1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Interpretacja wyniku-BARDZO PROSZĘ O POMOC
madziorek

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 17695

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-05-06, 22:21   Temat: Interpretacja wyniku-BARDZO PROSZĘ O POMOC
ada11, tak jak napisał billyb, niestety to bardzo zaawansowana postać choroby z przerzutami do węzłów chłonnych i kręgosłupa :| wg klasyfikacji T4N3M1- bardzo mi przykro :|
Chemioterapia, w składzie Cisplatyna/Vepesid to "złoty standard" przy leczeniu drobnokomókowego raka płuc.

Miałam nadzieje, że wyniki które nam przedstawisz będą bardziej optymistyczne, nie są.
Nadszedł czas walki.Pewnie już wiesz, że pochodne platyny (skład chemii) są bardzo toksycznymi związkami,dlatego krew i mocz (pracę nerek) trzeba często monitorować, należy zabezpieczyć dziadka w leki przeciwwymiotne i osłonowe. Po każdym wlewie należy pić dużo płynów- chodzi tu o przefiltrowanie i wypłukanie chemii. O parametry krwi należy walczyć, ponieważ bardzo często zdarza się dyskwalifikacja z chemioterapii z powodu złych wartości krwi.
W razie pytań jesteśmy.
Trzymaj się M.
  Temat: Interpretacja wyniku-BARDZO PROSZĘ O POMOC
madziorek

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 17695

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-05-01, 00:08   Temat: Interpretacja wyniku-BARDZO PROSZĘ O POMOC
ada11 napisał/a:
obraz z bronchoskopii nie wykrył żadnych zmian
często się zdarza, że obraz bronchoskopii daje wynik fałszywie ujemny.
ada11 napisał/a:
Natomiast bóle kręgosłupa wskazują na to, że rak zrobił przerzuty lub guz uciska w tym miejscu i powoduje ból
- tu następuje drobna nieścisłość - wynik TK powinien uwidocznić nacieki na kości lub pokazać ucisk/ przyleganie guza.
Wrzuć nam tu proszę pełen opis TK. (jeśli nie masz, poproś w sekretariacie o wydruk opisu)
I porozmawiaj z lekarzem prowadzącym o badaniu scyntygrafii kości.
ada11 napisał/a:
Powiedziała, że tacy pacjenci żyją od półtora miesiąca do góra roku

z taką empatią powinna być patomorfologiem :roll: ja usłyszałam,że będziemy walczyć!
ada11 napisał/a:
Natomiast głównym celem w tym momencie jest usunięcie bólu.
zgadzam się!! ma nie boleć.
ada11 napisał/a:
Co do wielkości guza to odpowiedziała, że to nie ma znaczenia

niby tak, ale odpowiedź brzmi jakby nie miała przed sobą wyniku albo nie wiedziała o którym pacjencie mówi.

ada11 napisał/a:
bo po takiej rozmowie to chyba już nic gorszego nie można usłyszeć
można uwierz.

ada11, może Cię pocieszę, może nie... ale moja mama miała okropne bóle stawów i tylko te bóle zmusiły ją do diagnostyki- okazały się bólami około nowotworowymi i nie miały nic wspólnego z nowotworem kości.
Kotek nos do góry i szykuj się do walki, Ty i Twoi bliscy będziecie potrzebować dużo sił. Nie trać ich na rozpacz, bo tym choremu nie pomożesz.
I pisz do nas,wysłuchamy doradzimy :)
Trzymam kciuki M.
  Temat: Interpretacja wyniku-BARDZO PROSZĘ O POMOC
madziorek

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 17695

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-25, 23:50   Temat: Interpretacja wyniku-BARDZO PROSZĘ O POMOC
ada11, witaj na forum.
podpowiadam: konieczne badanie tomografem komputerowym (TK) oraz bronchoskopia, im szybciej tym szybsze leczenie uwidocznionych na rtg zmian.
Zmiany drobnoguzkowe o charakterze zmian poswoistych -są częstym obrazem przebytej gruźlicy, jednak miejsca te są bardziej "podatne na proces nowotworowy", więc sprawdzić trzeba i już.
Niepokoić może zapis:
ada11 napisał/a:
Guzowate poszerzenie lewej wnęki płucnej.

Tomografia płuc niezbędna.
Mam prośbę napisz coś więcej o stanie badanej osoby: samopoczucie? kaszel? nocne poty?

Pozdrawiam M.
  Temat: Interpretacja wyniku-BARDZO PROSZĘ O POMOC
gontcha

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 17695

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-25, 23:38   Temat: Interpretacja wyniku-BARDZO PROSZĘ O POMOC
ada11 - troszkę cierpliwości, nasza DSS zapewne Ci odpowie, ale teraz nie może po prostu...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group