1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Agulek

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-11-10, 16:53   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Mój Lekarz Onk po usłyszeniu mej historii opowiedział,że na świecie są badania, które wykazują, że pacjent, który w jakiś sposób "czuje" swoje znamię (ono nie boli ani nic), zazwyczaj ma rację i trafia w punkt. Jeśli jest w zgodzie ze swoim organizmem potrafi się sam z odpowiednim wyprzedzeniem "zdiagnozować".
Nie wiem, czy to prawda. Jeśli nawet nie, to ja jestem dowodem na to,że jednak istnieje Bóg, lub inna mega Siła, która sprzedała mi wieeeelką drugą szansę.
Trzymam kciuki Kamiku... pięknie do tego podchodzisz :)
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Agulek

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-25, 23:03   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Oleander, moja przyjaciółka zna kogoś dobrego w Krakowie, skontaktuję się z nią, daj mi 2 dni i napiszę, ponoć super babka :)
Biofanko powiedz proszę na jakim Ty jesteś etapie, co?? Może coś pomóc można??
Dziewczyny!! (i chłopaki, choć Was tu nie widać) ja jeszcze nas wszystkie zagonię do jakiejś profilaktycznej roboty!! Myślmy!! Zbieram pomysły!!
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Agulek

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-24, 16:47   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Dziękuję :)
Jeszcze jakieś 5 lat stresu i będzie po wszystkim :) ))))
clark III breslow 1 mm
Więc w sumie spoko, ale mój pieprz był PIĘKNY, RÓWNY MAŁY I W OGÓLE SŁODKI.
Typ guzkowaty bez owrzodzenia na szczęście, indeks mitotyczny 1/5
Jak chciałam go wyciąć w grudniu lekarz powiedział,ze po co bo to przecież najzwyklejsze znamię. W lipcu się uparłam ( nie wiem czemu??? był na pupie, a ja posiadam jakieś 200 znamion wszędzie???) zapłaciłam i wycięłam. Chirurg ciął po ściankach, bo był pewien, że to zwykłe znamię.
Ech. Chyba wygrałam w totka :)
Trzymam kciuki za wszystkich tu i mam ochotę oblewać solaria sztuczną krwią.
:)
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Agulek

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-22, 23:28   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Dzięki :)
Może trzeba utworzyć nowy wątek i zebrać jakoś melanomusów??
Ta propozycja spotkania wydaje się niezła. Może byśmy ukręciły/li z tego coś dobrego??
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Agulek

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-22, 16:46   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Węzły czyste. Margines czysty. Wyliżę się. Czego i Wam wszystkim życzę!!!!
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Agulek

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-20, 00:11   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
dobra Marjanko, ale ciastka owsiane zrobisz na to spotkanie ?? - to nie jest nasza wina,że akurat już mamy te wartowniki wycięte ;) - ciastka owsiane też chcemy jeść :)
a z hitów- w CO możesz wybrać wyżywienie, np bez mięsa itp. To też strasznie miłe było. Myślałam,że w szpitalach dają tylko szarą zupę...
A jak Pani mi lała w żyłę narkozę opowiadała o morzu pysznego Malibu..
A na nazwę trzeba jakiś konkurs rozpisać! :hehe:
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Agulek

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-19, 13:14   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
kupiłam spray, wierzę,że jest niezły, bo to dalej wygląda słabo :) Ale od dzis będę mogła odpocząć, więc noga odpocznie też.
Super pomysł ze spotkaniem, mam nadzieję,że nie pójdziemy razem do solarium, hiehiehie. Albo zróbmy jaką manifestację!!!!! :)
Trzeba jakos te strachy przekształcić w cos dobrego!!
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Agulek

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-18, 11:05   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Marjanko cudownie, spróbuję!! ( faktycznie lekarz ostrzegał,że przez taką limfo dziurę łatwo złapać infekcję i mam nie wychodzić z domu i nie przemęczać ) hahahahha, to niestety niemożliwe mam dosć szaloną pracę i ciągle jestem w ruchu, teraz przynajmniej będę mieć jaką odmianę w dezynfekcji, woda utleniona mi się znudziła!!
Bardzo trzymam kciuki za Ciebie.
Pozdrawiam!!
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Agulek

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-17, 21:08   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
hej!! Kochane Melanomki i Melanomy! :)
No więc ja już nie mam piłki, tylko kran w pachwinie z którego leeeeci ciąąąąąągle woooooda :) Jestem tym niemal zafascynowana, chociaż laska w przemoczonych w kroku jeansach nie wygląda zbyt ponętnie :) (po wyssaniu strzykawą płynu została dziurka po igle, swobodne ujscie) Ponieważ pracuję w ten weekend poza Warszawą zadzwoniłam raz jeszcze do lekarza (wychodzę na panikarę:) , powiedział,że muszę cierpliwie wytrzymać i nic złego się nie dzieje. To wytrzymuję!!! Pozdrawiam wszystkich!!!! Dziękuję za odpowiedzi!!!
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Agulek

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-14, 23:07   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
jeszcze coś dodam. Dziś rano moja blizna wyglądała jak piłka do golfa, więc trochę wydygałam i pozwoliłam sobie zadzwonić do onkologa prowadzącego z CO (Maciej Sałamacha - jak dla mnie onkolog z powołania, ufam mu bardzo) a On powiedział,żebym przyjechała. Siostra, która oglądała bliznę powiedziała,że przy szwie wewnętrznym ? to normalne,że zbiera się płyn, i strzykawą elegancko mi wszystko wyssała :) Czuję się lżejsza,- hehe- I jeszcze powiedziała,że za tydzień znów się to zbierze i mam przyjść odessać. Wtedy już i tak mają mi zdjąć szwy i dać wyniki (hmmmmm) więc spoko. Piszę to dla tych, którzy też obudzą się pewnego dnia z piłką w pachwinie - to się da szybko załatwić :) Pozdrawiam ciepło!
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Agulek

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-11, 23:27   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
O kurczę, jesteście niezawodne!! Dzięki za szybką odpowiedz! Będę tu zaglądać. Faktycznie, puchnie mniej, jak nie łażę gdzieś bez przerwy :)
Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Agulek

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 17521

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-11, 19:31   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Witam!

[Tutaj opis rozpoznania - dop. Richelieu]

Tydzień temu usunięto mi węzły wart. w CO Było super :)
Ale niestety pachwina boli, puchnie i coś się wzdłuż cięcia zbiera. Może to ta cała limfa :)

Napiszcie proszę,czy to normalne, bo na mnie zawsze się wszystko goiło bezproblemowo, a tu słabiutko, chodzi się kiepsko no i jest trochę ciepłe.
Przykładałam lód, ale to niewiele dało. Mam po prostu poczekać?

Pozdrawiam serdecznie!!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group