1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Alexandra1976

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116938

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-03-19, 08:05   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Hej może to być spływ limfy mocno opuchnięte? niekiedy musi być usuwane przez lekarza
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Alexandra1976

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116938

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-04, 22:54   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Na niektóre nowotwory może wlewy pomagają,na naszego gada może tylko przyspieszyć przerzuty"Niekorzystne działanie terapii witaminą C zaobserwowali także naukowcy z Duke University Medical Center w Durham (USA) u pacjentów z czerniakiem w IV stadium rozwoju (czyli takim, który daje już przerzuty)³. Negatywne efekty terapii witaminą C zauważyli również naukowcy z Washington University School of Medicine z St. Louis (USA) u pacjentów z ostrą białaczką szpikową "..podobno działają na raka jajnika w połączeniu z chemioterapią

[ Dodano: 2018-01-04, 23:13 ]
Zrób sobie zakwas z braków z dużą ilością czosnku.Tak jak się kisi ogórki, W kamiennym garnku, ja mam słoik taki specjalny 3 litrowy zamykany.na samym dole 3głowki obranego czosnku...można więcej 2kg surowych obranych,pokrojonych w grube plastry buraczków ,listki laurowe ,ziele angielskie,łyżka cukru,zalać przygotowaną wystudzoną wodą, na litr solę płaską łyżkę. Po pięciu dniach już można pić...zlać do butelki lub słoika można przechowywać w lodówce...można
się do niego przyzwyczaić 😋barszczyk też jest super na takim zakwasie i do tego naturalny.
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Alexandra1976

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116938

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-12-20, 22:43   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Miejmy nadzieję że podeszli indywidualnie do Twojego przypadku.Słyszałam że pembrolizumab dobrze działa,ale nie wiem kiedy stosują i czy u nas są programy i jeszcze niewiadomo w jakim przypadku bo Ty nie masz Brafa.Pamietam jak się o Ciebie martwiłam i chciałam Ci moje leki podesłać ale one są jak właśnie jest ten Braf😐. Dawaj znać co tam wymyślisz ja będę się orientowała jakie u nas są programy bez tej mutacji.Trzymaj się.Może dziewczyny na forum orientują się o programach permolizumabu.Nie wiem dlaczego chodzi mi po głowie ten permolizumab ale coś mi dzwoni,że Jimmy Carter były prezydent Stanów był właśnie tym leczony miał przerzut do wątroby i mózgu nie dawali mu szans jednak wszystko się cofnęło.Wyslałam maila gdzie stosują
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Alexandra1976

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116938

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-12-18, 20:51   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Napisz do Prof.Rutkowskiego piotr.rutkowski@coi.waw.pl
i do Prof.Andrzeja Mackiewicza to ten od szczepionki na czerniaka w Poznaniu
andrzej.mackiewicz@wco.pl
Poczytaj poszukałam Ci o radioterapii protonowej w Bronowicach jak ja potrzebowałam to kwalifikowali tylko czerniaka gałki ocznej,w 2016 podpisali z NFZ guzy mózgu i glowy

[ Dodano: 2017-12-18, 20:53 ]
...nie mogę dołączyć pliku chyba na mesengera albo maila

[ Dodano: 2017-12-18, 22:35 ]
wysłałam na maila bo nie mogę dodać pliku
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Alexandra1976

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116938

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-12-16, 15:32   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Cieszę się że się odezwałeś,czyli coraz lepiej funkcjonujesz😉.Zrobisz co uznasz za słuszne, na pewno nikt za Ciebie tego nie zrobi.Miałam ten sam dylemat jak ja szukałam pomocy i konsultacji przed moją radioterapią.Doktor Mackiewicz z Poznania, ten od szczepionki bo się konsultował powiedział,że gdyby radioterapia pomagała to nie wymyślali by nic innego.Jednak ja się zgodziła.Gdzies tam pisałam.Ty też miałeś jak pamiętam.Jednsk u mnie po radioterapii tzn pół roku po miałam TK, nastąpiło rozpisanie.Ja już pewnie nie poddalabym się. A nie proponowali pronoterapii czy jakoś tak.To nie robi takiego spustoszenia.

[ Dodano: 2017-12-16, 15:34 ]
rozsianie...weszłam w IV stadium
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Alexandra1976

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116938

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-11-27, 15:03   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Idź prywatnie do neurochirurga tam gdzie chciałbyś być operowany on dalej pociągnie bo tak to albo trzeba mieć szczęście albo plecy, bo ja nie miałam ani jednego ani drugiego i tak musiałam zrobić
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Alexandra1976

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116938

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-11-22, 08:25   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Hej jak proponują wycinanie to się nie oglądaj, leczenie czyli ta immunoterapia to dopiero jak nie będą mogli wyciąć bo dojdzie do stadia rozsiania,te leki np u mnie (być może leki)spowodowały stabilizację guzów czyli stoją w miejscu ...3mm na śledzionie się zmniejszył,ale na jak długo? Sama nie wiem. Nikt nie zaproponuje leczenia na czerniaka jak mogą wyciąć bo to najprościej i najtaniej.Trzymaj się trzymam kciuki
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Alexandra1976

