1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak..?
888ONA888

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18958

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-20, 11:41   Temat: Czerniak..?
ja jednak mimo wszystko pojade nad morze, jak narazie pierwsze miejsce zajmuje Łeba.... oczywiscie nie bede korzystac z plazy godzinach szczytu, ale zachód oraz wschód słonca czemu nie .. a po drugie moj maly bardzo chce jechac nad morze, dobrze mu to zrobi.. troche jodu sie nawdycha.. oczywiscie ani on ani maz nie beda korzystac z sloneczka tak jak w poprzednich latach.. juz ja o to zadbam :) :twisted:
  Temat: Czerniak..?
888ONA888

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18958

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-19, 22:18   Temat: Czerniak..?
wszytko dobrze sie skonczyło.. ale mimo to uwazaj na siebie.. tzn na słoneczko :) a blizna sie nie przejmuj.. lepiej miec blizne niz tego stwora :)
:uhm!:
  Temat: Czerniak..?
888ONA888

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18958

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-19, 21:59   Temat: Czerniak..?
no tak, mam nadzieje ;) ... własnie jestem na etapie poszukiwania jakiegoś miejsca na wczasy... :)
  Temat: Czerniak..?
888ONA888

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18958

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-19, 20:59   Temat: Czerniak..?
cieszę się razem z Toba.. :) ::dance:: i po cichutku torszke zazdroszcze :)
  Temat: Czerniak..?
888ONA888

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18958

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-19, 09:54   Temat: Czerniak..?
NataliaKK, nic się nie martw.. wszystko bedzie ok :) :hop!hop!: wyciągnięcie szwów nie jest bolesne.. poczujesz tylko deliktne pociagniecie.. i tak kilka razy.. no może ewentualnie troszke zaszczypac.. teraz tylko czekac na wyniki.. daj znac jak tylko sie czegos dowiesz.. 3mam kciuki za Ciebie.. mnie w czwartek czeka to samo tzn tez ide wyciagac szwy tyle ze narazie co drugi.. pozdrawiam :*
  Temat: Czerniak..?
888ONA888

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18958

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-05, 21:05   Temat: Czerniak..?
w sumie mnie tez nikt nie poinformowal ile mam szwow.. ale poźniej sama zobaczyłam.. ja mialam zalozony opatrunek po trzech dniach musialam sobie go sama zmienic.. nie wiem czy Ci mowil chirurg.. o takich fajnych plastrach które sie poźniej przykleja na rane po wyciagnieciu szwow dla lepszego dla lepszego gojenia.. najmniejszy jest chyba 7,5x7,5 kosztuje ok 7 zł.. i na moja rane mniej wystarczył na 4 zmiany.. rane uwazam za ladna.. sam lekarz byl w szoku.. nazywa sie to jak dobrze pamietam GRANUFLEX
  Temat: Czerniak..?
888ONA888

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18958

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-05, 20:45   Temat: Czerniak..?
wiec tak mi moj chirurg dal ketonal.. ale to mi dal tak sam od siebie swoj.. w aptece najmocnieszy lek jaki mi mogla sprzedac to peralgina.. i wzielam od razu 2 paczki na zapas.. a zjadlam zaraz w pierwszy dzien 3 tabletki.. a poźniej juz nic.. bo nic mnie nie bolalo tylko żołądek od tych wlasnie lekow przeciwbolowych.. a ile masz szwow..? ja mialam sciagane po tygodniu ale mialam tylko 4 szwy.. dziwne tylko dla mnie jest to że masz to w domu.. i że sama musisz to gdzies zaniesc.. moze dlatego mnie to dziwi że ja swojego wycinka nie widzialam ani na chwile.. i nigdzie nie musialam z nim chodzic.. ale jak to mowie co kraj to obyczaj :)
  Temat: Czerniak..?
888ONA888

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18958

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-05, 17:37   Temat: Czerniak..?
ja również trzymam kciuki :) nic się nie bój.. :*
  Temat: Czerniak..?
888ONA888

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18958

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-03, 01:10   Temat: Czerniak..?
no mam nadzieje.. :) nic sie nie bój.. :) czekam na wiadomosci od Ciebie.. :)
  Temat: Czerniak..?
888ONA888

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18958

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-03, 01:02   Temat: Czerniak..?
bede na bieżąco informowac.. co i jak.. a Ty nic sie nie bój to naprawde nie takie straszne.. kazdy pewnie inaczej to znosi ale naprawde deliktanie szczypie.. i to gora 2 dni.. przedemna prawdopodobnie poszerzenie marginesu czyli znowu wycinka.. ale jakos juz tego sie nie boje wiem że nie jest to takie straszne.. choc moj chirurg kiedy mu powiedzialam ze sie strasznie boje to mi powiedzial ze dobrze, bo kto sie boi to sie lepiej goi :) i w moim przypadku sie sprawdzilo..
  Temat: Czerniak..?
888ONA888

