1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak w/g Clarka IV.
Autor Wiadomość
Estea 


Dołączyła: 17 Sty 2016
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2019-08-06, 19:43  Czerniak w/g Clarka IV.


Witam wszystkich na forum.Piszę tutaj, gdyż mam w rodzinie osobę z tym paskudem. Postaram się przepisać wynik.
Czerniak złośliwy skóry-postać guzowata z owrzodzeniem nabłonka pokrywnego. Guz średn.6,5 mm i grubości nacieku 5mm/Breslow/, zbudowany z drobnych komórek wrzecionowatych zawierających pigment(melaninę).
Zaawansowanie wg Clarka IV.
Aktywność mitotyczna guza 21 figur/1 mm kw.
Zatory naczyniowe (-).Martwica guza (-). Cechy regresji (-). Naciek limfocytarny pomiędzy komórkami guza skąpy(non brisk).
Zmiana usunięta doszczętnie.Marginesy boczne szerokości <1 i 1 mm, tylny(minimalny) 1,5 mm.
Stopień zaawansowania procesu nowotworowego pT4b.
Profil IHC komórek guza: Melan A+, Melanosome/HMB45+ na całej grubości guza, Ki67 30-40%.
Była wycięta brodawka barwnikowa skóry z ramienia o średnicy 0,8 mm, wysokości do 0,5 mm, margines wycięcia zachowany. Czy to jest poważne zaawansowanie choroby, uderzyć z leczeniem na Poznań czy Warszawę.Będę wdzięczna za każda informację i rady.
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #2  Wysłany: 2019-08-06, 20:23  


Witaj na forum. Niestety wynik który zamieściłaś wskazuję na duże zaawansowanie choroby. Trzeba ostro wziąść się do walki~Warszawa to właściwy wybór. Pozdrawiam.
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #3  Wysłany: 2019-08-06, 21:48  


Parametry wskazują na lokalne zaawansowanie choroby. Trzeba wykonać biopsję węzła wartowniczego z jednoczesnym poszerzeniem marginesów cięcia wokół zmiany pierwotnej. Napiszcie do prof. Rutkowskiego.

piotr.rutkowski@coi.pl lub rutkowskip@coi.waw.pl

[ Dodano: 2019-08-06, 21:49 ]
W Poznaniu na Garbarach też są dobrzy specjaliści jakby co.
 
chihiroo 


Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 44
Pomogła: 6 razy

 #4  Wysłany: 2019-08-06, 21:54  


witaj,

Myślę, że prof. Rutkowski (maila znajdziesz na forum) jest najwłaściwszym adresem. Podobno osobiście oddzwania dość szybko. Warto też dopytać lub samemu poszukać badań klinicznich,

pozdrawiam ciepło
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #5  Wysłany: 2019-08-06, 22:15  


Estea, tak, to jest poważny stan zaawansowania. Zwłaszcza skala Breslow i indeks mitotyczny. Pisz na wskazane wyżej adresy, nie ma na co czekać, podaj numer telefonu w wiadomości mailowej. To jeszcze nie wyrok, ale stan jest poważny. Mam nadzieję, że się dostaniecie bez większych problemów. Ja Poznania nie polecam. Ale to są moje osobiste doświadczenia. Pozdrawiam i powodzenia dla Was.
 
Estea 


Dołączyła: 17 Sty 2016
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2019-08-07, 09:40  


Dziękuję wszystkim za odzew i informacje.Jest mi bardzo ciężko przekazywać takie informacje chorej,bo nie wiem na ile jest ona wtajemniczona co do zaawansowania choroby.Nie wiem,czy zgodzi się na wyjazd do Warszawy,bo Poznań mamy blisko.Jeszcze raz dziękuję.
 
chihiroo 


Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 44
Pomogła: 6 razy

 #7  Wysłany: 2019-08-07, 13:35  


Na pewno warto skonsultować z prof. Rutkowskim. Może biopsję i poszerzenie będzie można wykonać w Poznaniu i dopiero przyjechać z późniejszymi wynikami, ale skontaktujcie się z nim, bo warto.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group