1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 142
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o interpretację wyników USG i TK
mada

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3856

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-09-15, 12:06   Temat: Prośba o interpretację wyników USG i TK
Czy ktoś z Państwa ma doświadczenie, jakie są rokowania przy tego rodzaju rozpoznaniu ?Mama ma za 2 tygodnie zrobić posiew moczu, a na początku grudnia, zgłosić się na cystoskopię i TK.

Jesteśmy trochę skołowani, ponieważ z jednej strony wynik, jesli chodzi o stopień zaawansowania jest pocieszający, z drugiej strony słyszymy, że nowotwory urotelialne lubią się rozsiewać. Jakie są Wasze doświadczenia jesli chodzi o ten typ nowotworu?
  Temat: Prośba o interpretację wyników USG i TK
mada

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3856

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-09-13, 12:05   Temat: Prośba o interpretację wyników USG i TK
Mama jest już po operacji usunięcia nerki i moczowodu w MSO w Wieliszewie.

Poniżej wklejam wynik histopatologii.

  Temat: Prośba o interpretację wyników USG i TK
mada

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3856

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-07-10, 10:19   Temat: Prośba o interpretację wyników USG i TK
Doktor wczoraj stwierdził po opisie, że to guz i jego zdaniem trzeba usunąć nerkę i pomyśleć o profilaktycznej chemii.
Mama woli się jeszcze upewnić, została pokierowana przez doktora i w piątek jedzie do szpitala na laparosokopowy ogląd guz i ma być pobierany jakiś wycinek a potem wynik po ok 4 dniach.
Jeśli potwierdzi się niekorzystna diagnoza, to mamy zgłosić do do poradni urologicznej w CO na Roentgena w Warszawie i zapisać się na zabieg.

Wklejam jeszcze pozostałe badania, które miała wykonywane Mama, czyli cystoskopia i cytologia moczu.  Temat: Prośba o interpretację wyników USG i TK
mada

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3856

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-07-08, 08:13   Temat: Prośba o interpretację wyników USG i TK
Mama z wynikiem USG zgłosiła się do onkologa-urologa i to on zlecił resztę badań (cystoskopia, cytologia moczu, TK) - jutro wraca do niego z wynikami i zobaczymy co będzie dalej.
W sobotę jeszcze raz mocz robiła i teraz z kolei wyszedł w normie.
  Temat: Prośba o interpretację wyników USG i TK
mada

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3856

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-07-05, 09:12   Temat: Prośba o interpretację wyników USG i TK
Mama Męża ma problem z obecnością krwi w moczu.
Miała zlecony szereg badań, w tym USG, TK, Cystoskopię (wczoraj - wyszła dobrze), cytologię moczu (też nie stwierdzony w niej obecności komórek nowotworowych).
Poniżej wklejam opis US i TK.

Najbardziej Mamę zmartwiły wnioski w TK - czy jest to coś czym powinna się jakoś bardzo przejmować ?

"W obrębie kielichów górnych nerki lewej widoczne są nieregularne zmiany tkankowe, uwypuklające się do górnej części miedniczki, zmiany te mają wymiary od 32x20x23mm, ulegają umiarkowanemu wzmocnieniu po podaniu kontrastu, na poziomie opisywanych zmian w biegunie górnym i części grzebietowej NL widoczne są zaburzenia wzmocnienia warstwy korowej. Obraz TK opisywanych zmian budzi podejrzenie zmian rozrostowych pochodzenia uroepitelialnego".

W załącznikach wklejam całe opsiy USG i TK[/b]

[ Dodano: 2019-07-05, 09:27 ]
Dodam, że obecność moczu wychodzi tylko w badaniach, nie jest on widoczny gołym okiem.
Mama w tym roku kończy 63 lata.  Temat: Zmiany w piersi
mada

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15493

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-09-24, 13:57   Temat: Zmiany w piersi
Witam,
Wracam ponownie z tematem mojej zmiany w piersi. Po roku czasu od ostatniego badania USG zrobiłam ponowne. Poniżej zamieszczam opis:

Sutki o prawidłowej strukturze tkankowej z niewielkimi zmianami dysplastycznych z przewagą zwłóknień. Cewy gruczołowe miernie poszerzone. Na pograniczu sutka prawego 6 -7 cm od brodawki widoczny guzek lity 11x11x6 mi o nieregularnych zarysach zmieniający kształt przy ucisku z mikrozanieczyszczeń guzek dysplastycznych gitarę 4a wskazana biopsja. Innych zmian nie stwierdza się. Doły pachowe bez patologicznych węzłów chłonnych.

Moje pytanie brzmi czy powyższy opis wskazuje na zmianę złośliwa ? Dodam jeszcze tylko że w czasie laktacji miałam raz albo 2 razy zapalenie w tej piersi / nie wiem czy ma to jakieś znaczenie/.


