1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Długotrwałe dolegliwości laryngologiczne
Autor Wiadomość
anach 


Dołączyła: 03 Sty 2012
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2012-01-03, 23:19  Długotrwałe dolegliwości laryngologiczne


witam, mam na imię Anka i borykam się z pewnym problemem od dawna.
Opiszę najwazniejszą częśc mojej historii.

od jakiegoś czasu około 2 lata czuje ze ze mną jest coś nie tak. Lekarze od początku bez badań obstawiali nerwicę.
U laryngologów byłam kilku bo... najpierw bardzo mi napuchły ślinianki pod językiem USG - podejrzenie Sjogrena - immunolog wykluczył,
teraz na tapecie pokrzywka - być może to powoduje moje dolegliwości językowo gardłowe...

chodzi o to że najpierw miałam mrowienie języka i gule w gardle - że to niby nerwica,
ale ostatnio puchnie mi język, mam ataki duszności, gardło z rana jest całe spuchnięte,
czuję że mam zatkane uszy i co najgorsze od gdzieś roku borykam się z dyskomfortem w podniebieniu i języku,
czuję jakby coś tam zamieszkało w nich - laryngolog 1szy, 2gi, 3ci olał.
Ja dokładnie mogę wskazac palcem gdzie czuję zmianę.

Zmiany mam pod językiem - slinianki podjęzykowe, w samym języku to od naglośni do polowy jęzka czuję, że jest on grubszy.
Miałam niegdys leukoplakię na języku, po lekach zeszlo, ale wlasnie w tym miejscu gdzie była zmiana czuję jakby w gląbi języka coś wroslo, uroslo, spuchlo?!?!
czaem mnie piecze język, czasem mrowi ale dyskomfort i uczucie że puchnie mi język na samym jego początku od strony gardła ponad to czuję ze coś mam w podniebieniu, jakies zgrubienie taka gulę.
Dokucza mi to niemilosiernie, czasami dostaję sząlu już od tego!
niekiedy robi mi się takie dziwne ciśnienie w nosogardle ze mam wrażenie ze zaraz mi czaszka eksploduje.

Teraz robiłam usg tarczycy i przy okazji szyi, tarczyca jak na moje Haschimoto jest OK
ale węzły zwaliły mnie z nóg zwłaszcza, ze Wasze forum czytałam już nie raz.

Oto mój wynik:
Obustronnie zwłaszcza wzdłuż naczyń szyjnych i brzegów m. czworobocznego widoczne liczne owalne węzły chłonne, większość z zachowanymi zatokami tłuszczowymi.
Za prawym kątem żuchwy widoczny owalny węzeł chłonny o wymiarach 18x6 mm bez wyraźnej budowy warstwowej, wskazujący unaczynienie obwodowe i odwnękowe.
Podobny węzeł o wymiarach 19x4 mm widoczny przy LCCA.
Za lewym kątem żuchwy widoczne drobne owalne węzły chłonne z tendencją do tworzenia pakietu.
Wskazane wykonanie biopsji węzłów o nieprawidłowym unaczynieniu.

byłam u hematologa - stwierdzil ze nie poce się nie schudla więc jest ok...
ale przeciez te węzły to nie musi być ziarnica ani chloniak nieziarniczy tylko np przerzut od języka.

dziś byłam w klinice dentystycznej na konsultacji perioontologicznej - chyba tak to się nazywa - w kazym razie od blon śluzowych m.in, i doktor wyczula (wlasnie w tym miejscu gdzie keidyś mialam ta białą zmianę na jezyku) zgrubienie i wysłała mnie na chirurgię szczękową.
Termin mam na czwartek 12stego.

Ja czuję wewnętrznie, że jest źle. Nie chce tylko by bylo za późno! ale Ci lekarze robili ze mnie już wariatkę.
Byłam u psychologa i co? Pani psycholog i psychiatra stwierdziły, że to nie jest globus histerikus.

od 5 tyg boli mnie kręgosłup, cale plecy mnie bola i kolana.

Co robić gdzie iść? hematolog nie zrobila biopsji węzla, kazała przyjść za 4 miesiące.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-01-03, 23:25  


A na chirurgię szczękową idziesz w celu...?