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18958

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-03, 00:53   Temat: Czerniak..?
nie jestem silna osoba.. co z kims rozmawiam o tym to zawsze jakas lezka leci.. (choć wie o tym tylko mała garstka bliskich mi osób) strach jest ogromny bo nikt nie jest w stanie przewidziec jak to sie skonczy.. a ja mam dla kogo zyc.. musze wychowac mojego synka 3 letniego.. boję się strasznie, ale po tygodniu jakos sie juz z tym oswoiłam i z uzalania sie nad soba nie ma nic..
  Temat: Czerniak..?
888ONA888

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18958

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-03, 00:45   Temat: Czerniak..?
jak sie goi? hmm chyba bardzo dobrze.. jakos nie mam porównania.. ale jakos nie specjalnie oszpeciło mi to ciało.. lekarz powiedział że super to wyglada juz po wyciagnieciu szwów.. nie ma źle :) bolec nic nie boli pracuje normalnie.. i nic mi sie nie dzieje :) a cały czas skóra ,,pracuje". Jak długo miałam znamie.. niestety nie wiem.. ale jestem pewna że kiedys napewno go tam nie było.. tak myśle że z rok je miałam.. także jesli wcześniej bym je wycieła może było by to tylko znamie barwnikowe.. no ale teraz moge tylko gdybac.. a nie ma co.. trzeba dzialac.. jednak teraz znowu przedemna tydzien bezradności.. 3mam kciuki żeby u Ciebie był to tylko pieprzyk..
  Temat: Czerniak..?
888ONA888

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18958

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-03, 00:27   Temat: Czerniak..?
hmm dowiedzialam sie w czwartek tydzien temu ( telefonicznie).. jednak przez tydzien nie moglam nic zrobić bo nie mialam wyników dopiero wczoraj je dostalam oczywiscie musiałam trochę ,,głośniej o nie poprosić" i od razu zapisalam sie do gliwic na 12 marca.. mam 23 lata.. jak daje rade hmm chyba sie juz jakos z tym oswoiłam.. odkad jestem na tym forum zaczynam wierzyc ze mi sie uda.. choroba zniszczyla wiele moich marzen..
  Temat: Czerniak..?
888ONA888

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18958

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-02, 23:28   Temat: Czerniak..?
Cytat:
Pani powiedziała mi, że tj znamię barwnikowe i nie widzi zezłośliwienia,niczego groźnego i że powinnam spac spokojnie, ale nie wiem mi się wydaje, że te znamie nie jest równe i to mnie martwi..choc nie wygląda jakoś obrzydliwie


Pozwól że i ja się wypowiem.. i absolutnie nie chce Cie straszyć!!! powiem Ci tylko jak to było u mnie.. a Ty zrobisz jak uwazasz ;) wiec tak ja tez byłam u dermatologa ze swoim znamieniem.. nawet u 3 i kazdy z nich powiedział że nie ma żadnych zmian nowotworowych ale że jak chce bardzo to moge je usunąć.. i tak tez na szczescie zrobiłam.. wyniki odebrałam nie dawno.. okazało sie Czerniak Clark II; Breslow:1mm; pT1aNxMx.. co do bólu i strachu przed wycieciem.. ja tez bardzo sie bałam bo to mój pierwszy zabieg był.. podczas zabiegu trzesłam sie jak galareta.. znieczulenie az tak nie boli tak jakby Cie jakis owad ukąsił.. a poźniej juz nic.. i tak z godzine to znieczulenie działa.. poźniej pomalutku schodzi delikatnie szczypie.. ale nie jest to straszne naprawde do wytrzymania i to bez żadnych tabletek przeciwbólowych.. ja oczywiscie cala wystraszona nałykałam sie tabletek zaraz po zabiegu i tak do wieczora.. i jedyne co mnie bolalo to żołądek od tych tabletek.. natomiast rana, delikatnie ją czułam.. ale to tak jak skóra sie troche naciągła.. ja swoje znamie miałam pomiedzy piersiami.. także w sumie kazdy ruch sprawiał że skóra się ruszała.. ale naprawde do wytrzymania :) ) mam nadzieje że jesli zdecydujesz sie na wyciecie to nie skońćzy się tak jak u mnie.. pozdrawiam :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group