1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Annka

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13768

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-07-13, 20:13   Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Dziękuję...
  Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Annka

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13768

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-07-10, 18:13   Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Bardzo Wam raz jeszcze dziękuje za wsparcie i pomoc. Odeszła dzisiaj rano.,
  Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Annka

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13768

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-07-09, 21:52   Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Dziękuję Ptaszenio bardzo.Dostaje morfinę i takie plasterki naklejane. Niestety z hospicjum stacjonarnym trzeba czasu. Jutro próbujemy kolejne.Mieszka w bloku, awantury straszne. Wczoraj tam spałam, rano w zasadzie mnie pogoniła. Tłumaczę sobie, że ta agresja jest wynikiem choroby, tłumaczę ... a z tego tłumaczenia niewiele mam... Przykre to bardzo, moja druga babcia zmarła na nowotwór ale nie działy się takie rzeczy:(
  Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Annka

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13768

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-07-06, 23:02   Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Nie wiedziałam , że będzie aż tak ciężko. W zasadzie jest problem taki, że babcia cały czas chce żeby ktoś przy niej był, chociaż całe życie była sama. Myślę, że to faktycznie strach przed śmiercią. Sądzę , że jej negatywne zachowanie nie jest wpływem przerzutów do mózgu. Wyzywa nas za każdym razem ( wolę nie rozwijać)Później jak już zwyzywa, wszystko jest dobrze. Nie wiem co robić, tak chciałyśmy jej zapewnić opiekę w domu. Nogi całkiem niewładne, cewnik podłączony. Nawet na ten ból tak nie narzeka jak na te nogi, ciągle chce żeby ktoś jej te nogi wymasował. Noce jest sama. Myślimy o tym hospicjum stacjonarnym, a z drugiej strony myślę chodzić tam spać, tu dzieci tu babcia. Je mało, wciąż maślanki i kefiry. Mówi , że sobie żyły podetnie, że wyskoczy przez okno, że nie chce takiego życia. Kompletnie nie wiem co robić. Mimo tak dużego guza ona oddycha , ten tlen w zasadzie nie jest używany. Jest strasznie silna w tym wszystkim...
  Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Annka

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13768

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-06-22, 23:00   Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Bardzo Madziu dziękuję.
  Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Annka

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13768

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-06-11, 22:44   Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Już nie potrafi usiąść, znowu spadała z łóżka przez tą nogę niewładną. Wczoraj mama załatwiła łóżko to specjalne. Tylko chyba za chwilę będzie potrzeba aby ktoś był cały czas.

[ Dodano: 2014-06-11, 22:46 ]
Coś mi nie idzie z tymi załącznikami. Przepraszam

[ Dodano: 2014-06-11, 22:49 ]
Ostatni załącznik
  Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Annka

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13768

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-06-11, 22:25   Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Dziękuję Madziu. Tak jesteśmy pod opieką hospicjum domowego. Niestety jest gorzej.
  Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Annka

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13768

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-06-03, 21:46   Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Babcia nie miała tomografii. Lekarz hospicyjny pojechał na urlop. Spróbuję jutro do rodzinnej . Dziękuję
  Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Annka

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13768

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-06-03, 21:12   Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Bardzo dziękuję Ptaszenio. Babcia wykończy psychicznie moją mamę. Całe życie była dla niej niedobra, a teraz mama robi co może aby jak najlepiej spędzała te ostatnie chwile, chociaż ledwo chodzi a ona z każdej strony wbija szpile, jedną mocniejszą od drugiej. Już teraz to mogłaby odpuścić. Zresztą obawiam się, że głowa chyba też nie pracuje jak trzeba.
  Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Annka

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13768

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-06-03, 20:50   Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Madziu dziękuję za twoją nieocenioną pomoc. Najpierw lekarz mówił, że nie wiedzą jaki to typ nowotworu podczas konsultacji, później w wypisie wyczytałam, że pobrano wycinki. Pojechałam do szpitala się spytać i wynik sobie leży jest niedrobnokomórkowy rak płuca male differentiatum ( cokolwiek to nie znaczy). Czyli faktycznie kolejny nowotwór. Niestety wątpię czy ta opieka domowa na długo się zda:( Babcia spadła dziś z łóżka i robi takie rzeczy o których pisać się nie chce:(
  Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Annka