Doradzałabym wizytę u onkologa - nie potrzeba skierowania. Oczywiście razem z wynikiem USG, z zamiarem zrobienia biopsji tych węzłów.
_________________
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #3  Wysłany: 2012-01-03, 23:28  


Najpierw musisz się uspokoić. Jak rozumiem, lekarz który zlecał USG, wystawił skierowanie na dokonanie biopsji? Jeśli tak, to należy poddać się temu badaniu - myślę, że wiele ono wyjaśni. Chciałbym też Cię uspokoić - podejrzane onkologicznie są węzły mające powyżej 1 cm w osi krótkiej. Po prostu - uspokój się, wykonaj biopsję.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
anach 


Dołączyła: 03 Sty 2012
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2012-01-03, 23:35  


denerwuję sie bo to tak dlugo trwa a jak sie okaże że to rak to chyba pozabijam tych wszystkich lekarzy, którzy wmawiali mi nerwice od 4 lat! ;( Jestem mloda, chcialam zaczac starania o dziecko a teraz taki fatalny okres w moim zyciu nastał.

a chirurg szczękowy bo oni akurat zajmują się blonami sluzowymi. to bardzo dobra klinika stomatologiczna i odziwo zajmuja się nie tylko leczeniem zebów.

co to oznacza w osi krótkiej ?

USG robilam prywatnie by sprawdzić tarczycę a przy okazji zrobili mi usg węzłów. Hematolog wstrzymał się z biopsją i dalszymi badaniami do marca z tym, że on patrzył caly czas pod katek chloniaka bo pytał o objawy, które się ma przy chłoniakach.

Też mi sie wydaje, że mimo wszystko biopsja by pokazala czy to np przerzut od jezyka, prawda?
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #5  Wysłany: 2012-01-03, 23:40  


absenteeism napisał/a:
Doradzałabym wizytę u onkologa - nie potrzeba skierowania
-dokładnie tak zrób.Możliwie szybko.Nie dlatego,że stan fizyczny może być zły,ale przede wszystkim dlatego,aby do końca przeprowadzić diagnozę i wiedzieć "na czym się stoi".
Rozejrzyj się gdzie jest onkolog w pobliżu Twego miejsca zamieszkania i weż wszystkie wyniki i pójdz na wizytę.Bywa różnie,potrafią w rejestracji proponowac jakis odległy termin,to nalegaj na pilną wizytę.Ostatecznie można prywatnie,ale nie wiem czy w prywatnym gabinecie robią biopsje.
|buziaki|

[ Dodano: 2012-01-03, 23:46 ]
anach napisał/a:
biopsja by pokazala c
-mimo wszystko biopsja nie zawsze pokazuje komórki rakowe.To jest jedno z badań,ale onkolog jak uzna to za stosowne to już zleci inne konieczne badania.Stąd rada-onkolog.
Do chirurga szczekowego też idz.Pewnie nie zaszkodzi,ale czy spojrzy na Twoje dolegliwości całościowo,to nie wiem.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #6  Wysłany: 2012-01-03, 23:50  


anach.. uspokój się proszę. W "osi krótkiej" oznacza wymiar węzła "w poprzek", ten mniejszy rozmiar. Twoje węzły nie mają rozmiarów sugerujących ich przerzutowy charakter, niemniej niepokojąca jest tendencja do zbijania się w pakiety. To właśnie trzeba zbadać, i właśnie dlatego powinnaś iść do onkologa. Nie idź tam z myślą, że onkolog potwierdzi Twoje obawy, ale że je wykluczy, jasne? Głowa do góry.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
anach 


Dołączyła: 03 Sty 2012
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #7  Wysłany: 2012-01-03, 23:55  


Dziękuję bardzo za porady, będe pisac jak sie sprawa toczy.