2 moje pytanie brzmi gdzie ewentualnie mogłabym usunąć taką zmianę w całości bez wykonywania biopsji.

[ Dodano: 2017-09-24, 13:59 ]
Przepraszam za ten opis z błędami ale słownik zmienia mi wyrazy.

Opis brzmi
Z mikrozwapnieniami guzek dysplastyczny birads 4a
  Temat: Sarcoma - najpierw synovia, potem MPNST a teraz guz Tritona
mada

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4912

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2017-06-08, 13:09   Temat: Sarcoma - najpierw synovia, potem MPNST a teraz guz Tritona
Ja bym zrobiła podobnie jak napisała Marzena. Łatwo jest szafować cudzym zdrowiem, ale trzy różne wyniki to już żarty z chorego. Moja Mama chorowała na sarcome synoviale, tyle, że u nas był to nowotwór zlokalizowany zaotrzewnowo z przerzutami na płuca. Właściwa diagnoza to podstawa dalszego postępowania w leczeniu.

Pozdrawiam i życzę dużo sił i dobrych ludzi na drodze
  Temat: Guz żołądka - prośba o interpretację histpat
mada

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3481

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-07, 22:15   Temat: Guz żołądka - prośba o interpretację histpat
Dziękuję bardzo za odpowiedzi i również życzę dużo sił.

Mam jeszcze pytanie odnośnie wzmocnienia organizmu przed i w trakcie chemioterapii. Wiem, że podczas chemioterapii bardzo różnie bywa z apetytem. Pamiętam, że mojej Mamie kupowaliśmy nutridrinki, ale to było już ponad 5 lat temu. Być może jest teraz coś lepszego, co moglibyście polecić ?

Pozdrawiam
  Temat: Powiedzieć?- Nie mówić?
mada

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 18259

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-06-06, 20:22   Temat: Powiedzieć?- Nie mówić?
Bardzo mądrze o tym czy mówić, jak mówić, ile mówić pisał ksiądz Jan Kaczkowski. Bardzo żałowałam, że nie mogłam skorzystać z Jego mądrości, kiedy żyła moja Mama.
  Temat: Guz żołądka - prośba o interpretację histpat
mada

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3481

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-06, 15:46   Temat: Guz żołądka - prośba o interpretację histpat
Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Za wszystkie informacje i doświadczenia, którymi zechcecie się podzielić będę wdzięczna.

[ Dodano: 2017-06-07, 15:34 ]
Witam ponownie,

Zamieszczam drugi wynik histopatologii odebrany w dniu dzisiejszym i bardzo proszę o interpretację

Mikroskopowo
ad.1/ tkanka tłuszczowa bez zmian, patologicznych węzłów chłonnych nie znaleziono
ad.2/ śledziona przekrwiona z wyciekami krwi w okolicy wnęki
ad.3/ carcinoma mixtum g/3 rak w części gruczołowy, brodawkowy, a w części śluzowokomórkowy, niskozróżnicowany nacieka całą grubość ściany żołądka łącznie z błoną surowiczą. Widoczne także naciekania pni nerwowych oraz liczne zatory nowotworowe w naczyniach. w 25 okolicznych węzłach chłonnych (śr. 0,3-2,5 cm) przerzuty raka 25/25, sieć bez nacieków raka.
ad.4,5/ obwodowy odcinek przełyku i pierścień ze staplera bez nacieków raka. Ad.6/ pęcherzyk żółciowy bez nacieków raka . pT-3, pN3b, R-0.

Makroskopowo
guz o wym. 4x3 cm, guz nacieka całą grubością ściany żołądka i okoliczną tkankę tłuszczową
sieć o wym 36x28x0,4 cm makroskopowo nie zmieniona


Z tego co wiem, Wujek jeszcze w tym tygodniu będzie miał wizytę w Centrum Onkologii w celu ustalenia leczenia chemioterapeutycznego.
Chciałabym zapytać czy w przypadku tego rodzaju raka są jakieś skuteczne, także niestandardowe leki, o które możemy zapytać podczas wizyty. Czytałam gdzieś o leku Glivec. Nie wiem jednak czy jest on stosowany w tego rodzaju nowotworach. Być może są jakieś inne leki, o których moglibyście napisać. Za każdą informację i wskazówkę będę wdzięczna.

pozdrawiam
  Temat: Guz żołądka - prośba o interpretację histpat
mada

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3481

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-06, 13:06   Temat: Guz żołądka - prośba o interpretację histpat
Witam,
Bardzo proszę o interpretację wyniku histopatologicznego.

Wcześniej, pokrótce opiszę sytuację. Sprawa dotyczy mojego Wujka, lat 67.

