1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak żołądka u Mamy. Jaki szpital do najlepszej opieki?
modessef1

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2602

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2022-05-02, 10:53   Temat: Rak żołądka u Mamy. Jaki szpital do najlepszej opieki?
dzięki za odpowiedź. Tak, jesteśmy pod opieką hospicjum domowego. Onkolodzy leczą tym co ma potwierdzenie w badaniach klinicznych. Natomiast szukam kogoś z onkologiczną wiedzą, ale jednak otwartego na alternatywne jeszcze nie do końca przebadane metody.
  Temat: Rak żołądka u Mamy. Jaki szpital do najlepszej opieki?
modessef1

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2602

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2022-04-26, 10:22   Temat: Zioła i inne alternatywne metody wspomagające paliację
Cześć,
Moja mama ma zdiagnozowany nieoperacyjny rak żołądka. Niskozróżnicowany rak gruczołowy - typ rozlany. Są przerzuty do otrzewnej i onkolodzy zalecają już jedynie chemię paliatywną. W grę nie wchodzą inne nowoczesne metody jak HIPEC, PIPAC. Mama nie może połykać i ma założone żywienie poprzez jejunostomię. Czy są jakieś alternetywne metody leczenia poprzez żywienie? Może jakimiś ziołami? Macie do polecenia kogoś, kto się tym zajmuje? Medycyna konwencjonalna już tu nie pomoże..
  Temat: Rak żołądka u Mamy. Jaki szpital do najlepszej opieki?
modessef1

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2602

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2022-04-07, 12:39   Temat: Żywienie przez jejunostomię. Niedobory sodu i potasu
Cześć,
Moja mama ma nowotwór żołądka i jest żywiona poprzez jejunostomię i tylko w ten sposób, tzn. nie przyjmuje nic doustnie.
Miała mieć podaną chemię, ale wyszedł za niski potas i sód. Teraz jest na kroplówkach w szpitalu, ale to rozwiązanie doraźne.
Jeśli chodzi o potas to dostaliśmy lek w formie saszetek do rozpuszczenia. Można go podawać przez jejunostomię.
Natomiast w kwestii sodu to poradnia żywieniowa poleciła nam po prostu dosalać żywienie przemysłowe.
Czy ktoś tutaj miał podobny problem? Zastanawiałem się nad wodami leczniczymi z wysoką zawartością sodu oraz nad wstrzykiwaniem elektrolitów przez jejunostomię.
Dajcie proszę znać jak ktoś może coś doradzić.
  Temat: Rak żołądka u Mamy. Jaki szpital do najlepszej opieki?
modessef1

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2602

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2022-04-01, 15:23   Temat: Rak żołądka u Mamy. Jaki szpital do najlepszej opieki?
nie przedstawiałem mamie jeszcze możliwych scenariuszy.. oficjalnie ciągle czekamy na konsylium.
Co do odzyskiwania sił przy nowej formie żywienia, to usłyszeliśmy, że wcale może się ono nie przyjąć z uwagi na zajęte jelita. Z tego co obserwuje to tak to właśnie wygląda, że to jedzenie chyba nie wchłania się jak należy.
Trzeba będzie pomyśleć o żywieniu pozajelitowym, ale lekarze tutaj też mówili, że nierokującym pacjentom się go nie zakłada..
  Temat: Rak żołądka u Mamy. Jaki szpital do najlepszej opieki?
modessef1

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2602

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2022-03-31, 15:35   Temat: Rak żołądka u Mamy. Jaki szpital do najlepszej opieki?
Mama już po jejunostomii wypuszczona do domu. Od kilku dni osiągamy zalecaną przez poradnię żywienia dawkę odżywki 1500 ml.
Niemniej wyniki histopato są złe:
w całości pobranym do badania materiale naciek nieskozróżnicowanego raka gruczołowego - typ rozlany wg Laurena
przy zakładaniu jejunostomii nie udało się założyć gastrostomii odbarczającej z uwagi na zbyt rozległy naciek na żołądku.

Czekamy na konsylium, ale odbyliśmy już prywatne konsultacje z onkologami i nie możemy oczekiwać niczego więcej niż chemia paliatywna..
  Temat: Rak żołądka u Mamy. Jaki szpital do najlepszej opieki?
modessef1

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2602

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2022-03-17, 14:28   Temat: Rak żołądka u Mamy. Jaki szpital do najlepszej opieki?
Tak, póki co nie ma dokładnego rozpoznania. Pierwszy wycinek został pobrany podczas gastroskopii 09.03, a kolejny wczoraj (16.03) podczas operacji założenia jejunostomii. Podczas tej samej operacji miała być jeszcze wykonana gastrostomia odbarczająca, ale z tego co lekarz prowadząca powiedziała, to naciek na żołądku był zbyt rozległy i nie udało się tego zrobić.

