1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 54
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
marko1

Odpowiedzi: 165
Wyświetleń: 34141

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-02-24, 12:31   Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
Witaj joaszka
Przy diagnozowaniu chłoniaków, jeżeli jest to możliwe, zaleca się aby podejrzana zmiana np.: węzeł chłonny, pobrany został w całości.
W przypadku Twojego męża, zrobiono tylko biopsję grubo-igłową. Możliwe więc, że histopatolog miał za mało materiału do zbadania i stąd wynikają problemy w ocenie CD20.

Przy diagnostyce chłoniaków, przed rozpoczęciem leczenia, powinno jeszcze być zrobione badanie PET (Pozytronowa Emisyjna Tomografia Komputerowa). Tam własnie do oceny istotnych lub podejrzanych rejonów, używany jest współczynnik SUV. Po zakończeniu leczenia, PET jest ponownie wykonywany. W celu ustalenie odpowiedzi organizmu, na zastosowane leczenie. Badanie PET, jest bardziej dokładniejsze od badania TK.

Opinia, że sok z buraka ma cudowny wpływ na wyniki krwi, nie jest prawdziwa.
Podczas leczenia chemioterapią, stosowanie leków nie zleconych przez lekarza prowadzącego leczenie, powinno być z nim uzgadniane. Tak samo postępujemy, przed zastosowaniem wszelkich "cudownych" wynalazków.

Stopień zaawansowania choroby, lekarz określa na podstawie szeregu badań. Podstawowym jest wynik z histopatologi, ponadto badań TK, PET, morfologii, LDH, czasami badaniu szpiku i płynu mózgowo-rdzeniowego, wywiadu medycznego,....

joaszka chłoniaki z reguły dobrze się leczą, nawet te z IV stopniem zaawansowania, więc bądź dobrej myśli.

Gdzie będzie, prowadzone leczenie?
  Temat: chłoniak grudkowy
marko1

Odpowiedzi: 208
Wyświetleń: 64207

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-05-18, 09:33   Temat: chłoniak grudkowy
Ja przy grzybicy, pleśniawkach, jamy ustnej, gardła, stosowałem z dobrym skutkiem, robioną w aptece mieszankę przeciwgrzybiczną. Konsultowałem, stosowanie mieszanki z onkologiem i laryngologiem.
Poproś lekarza o wypisanie recepty, mieszanka do płukania jamy ustnej lub pędzlowania, infekcje jamy ustnej (Candida Albicans i inne grzyby): Vit A 20,0 Vit E 20,0 Mentholi 0,4 Thymoli 0,4 - nie pisać w recepcie, kupić osobno olejek eteryczny tymiankowy i dodać 21 kropli na całość Nystatinum 3 mln j.m. Anesthesini 2,0 Gliceroli ad 400 m.f.mixt.
Obecność olejku tymiankowego w składzie w/w mieszanki strasznie podnosi cenę finalną jaką trzeba by było zapłacić w aptece, mnie powiedziano ponad 150 zł. Natomiast po wyłączeniu na recepcie, olejku tymiankowego zapłaci się cenę ryczałtową ok. 10 zł. Olejek eteryczny tymiankowy można dokupić bez recepty w aptece i dodać samemu do mieszanki.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
  Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
marko1

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 14908

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-15, 10:38   Temat: Nowotwór germinalny śródpiersia
Byłeś na konsultacji w Centrum Onkologi Instytut Warszawa, u kogo?

Sugeruję konsultację u ordynatora Oddz. Onkologii Dr Tomasza Sarosieka, Centrum Medyczne Ostrobramska Magodent Warszawa ul. Fieldorfa 40.
Kontakt bezpośredni do dr n. med. Tomasz Sarosiek:
adres email: tomasz.sarosiek@tomaszsarosiek.pl
tel. kom: 601 310 244
Dzwoń i umawiaj, termin wizyty, dr odbiera telefony i odpisuje na maile.