Na początku maja, Wujek zaczął źle się czuć. Pojawiły się wymioty i biegunka, które początkowo wskazywały na zatrucie pokarmowe. Niestety po dwóch dniach, Wujek bardzo osłabł, a w wymiocinach i kale pojawiła się krew. Z rozpoznaniem silnej anemii trafił do szpitala, gdzie otrzymał 2,5 litra krwi. Wykonano gastroskopię, która wykazała dużą zmianę w żołądku, początkowo ocenianą jako wrzód/guz. Pobrano wycinki i oddano do badania histopatologicznego. W międzyczasie Wujek wrócił do domu, jednak po kilku dniach sytuacja się powtórzyła i ponownie trafił do szpitala. Otrzymał 2,5 litra krwi i podjęto decyzję o natychmiastowej operacji. Profesor przeprowadzający operację usunął cały żołądek z okolicznymi węzłami chłonnymi, woreczek żółciowy oraz śledzionę.

Wynik badania histopatologicznego z pobranych wycinków podczas gastroskopii:
Rodzaj materiału Topografia
Wycinek z żołądka. Owrzodzenie żołądka

Rozpoznanie patomorfologiczne
Drobne wycinki błony śluzowej żołądka z litym naciekiem niskozróżnicowanego raka prawdopodobnie gruczołowego.
Immunohistochemicznie LCA(-) CKAE1+E3 (+) HER2 (-)

(W chwili obecnej czekamy na wynik histopatologii po operacji)

Z góry dziękuję za odpowiedź
  Temat: Zmiany w piersi
mada

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15493

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-09, 13:36   Temat: Zmiany w piersi
dziękuję :)
  Temat: Zmiany w piersi
mada

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15493

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-08, 21:18   Temat: Zmiany w piersi
dobrze. bardzo dziękuję za odpowiedź i wskazowki. Rzeczywiscie dwukrotnie mialzm zapalenie w tej piersi podczas karmienia, tyle , że bardziej w górnej częsci piersi nad brodawką, ale jak sie domyślam stan zzpalny objął całą piers. Pamiętam, że mialam wowczas wysoką gorączkę. Co do 2-letniej czujnosci to zostalo mi w takim razie jeszcze pol roku.

[ Dodano: 2016-09-09, 11:00 ]
przepraszam, ale mam jeszcze jedno pytanie odnosnie mojego ostatniego usg. jestem chyba troche nieprzytomna bo zauwazylam, zenie przepisalam symbolu ktory doktor zamiescil w opisie a mianowicie sutki o prawidlowej budowie ACR3. Co oznacza symnol acr3?
  Temat: Zmiany w piersi
mada

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15493

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-08, 18:30   Temat: Zmiany w piersi
witam ponownie,
po ostatnim usg, ktore robilam 2 miesiace temu, powtorzylam badanie. ponizej zamieszczam wynik.


sutki o prawidlowej strukturze z widocznymi obustronnie zmianami mastopatycznymi. cewy gruczolowe miernie poszerzone. w dolnej czesci kgz sutka prawego guzek lity o gladkich zarysach6x6x4 z pojedynczymi mikrozwapnieniami, bez zmian w elastografii birads 3.

w piersi lewej torbielka 2mm birads 2. doly pachowr bez patologicznych wezlow chłonnych.

Mam jednak pytanie odnosnie mikrozwapnien. Naczytalam sie, że świadczą one zazwyczaj o zlosliwym charakterze guzkow. Nigdzie nie znalazlam rownież wlokniakow z mikrozwapnieniami. .Wiem, że lekarz, u ktorego robilam usg to bardxo dobry specjalista i absolutnie nie podwazam Jego opinii, chciałabym jednak dopytać jak to jest. Czy ja jestem jakims nietypowym przypadkiem? Martwi mnie yo o tyle, że tę zmianę mam od lat i wczesniej tych mikrozwapnien nie bylo.

Chcialabym jeszcze nadmienic, ze w 1 opisie usg, ktory zamiescilam 2 m-ce temu /wpis powyzej/ powinny byc mikro a nie makrozwapnienia.

pozdrawiam
  Temat: Zmiany w piersi
mada

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15493

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-07-17, 07:38   Temat: Zmiany w piersi
dziękuję za odp. Odnosnie laktacji, myślałam, że mogła ona wpłynąć na niewyraźny obraz podczas badania. Co do wizyty u lekarza chcialam zapytać o ewentualną zasadność wykonania markerow i jego ocenę odnosnie otrzymanego wyniku. Pewnie masz rację, ze najrozsadniej byloby do tego podejsc w sposob, o ktorym napisalas, ale jakos czarne myśli nie chcą dac spokoju.
 
Strona 1 z 10
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group