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13768

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-06-01, 22:19   Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Próbowałam wykraść wypis, ale babcia nie dała:) Mam nadzieję, że jutro się uda. Był problem z moczem ale jest ok, ale z tym drugim mieliśmy mega problem. Nie bardzo wiem jak to możliwe ale dwa tygodnie się nie załatwiła. Resztę ominę, udało się i się stało i babcia ma mega apetyt . Madziu faktycznie miałaś rację w gardle grzybica była. Na dziąsłach chyba też. Poza tym już nie chodzi, jedna noga kompletnie bezwładna i teraz babcia już nie wstaje. Nie skarży się na ból. Najgorsze były te inne ( czyli ta ku..)Dzisiaj powiedziała: " Co tam kupa. Najważniejsze, że żyję". Bezcenne przesłanie ( jak dla mnie) . Nie wiem co mogę z tą nogą jej pomóc... Lekarz z hospicjum przyszedł kiedy mnie nie było. Miał zadzwonić.
  Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Annka

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13768

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-05-25, 21:51   Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Nie. Naszym jedynym zaleceniem jest opieka paliatywna.
  Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Annka

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13768

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-05-25, 21:14   Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Dziękuję. Z tlenem powiedziałam, że jak będzie wyłączać to pójdzie do szpitala, trochę podziałało. Swoją drogą bardzo się dziwię, że ma w zasadzie małe problemy z oddychaniem patrząc na rozmiar zmian ( na wypisie niby niewydolna oddechowo). Może to tylko moje wrażenie. Mam nadzieję, że może nie jest aż tak źle dopóki je. Zjadła cały talerz rosołu, zarządziła pranie itp.. Usiadła sama, ale problem taki, że jest tam ktoś prawie cały czas a jak nie ma ona próbuje wstawać do ubikacji, dzisiaj upadła. Na wypisie jest napisane, że jest podejrzenie przerzutów do kości, boję się że się połamie. Chcemy zrobić co się da żeby została w domu, ale obawiam się, że lada moment będzie wymagać opieki non stop a wtedy nie wiem co będzie... Bardzo dziękuję raz jeszcze.
  Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Annka

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13768

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-05-24, 20:25   Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Dziękuję Madzia za odpowiedz. Koncentrator tlenu jest za to babcia ( całe życie delikatnie mówiąc była oszczędna) i babcia go co chwilę wyłącza, bo mówi że za dużo prądu zjada. Na nic nasze tłumaczenia. Trzeba ją jak dziecko pilnować. Wczoraj było już źle, myśleliśmy że koniec, dzisiaj usiadła. Takie ma cały czas zachcianki na różne rzeczy a później jej przywozimy a ona mówi, że nam się w głowach miesza, że nie chciała tego ( ale dziś zjadła 3 pierogi). Nie pamięta kiedy się urodziła, jak nigdy w życiu zrobiła się bardzo gadatliwa, zachowuje się jakby była na rauszu. Wymioty trochę ustąpiły, to znowu gardło ją boli. W poniedziałek ma być lekarz z hospicjum, pielęgniarka też przychodzi i o dziwo babcia nie protestuje. Mimo wszystko różowo tego nie widzę. Chociaż mówi, że niedługo jak będzie lepiej pójdzie na ławkę na słonku posiedzieć...Ciężko...
  Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Annka

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13768

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2014-05-20, 20:21   Temat: Proszę o podpowiedź/ hospicjum/ pomoc pielęniarki?
Serdecznie dziękuję Ptaszenio. Babcia chyba nie wie, że czuje potrzebę bo w szpitalu cały czas jest pod tlenem. Tak jak napisałam lekarz powiedział, że nic jej nie dadzą bo nic nie pomoże, generalnie szkoda słów na resztę tekstów i jakąkolwiek dyskusję, bo babcia cytuję : " Idzie do domu umrzeć w swoim łóżku" , nawet leki na nadciśnienie powiedział, żeby nie dawać. Zobaczymy może lepiej pójdzie nam z lekarzem z hospicjum, do ośrodka to nawet się nie wybieramy, chociaż z drugiej strony warto byłoby zapytać Panią doktor na jakiej podstawie leczyła astmę i jak doszło do tego, że płuca prawie nie ma. Byle ją już w tym domu mieć. Pampersy to też w hospicjum zniżkę się załatwia czy w tym nieszczęsnym ośrodku?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group