Od razu po gastroskopii została wystawiona karta DILO, a w niej w rubryce 'Dalsze postępowanie' zostało wystawione skierowanie do poradni gastroenterelogicznej z zaleceniem kwalifikacji do operacyjnego umożliwienia przyjmowania pokarmu, czyli tej jejunostomii z uwagi na to, że mama nie mogła jeść. Zwracała wszystko co przyjmowała.
Następnego dnia był robiony TK.

Czyli na chwile obecną to co mamy to:
-karta DILO wydana po gastroskopii
-wynik TK
-do końca tego tygodnia mama przebywa w MSWiA na oddziale gastroenterologii, więc do dokumentacji dojdzie też wypis z tego szpitala.

od lekarz prowadzącej wiem, że wraz z wypisem będzie skierowanie do poradni żywieniowej w celu uzyskania jedzenia przemysłowego i pompy. Sama poradnia jest na Banacha właśnie, z nimi współpracują.

Natomiast co dalej, to trzeba czekać na wynik biopsji. Rozumiem, że jak będzie wynik to dostaniemy wraz z nim jakieś kolejne skierowanie / albo zalecenie jak nie potrzeba skierowania do onkologa.

Z zapisem do onkologa działałbyś już teraz, czy mimo wszystko dopiero jak będzie wynik badania histopatologicznego?

Szukałem na grupach polecanych onkologów i w Warszawie poleca się mocno prof. Lucjana Wyrwicza i dr. Tomasza Olesińskiego. Obaj są z Narodowego Instytutu Onkologii. Nie wspomniałaś o tym szpitalu. Nie polecasz?
  Temat: Rak żołądka u Mamy. Jaki szpital do najlepszej opieki?
modessef1

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2602

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2022-03-16, 13:26   Temat: Rak żołądka u Mamy. Jaki szpital do najlepszej opieki?
Cześć, na etapie pisania wcześniejszego posta jeszcze nie wiedziałem o jaką konsultację mi chodzi. W zasadzie to ciągle do końca nie wiem. Dzisiaj dopiero rozmawiałem z lekarz prowadzącą mamę i trochę mi nakreśliła sytuację.
Generalnie mama ma mieć dzisiaj zakładaną jejunostomię odżywczą i gastrostomię odbarczającą.
Potem zostanie zwolniona do domu i ma czekać na wynik badania histopatologicznego.
Z takim wynikiem udaje się do onkologa i ten zadecyduje co dalej.
Także to co pozostaje to znaleźć mi dobry szpital oraz onkologa do konsultacji.
  Temat: Rak żołądka u Mamy. Jaki szpital do najlepszej opieki?
modessef1

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2602

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2022-03-14, 11:31   Temat: Rak żołądka u Mamy. Jaki szpital do najlepszej opieki?
Cześć, u mojej mamy wykryto rak żołądka. Obecnie jest na etapie przygotowania do odżywiania dojelitowego w MSWiA w Warszawie.
Kolejno w planach chemia i operacja.
Ktoś z Was się leczył w MSWiA? Czy to dobry szpital do leczenia tego dziadostwa, czy może polecacie inny?

Jedyne co znalazłem to zestawienie NFZ pod kątem ilości przeprowadzanych zabiegów:
https://ezdrowie.gov.pl/portal/home/zdrowe-dane/monitorowanie/nowotwory-zlosliwe-koncentracja-leczenia-zabiegowego
Prostoliniowo myśląc, im więcej przeprowadzonych zabiegów tym wyższa specjalizacja w danej dziedzinie, ale jak wiadomo za ilością nie zawsze idzie jakość.

Najlepiej byłoby zasięgnąć porady u specjalisty. Możecie proszę polecić lekarza do prywatnej konsultacji? Jesteśmy z okolic Warszawy, więc chyba najlepiej kogoś stąd, może z Łodzi?
Wyobrażam sobie, że specjalista podczas wizyty oceni obecnie podjęte kroki, wyjaśni potencjalne przyszłe działania i może poleci najlepszy szpital bazując na własnym doświadczeniu.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group