Raz bylam u onkologa i powiedział, że jesli nie pływam we własnym pocie w nocy to nie dzieje się nic zlego... to było rok temu ach :(

poszukam innego koniecznie
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #8  Wysłany: 2012-01-03, 23:58  


skąd jesteś?
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
anach 


Dołączyła: 03 Sty 2012
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #9  Wysłany: 2012-01-04, 00:03  


Kraków
 
lewmarek 


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 152
Pomógł: 11 razy

 #10  Wysłany: 2012-01-04, 00:04  


Pytanie do anach: nie masz czasem może jakiś większych albo ,,przewlekłych" (trwających np. rok) problemów z zębami, dziąsłami lub sprawami gdzieś w około? Ósemki w porządku?

Pytanie do pozostałych forumowiczów: jak to jest z biopsją węzłów, bo słyszałem że to jest na tyle nieefektywne badanie, że powinno się od razu wyciąć jeden (najbardziej podejrzany) i do badania histop. go?
 
anach 


Dołączyła: 03 Sty 2012
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #11  Wysłany: 2012-01-04, 00:08  


lewmarek - wlasnie usunęłam dwie gorne ósemki bo nie mieścily się w szczęce i krzywo rosły. też myslalam, ze to może od zębów, a bynajmniej taką miałam nadzieję... ale ewidentnie z tym językiem jest coś nie tak, muszę go tak jakby składać w pół nieraz żeby mi nie wadził od strony gardła, albo dotykac go bo wtedy mniejsze uczucie rozpierania choc przez chwilę.

Chyba zwariuję przez to kiedyś.

[ Dodano: 2012-01-04, 00:09 ]
aaa poza tym jak wyciagnę język to po lewej stronie przy czubku jest grubszy.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #12  Wysłany: 2012-01-04, 00:09  


Tak jest - pobranie całego węzła (pakietu), jest najbardziej miarodajnym badaniem. Zdarza się, że w opisach badań obrazowych wnioski są bardzo niepokojące, a badanie histopatologiczne wskazuje jedynie na stan zapalny.
Anach - weź badania w garść i idź na Garncarską do CO. Rano w rejestracji zapisz się do pokoju 20, zostaniesz tego samego dnia przyjęta.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #13  Wysłany: 2012-01-04, 00:10  


Tak, najlepiej jest pobrać cały węzeł do badania.
_________________
 
lewmarek 


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 152
Pomógł: 11 razy

 #14  Wysłany: 2012-01-04, 00:15  


Cytat:
aaa poza tym jak wyciagnę język to po lewej stronie przy czubku jest grubszy.


Teraz to ewidentnie przesadzasz moim zdaniem. Nie każdy człowiek jest idealny, nie każdy człowiek jest symetryczny, nie każdy człowiek ma równomiernie wszystko ułożone.

Wyluzuj, im bardziej się nakręcasz tym możesz mieć więcej ,,objawów". Cokolwiek to jest (a niewiele wskazuje żeby coś tam się działo) i tak najpierw trzeba to zbadać. Nic innego w tej sytuacji nie możesz i nie da się zrobić.

[ Dodano: 2012-01-04, 00:29 ]
sarenka napisał/a:
Ostatecznie można prywatnie,ale nie wiem czy w prywatnym gabinecie robią biopsje.
Tak, robią. W Warszawie jest kilka takich placówek, np. polecany przez wielu dr Kubicki (wystarczyłby spokojnie opis USG z sugestią wykonania biopsji), czy np. w CM Lim/Lux-Med, ale wtedy zapewne potrzebna by była najpierw ,,normalna" wizyta u ichniejszego lekarza.

Sorry, że Warszawa, ale tylko to wiem na pewno.
 
stillalive 


Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 33
Pomógł: 5 razy

 #15  Wysłany: 2012-01-04, 04:50  


Witaj, u mnie też coś jest ze ślinianką pod językiem i podobnie jak u Ciebie jestem olewany...dwóch laryngologów mowi, że nic tam nie ma ale wciaż czuję coś. Bylem na usg i mówilem, że to jest na przodzie gruczołu jednak nic się o tym nie dowiedziałem a lekarz znalazl jakąś torbiel tylko ale chyba z tyłu pod ślinianką. Wg mnie ta torbiel wypycha tę śliniankę. Tak to jakoś czuję. Za tydz. Biopsja tej torbieli ale co z tą zmianą na przodzie nie wiem. A jak laryngolog zobaczyła usg to powiedziała O jednak coś tam jest...
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group