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116938

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-29, 22:10   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Teraz znów nie mam apetytu ,bo krótko po operacji ale przed było prawie ok czyli prawie 3 miesiące po radio.Nie martw się wróci 😉.Kupiłam sobie Glosal do na suche gardło nawet miałam to pod poduszką bo nie mam slinianek i brakowało śliny.
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Alexandra1976

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116938

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-28, 23:17   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Bardzo dobrze działa opatrunek BACTIGRAS ,są dość drogie można kupować na sztuki 10x10cm jeden ok 5.20zł jeden w opakowaniu jest 10szt,trzymaj się pozdrawiam ciepło😊
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Alexandra1976

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116938

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-19, 18:30   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
PET najwcześniej za dwa miesiące bo wyniki mogłyby być niemiarodajne,dasz radę już przeżyłeś😉😉trzymam kciuki żeby zatrzymało u Ciebie to cholerstwo .Musisz być przygotowany że teraz mogą się nasilić objawy popromienne na ból gardła pij siemię,fajnie nawilźa gardło .Dużo dużo odpoczywaj pozdawiam
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Alexandra1976

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116938

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-20, 15:51   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Już coraz lepiej,smak wraca, jeszcze nie jest tak jak przed n aswietlaniem ale coraz lepiej.Włosy też już ruszyły,czyli nie jest tak źle już powoli zapominam o radio.😉23 mam PET okaże się czy jest ok.Smaruj sobie szyję szybciej nawet jak nie masz jeszcze oparzenia .Trzymaj się ciepło,dawaj znać jak się czujesz.Trzymam✊✊
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Alexandra1976

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116938

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-20, 09:52   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Miałam naświetlania na szyję ale nie miałam takiej reakcji w postaci wymiotów,chociaż każdy inaczej reaguje.Po trzeciej frakcji miałam taki kamień w przełyku i nie mogłam łykać,a na przykład lekarka prowadząca bardzo sie zdziwila, że tak szybko mialam taką reakcję.Chociaż teraz pogoda sprzyja jelitówce,i nas panowała we ferie😊
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Alexandra1976

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116938

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-01, 12:00   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Raczej PET niby dokładniejszy tylko ja miałam też tomografie głowy i wyszedł tam również oponiak a po operacji tętniak a na PET nic nie wyszło...to chyba zależy też od lekarza który prowadzi podobno najbardziej bezpieczny jest rezonans ja nigdy nie miałam tylko tomograf i PET
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Alexandra1976

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116938

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-01-25, 10:35   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Dwa przerzuty znalazłam sama, kontrol przeważnie co 3 miesiące. To co wychodzi na TK nie wychodzi na PET.Warszawa bardziej zleca TK znów Bydgoszcz PET.Wiem to ponieważ do Warszawy jechałam z nadzieją na nowocześniejsze leczenie.Tam na kontrolę jeździłam co dwa miesiące od razu dostawiłam skierowanie na TK , i oczywiście nie rezygnowalam z Bydggoszczy(tu wizyty co 3 miesiące ).Teraz jestem bardziej w komfortowej sytuacji bo Pani doktor powiedziała że jeżeli coś będzie się działo to mogę przyjść bez rejestracji a wtedy musiałam czekać do dnia zarejestrowania i nie mogłam tego przyspieszyć.

[ Dodano: 2017-01-25, 10:59 ]
Trzeba mieć też trochę szczęścia i znaleźć takiego lekarza który chce trochę o Ciebie powalczyć. Ja do tej pory nie miałam szczęścia .Myślałam że będę chodziła na kontrolę do radiolog co byłam pod jej opieką na radio bo widziałam że była bardzo konkretna i ja przede wszystkim nie miaalam barier żeby się o wszystko wypytac ale ona skierowała mnie na konsylium czerniaka a tam spotkalam się z doktor od leczenia klinicznego i widziałam że z tematem czerniaka jest na bieżąco i może do niej się zahacze
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Alexandra1976

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116938

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-01-25, 10:03   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Zaczęło się od pieprzyka na skroni po dwóch latach przerzut na slinianke przyuszną; od razu wycieli podzuchwowa i ilimfadenektomia jednostronna.Tę operację miałam 2016 dzień po świętach Wielkanocnych następny przerzut na płatek ucha jak doszło wkońcu do operacji to już był na węzłach,wycieli 32 węzły(limfademektomia już radykalna) na 5 już był przerzut, czyli pędził jak głupi dlatego zawsze podkreślam że czas jest naszym sprzymierzeńcem mam tylko nadzieję że miesiąc wyjety z życiorysu przez radio coś zatrzyma i Ty też tak musisz myśleć.A u Ciebie widziałam że nie miałeś pierwotnego?a miałeś PET-a
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group