał Ci usg - nie daj się spławić.
Niefajnie, dlatego działaj, stres i domysły nie są teraz Ci potrzebne, potrzebna Ci jest konkretna rozmowa z onkologiem oraz badania i opinia co dalej?
Kasia jestem z Tobą.
M.
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
madziorek

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 54397

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-07-26, 17:35   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
Kasiu jesteś dobrej myśli, ja też. :-D ,bo są ku temu powody.

Jak zawsze jest pewne "ale" o którym chcę Ci napisać, dla Twojego bezpieczeństwa.
Pogubiłam się tylko między panią doktor (prowadzącą dermatolog??) a panem doktorem (chirurgiem??), więc mogę kogoś niechcący urazić. ;)

maxdata26 napisał/a:
Pytałam lekarki o skalę Clark i Breslow mojego wycinka. Naciek był mniejszy niż 1mm więc jeszcze skala nie obejmuje
- żaden onkolog nie powiedziałby takiej bzdury, stopień wg. Clarka określa się jako I przy naciekaniu poniżej 0,75mm powyżej 0,75mm jest to już II stopień.

maxdata26 napisał/a:
Jeszcze muszę umówić się na usg węzłów i jamy brzusznej
gdybyś była pod opieką onkologa takie badanie było by wykonane zaraz po wyniku hist-pat. Nie czekaj z nim, zrób je jak najszybciej u dobrego lekarza i na dobrym sprzęcie.

maxdata26 napisał/a:
Powiedziała też, że w medycynie reguł nie ma i trzeba wszystko sprawdzić
zgadzam się w 100, ale :?ale?: jak do tej pory niewiele sprawdziła.

Z własnego doświadczenia wiem, że dermatolog nie jest najwłaściwszym lekarzem do dalszej diagnostyki przy wyniku czerniak.

Kasia badania w łapkę i do onkologa. Dla bezpieczeństwa i św. spokoju.

Ściskam Cię M.
  Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
madziorek

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 54397

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-07-25, 21:50   Temat: Czerniak mikroinwazyjny / Lentigo maligna skóry uda prawego
maxdata26, Witaj na forum.

Analizując dane wyniku hist-pat Twojej zmiany zauważyłam dziwną sprzeczność, a mianowicie: czerniak pochodzi z plamy soczewicowatej i opisany jest jako in situ co miałoby oznaczać, że jest to zmiana przedinwazyjna, która nie przekracza powierzchni naskórka, oraz, że została wycięta w całości.
Niepokojący mnie zapis dotyczy dalszego opisu
maxdata26 napisał/a:
mikroinwazją pojedynczych melenocytów do warstwy brodawkowatej skóry
to bowiem oznacza, że stopień zaawansowania jest Clark II -w bardzo wczesnym stadium o którym świadczy zapis pojedynczych. Jednak zadałabym lekarzowi pytanie wprost jaki to stopień Clarka i Breslowa :)
maxdata26, bardzo dobrze, że zdecydowano się na szybkie poszerzenie marginesów, to rzeczywiście zwiększa bezpieczeństwo i poprawia (i tak niezłe) rokowania.
Kasiu, zrób wszystkie badania zlecone przez lekarzy, a z dokumentacją i kolejnym wynikiem hist-pat w ręku poproś prowadzącego Cię dermatologa o konsultację onkologiczną. Być może zlecony zostanie Interferon.
Nie ulega dyskusji, że czekają Cię co trzy miesiące badania kontrolne: USG jamy brzusznej , RTG płuc, w dalszym terminie co pół roku, ale to chyba mała cena na rzecz zdrowia.

Jak pisze gaba58, obawa zostaje, i ciężko się dziwić, ale może znajdziemy w niej światełko jako mobilizację do badań i obserwacji całego organizmu. Ważne w czerniaku jest to by nie bagatelizować żadnych przedłużających się dolegliwości.
Zabezpieczenie w postaci kremów- mus, długie spodnie i długi rękaw w upały mogą być przyczyną przegrzania i udaru, więc zdecydowanie nie. Wystarczy, że posmarowana blokierem będziesz faworyzowała cień.
Na dzień dzisiejszy zmiana została wycięta w całości, więc należy się z tego cieszyć i żyć normalnie :-D

Pisz nam na bieżąco jak przebiega rekonwalescencja i zamieszczaj wyniki badań. Jesteśmy i jak coś będziemy wspierać :)
Buziaki dla Ciebie i córci.
Pozdrawiam M
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group