1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
CZERNIAK PODPAZNOKCIOWY
Autor Wiadomość
freeMe 


Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-11-02, 19:16  CZERNIAK PODPAZNOKCIOWY


witajcie,kochani czytam was od wielu miesiecy,glownie ze wzgledu na mojego ojca.Tym razem postanowilem sie do was odezwac z prosba o konsultacje.
Mianowicie,od kilku miesiecy mam pod paznokciem znamie,celowo pisze znamie bo nie jest to krwiak ani grzybica ani tez nic podobnego.Nie bylo urazu,nie boli,od jakiegos czasu zmiana sie powiekszyla...i tu pytanie czy jest sie czym martwic? z gpry dziekuje za przyjecie mnoe do waszej spolecznosci ,dla mnie jest to zaszczyt bo wiem jak wspanialymi i pomocnymi ludzmi jestescie.pozdrawiam


20171102_191512.jpg
jest barwy czarnej,brzegi jasniejsze.
Pobierz Plik ściągnięto 634 raz(y) 3,43 MB

_________________
i am unstoppable:-)
 
nikka 


Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 109
Pomogła: 12 razy

 #2  Wysłany: 2017-11-02, 19:28  


Nie ma na co czekać , tylko lekarz prawdę Ci powie i to dopiero po badaniu his-pat. Mój Syn miał kreskę wzdłuż paznokcia. Usunięta i wynik ok. Ale to dopiero wynik... Tu nikt nie wróży:)
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #3  Wysłany: 2017-11-02, 20:05  


freeMe,
Czy ta plamka delikatnie przemieszcza się w ciągu tego czasu? Jak zaobserwowaliście ją po raz pierwszy to było to już tak rozległe czy powiększało się pod paznokciem?
Warto skonsultować ten przypadek z lekarzem, ale czasem bywa tak, że sami nie wiemy kiedy się o coś uderzyliśmy, bądź że taka zmiana może powstać w wyniku nawet delikatnego ucisku... Jeśli plamka zmienia swoje położenie to jest to zwykły krwiak.
Możesz poczytać mój wątek. Na koniec maja tego roku miałam zdejmowany paznokiec palucha stopy lewej wraz z łyżeczkowaniem. Jako że w zeszłym roku zdiagnozowano u mnie czerniaka goleni lewej, istniało podejrzenie, że drugie ognisko zbudowało się pod paznokciem chorej nogi. Wynik histopatologiczny wykazał, że to krwiak i stan zapalny. Skąd? Do tej pory nie wiem - nigdzie się nie uderzyłam... Tak czy inaczej. Dobrze jest na spokojnie przypomnieć sobie ostatnie parę miesięcy i ewentualność nawet najdrobniejszych urazów. Żeby pobrać tkankę, lekarz musi zdjąć cały paznokieć. Nie jest to przyjemne, a paznokiec bardzo długo odrasta. Ja zrobiłam rekonstrukcję, bo nieestetycznie to wyglądało, ale tak naprawdę to nie ma lepszej rady niż konsultacja z chirurgiem onkologiem/dermatologiem.
 
freeMe 


Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 2

 #4  Wysłany: 2017-11-02, 21:02  


dziekuje za rady.Otoz polozenia nie zmienilo ,jedynie znamie sie powiekszylo.....
ok jak tylko wroce do siebie tp zglosze sie do dermatologa.dziekuje!
_________________
i am unstoppable:-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group