Najlepiej będzie, kontynuować ewentualne leczenie oraz obserwację, w Warszawie u dr. Sarosieka.
  Temat: Rak jądra
marko1

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2905

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-10-27, 11:21   Temat: Rak jądra
Tempo wypadania włosów, to sprawa indywidualna.
W moim przypadku w przeciągu 3-4 tygodni, wypadły wszystkie włosy z głowy i reszty ciała. I pomimo, że mówi się "to tylko włosy i niedługo odrosną", nie czułem się z tym komfortowo.

W pierwszej fazie wypadania, kiedy zaczynają się sypać, wystarczy zdecydowane ich skrócenie. A jak już zaczynają wypadać kępkami, trzeba zgolić się na łyso.

Madzia70 słusznie zauważa, że brat może odczuwać potrzebę porozmawiania.
  Temat: Nowotwór złośliwy (jądro zstąpione) o typie mieszanym
marko1

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3754

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-09-29, 09:12   Temat: Nowotwór złośliwy (jądro zstąpione) o typie mieszanym
Wynik markera AFP, coraz bardziej zbliża się do normy. W październiku, AFP powinno się już unormować.
Bardzo dobrze zrobiłeś, że skonsultowałeś się u dr Sarosieka.
Jeżeli jest możliwość podawania chemioterapii, na oddziale dziennym to korzystaj z tego. Trzeba tylko pilnować, aby wlewki podawane były w dawkach i terminach zgodnych z harmonogramem twojej chemioterapii. Nie powinno być, żadnych przesunięć w podawaniu oraz obniżania dawek. Jedyny wyjątek, to kiepskie wyniki morfologii i zły ogólny stan zdrowia.
Po każdym pobycie na oddziale dziennym, dostaniesz wypis oraz zalecenia od lekarza. Powinieneś również, zostać zaopatrzony w receptę na niezbędne leki np.: antybiotyk, czynnik wzrostu białych krwinek, leki na biegunkę oraz przeciwwymiotne.

Uważaj teraz na siebie, chemioterapia leczy ale potrafi też mocno osłabić organizm. Nie wolno lekceważyć, nawet zwykłego kataru. W takich przypadkach, trzeba niezwłocznie udać się do lekarza i natychmiast leczyć rozpoczętą infekcję.

Pozdrawiam
  Temat: Rak prostaty
marko1

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4810

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-08-22, 21:40   Temat: Rak prostaty
To pytanie, powinieneś zadać w zakładzie patomorfologii wykonującym biopsję.
Procedura wypożyczenia bioptatów, nie jest u nas jednolita. W niektórych laboratoriach, wymagany jest wniosek od lekarza o wypożyczenie, a w niektórych nie ma takich wymagań.
Tak więc takie pytania, trzeba zadawać tam gdzie bioptaty zostały zbadane.
Druga strona medalu czy jest co wypożyczać. Z opisu biopsji wynika, że część pobranych bioptatów ( 5 szt.wałeczków ???) uległo "skoagulowaniu". Czyli mogły być potraktowane przed badaniem np.: wysoką temperatura lub zostały umieszczone w spirytusie i nie nadają się do badania.
Podsumowując, biopsja do ponownego wykonania u dobrego speca od biopsji.

dario581 na forum raka prostaty, dostałeś sporo rad. Podane zostały namiary na dobrych lekarzy, którzy poprowadzą prawidłowo dalszą diagnostykę i ewentualne leczenie. Pomimo tego dalej się zastanawiasz, co masz robić, czy zrobić biopsję czy wypożyczyć preparaty?
Przypominam więc (mimo różnych wątpliwości odnośnie badania) wynik z biopsji to Gleason 3+3, czyli stwierdzono raka prostaty i to trzeba jak najszybciej wyjaśnić.

Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Guzy jąder
marko1

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 12424

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-06-15, 22:11   Temat: Guzy jąder
Ciesze się bardzo, że dobrze znosisz chemię.
Efekty uboczne oczywiście wystąpią, dostajesz cytostatyki (chemioterapia), czynnik wzrostu białych krwinek G-CSF, prawdopodobnie steryd oraz inne leki. Trudno więc wymagać, dobrego samopoczucia po takiej kuracji ale okres osłabienia, zmęczenia minie.
Teraz trzeba, uważnie słuchać co mówi lekarz i wykonywać wszystkie jego zalecenia. Powinieneś również, informować lekarza o wszystkich problemach zdrowotnych. Nawet o tych, które człowiekowi zdrowemu wydają się mało istotnymi, jak na przykład katar.
Podczas leczenia wszelkie diety, ziółka, przeciery z owoców, warzyw i inne wynalazki naszych kochanych małżonek, należy uzgodnić z lekarzem prowadzącym. To jest ważne, ponieważ niektóre z nich mogą wchodzić w interakcję z branymi lekami.

Dostałeś czynnik wzrostu G-CSF, w momencie kiedy szpik zaczyna produkować białe krwinki, występują dokładnie takie bóle jak opisujesz. Mogą to być bóle kręgosłupa lub innych rejonów naszego układu kostnego, bóle stawów. Do uśmierzenia bólu, wystarczy mocny środek przeciwbólowy z grupy niesteroidowych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych - NLPZ.
Ja brałem w szczycie dolegliwości bólowych, Bi-Profenid 150 mg (Ketoprofenum), dwie tabletki na dobę, czyli 1 tabl. co 12 godzin i problem bólowy był zlikwidowany.
Swoją drogą to przy wypisie ze szpitala, powinieneś zostać zaopatrzony w recepty na leki przeciwbólowe, przeciwwymiotne, przeciwbiegunkowe i inne.
  Temat: Guzy jąder
marko1

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 12424

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-05-09, 22:26   Temat: Guzy jąder
Lukaszzz,,
cała dokumentacja dotycząca przebiegu choroby, powinna być w twoim posiadaniu. Lekarz prowadzący powinien przekazać choremu wszystkie kopie badań, wypisy z prowadzonego leczenia i obserwacji. Trzeba jednak to samemu pilnować, bo nigdy nie wiadomo, czy taka dokumentacja nie będzie w przyszłości przydatna. W przypadkach podejrzenia poważnych chorób, bagatelizowanie oraz powiedzenie "jakoś to będzie" w ogóle się nie sprawdza i może mieć smutne zakończenie.
Obecnie masz kontakt, do bardzo dobrych lekarzy onkologów, wykorzystaj to z korzyścią dla siebie.
Z mrożeniem nasienia, bardzo dobry pomysł. Wizyta u endokrynologa konieczna, po orchidektomii będziesz potrzebował kuracji hormonalnej.

Pozdrawiam
  Temat: Chłoniak złośliwy DLBC st II A
marko1

Odpowiedzi: 463
Wyświetleń: 136141

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-05-05, 22:21   Temat: Chłoniak złośliwy DLBC st II A
Betsi, jeżeli chodzi o siemię to można zrobić z niego kleik lub kisiel.
Tu jest przepis:
https://www.google.pl/url...1M-HdYxDD38HBYw

Na PW wysłałem, przepis na syrop z mniszka.
  Temat: Guzy jąder
marko1

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 12424

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-05-03, 21:11   Temat: Guzy jąder
Wysłałem namiary.

[ Dodano: 2016-05-03, 22:12 ]
http://www.forum-onkologi...p=273219#273219
odbierz PW
  Temat: Guzy jąder
marko1

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 12424

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-05-01, 22:36   Temat: Guzy jąder
Moim zdaniem, przed operacją wskazana jest pilna konsultacja u dobrego onkologa. Proponuję wizytę w Warszawie, COI lub Magodent, u dobrego speca od nowotworów jądra, służę namiarami.
Wydaje mi się również, że w tym przypadku przed podjęciem decyzji o wykonaniu orchidektomii, powinno się zrobić TK.
  Temat: Chłoniak Hodgkina NS II
marko1

