1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
leczenie wemurafenibem, ipilimumabem, sposób na dalszą walkę
Autor Wiadomość
radeks79 


Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2016-09-26, 20:52  leczenie wemurafenibem, ipilimumabem, sposób na dalszą walkę


Witam

Dwa lata temu zdiagnozowano u mnie czerniaka. Zmiany są zlokalizowane w węzłach nadobojczykowych i pachowych prawej strony ciała.
Przez 18 miesięcy otrzymywałem wemurafenib (Zelboraf), następnie ipilimumab (Yervoy). Ostatnią dawkę ipi otrzymałem w połowie lipca 2016.

Badanie kontrolne KT po leczeniu ipi wykazało, że zmiany niestety lekko się powiększyły. Prof. Rutkowski zalecił kolejne badanie (termin 30.09), które ostatecznie wykaże czy lek zaczął działać czy też nie.
Jeśli lek nie działa to niestety dalszego (refundowanego) leczenia dla mnie już nie ma.

Proszę o kontakt osoby, które są lub były w podobnej sytuacji, np. były leczone ipi.
Szukam dostępnych badań klinicznych ale takich do których mógłbym się zakwalifikować niestety brak. Pozostaje chyba jedynie odpłatne leczenie pembrolizumabem.

Czy może ktoś z forumowiczów wie jaki jest koszt leczenia pemrolizumabem, jaki szpital może o
odpłatnie podawać ten lek, ile dawek jest takim minimum itp? Mój ośrodek gdzie się leczę niestety tego nie realizuje i nic się więcej nie mogę dowiedzieć.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
 
PannaYupikowa 


Dołączyła: 24 Sie 2015
Posty: 17
Pomogła: 1 raz

 #2  Wysłany: 2016-10-03, 21:36  


Niestety byłam przy przyjaciółce, która była w podobnej sytuacji. Niestety po leczeniu ipilimumabem była progresja i też nie było możliwości na dalsze leczenie.
W Warszawie jest szpital w którym podają osobom prywatnym nivolumab/pembrolizumab.
Czas leczenia jak najdłużej. Nawet przez rok co dwa tygodnie wlew (w naszym przypadku tak miało być).
Koszt leczenia niestety duży. Z tego co wiem to około 8 tys. wyszłaby jedna dawka (a ona zależy od wagi).
Lekarz jednak wstrzymywał podanie do września, ale niestety za długo. Nie dotrwała do tego czasu.
Spróbuj dodzwonić się do Krajowego Konsultanta Onkologii prof. Maciej Krakowski, podobno czasami biorą młodych ludzi na różnego rodzaju badania nowych leków.
Z lekarzem porozmawiaj też na temat kosztów. Nasz miał się postarać o tańsze leki.
 
walczak 


Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2016-10-14, 02:56  


Drogi radeksie, czy mógłbym Cię zapytać jak przeszedłeś leczenie wemurafenibem (Zelborafem)? Chodzi mi o efekty uboczne i ewentualne zmiany dawki, przerwy, z góry dziękuję za odpowiedź i życzę zdrowia!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group