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 26368

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-04-19, 10:54   Temat: Chłoniak Hodgkina NS II
maniek008 Też mam czasami, takie trudne chwile, dziwne myśli. Szczególnie jak pojawiają się jakieś, nowe dolegliwości zdrowotne albo jak czekam na wyniki badań. Nie da się całkiem wyłączyć myślenia, zapomnieć.
Także nie przejmuj się, nie jesteś jedyny z takimi problemami. Myślę, że dotyka to większość ludzi po poważnych przejściach zdrowotnych. Można powiedzieć normalka :-D
Osobiście uważam, że jednak lepiej się pytać, niż tłamsić w sobie obawy i różne czarne myśli.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak prostaty - wznowa po 6 latach
marko1

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3382

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-03-14, 11:25   Temat: Rak prostaty - wznowa po 6 latach
Wykonana radioterapia, raczej wyklucza możliwość wykonania operacyjnie radykalnej prostatektomii. Wątpię czy znalazłby się chirurg, który chciałby się tego podjąć. Możliwa jest brachyterapia, czyli napromienianie ognisk nowotworu wszczepianym izotopem promieniotwórczym. Brachyterapia, może być wspomagana klasyczną radioterapią przez powłoki brzuszne.
Ciekawe tylko czemu czekano z diagnostyką i leczeniem, aż PSA przekroczy 6 ng/ml ? Pierwszy sygnał alarmowy, powinien się włączyć jak wynik PSA przekracza 0,5 ng/ml.
Po przekroczeniu 1,0 ng/ml powinno już się podjąć zdecydowane działanie.
Osiągnięcie przez PSA 2,0 ng/ml, oznacza wznowę biologiczną.

Proponuję tutaj opisać przypadek Twojego Taty:

https://www.google.pl/url...WP6F4Z8jHMmsNZQ
  Temat: Rak prostaty
marko1

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4612

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-03-07, 23:09   Temat: Rak prostaty
Nic nie wspominasz o wykonanych badaniach.
Po biopsji potwierdzającej raka prostaty, powinno się wykonać dodatkowe badania; MRI, scyntygrafię, RTG. Ścieżkę diagnostyczną znacznie powinna przyspieszyć karta DILO pacjenta onkologicznego, którą może wydać lekarz rodzinny lub specjalista. Mając wszystkie wyniki badań, potrzebne są konsultacje u dobrego urologa. Potem najlepiej u drugiego urologa, zweryfikować wyniki badań i to co przekazał pierwszy urolog. Lekarze zaproponują najlepszą ich zdaniem metodę leczenia, tu powinny być rozważone wszystkie opcje: prostatektomia radykalna otwarta lub laparoskopowa, radioterapia, HIFU, hormonoterapia, z dokładnym przeanalizowaniem za i przeciw.
Praktycznie to dopiero pod koniec wybieramy ośrodek leczący, a właściwie to dobrego operatora, szczególnie w przypadku wyboru prostatektomii.
Z polecanych ośrodków dobre opinie ma CO Bydgoszcz. Odnośnie polecanych lekarzy do konsultacji, to informację wysyłam na PW.
Więcej fachowych informacji uzyskasz tutaj:
https://www.google.pl/url...WP6F4Z8jHMmsNZQ
  Temat: Przewlekła białaczka limfocytowa
marko1

Odpowiedzi: 426
Wyświetleń: 107578

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-01-03, 11:20   Temat: Przewlekła białaczka limfocytowa
a_skowro napisał/a:
Teraz jest przyjemnie- tata nie czuje bólu mimo, ze dziś popołudniu wziął jeszcze ostatnią dawkę tego czynnika wzrostu


Bóle w kościach po czynniku wzrostu np.: Zarzio, to norma. W przypadku wystąpienia bólu, brałem 1 tabletkę - BiProfenidu 150 mg i miałem względny spokój przez 12 godzin.
U mnie, jak brałem dwa ostatnie zastrzyki, dodatkowo występowała kiepska kondycja, brak powietrza, fatalne samopoczucie. W następnych dniach było coraz lepiej.
Odnośnie dawek zarzio, po pierwszym kursie chemii dostałem receptę na 7 zastrzyków. Pamiętam jak lekarz mówił, kiedy zaczną boleć kości, odstawić wstrzykiwanie czynnika wzrostu. Tak więc nie jest konieczne, aby brać całą zleconą dawkę.
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group