1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 53
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Immunoterapia w leczeniu DRP?
mVeltan

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 232

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2021-05-02, 01:06   Temat: Immunoterapia w leczeniu DRP?
Cytat:
Skoro nie jest zarejestrowany(nie chodzi mi o refundację) to jakim cudem prywatnie można dostać to leczenie, w Polsce?

Keytruda jest dopuszczona do obrotu w UE
https://www.ema.europa.eu...overview_pl.pdf
Jak widać w powyższym dokumencie jest mowa jedynie o NDRP.
  Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
mVeltan

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2884

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-28, 22:55   Temat: interpretacja wyniku poperacyjnego
ivon2019 napisał/a:
Zdjęcie RTG klatki piersiowej PA. W polu środkowym lewym widoczne zacienienie o wymiarze 10 x 15 mm- efekt sumacji cieni ? zmiana ogniskowa w płucu ? w piersi ? Dokładniejsza ocena możliwa w badaniu TK.

Witaj tak naprawdę to może być wszystko RTG nie jest dokładnym badaniem, dlatego trzeba zrobić TK
  Temat: Rak przełyku żołądka, choruję na mukowiscydozę
mVeltan

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 328

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2021-04-22, 21:47   Temat: Rak przełyku żołądka, choruję na mukowiscydozę
D. napisał/a:
Ale zanim to nastąpi zanim wogóle się z kimś skontaktuję mam setki pytań na które mój umysł podpowiada mi same najgorsze - negatywne odpowiedzi. Najgorsze rokowanie, parę tygodni i..

Witaj, rokowanie "parę tygodni" dotyczy raczej rozsianego nowotworu u ciebie paradoksalnie mukowiscydoza znacznie przyśpieszyła rozpoznanie. Nowotwór wydaje się nieduży i w pełni operacyjny, ale musisz oczywiście zrobić komplet badań TK jamy brzusznej, klatki i dopiero wtedy będzie można coś powiedzieć na temat leczenia i rokowania. W rozpoznaniu brakuje stopnia zróżnicowania nowotworu G-1-G_3, co mówi o jego złośliwości.
D. napisał/a:
Niestety wszystko jest na tą chwilę jest mocno utrudnione, będę uderzał w tej sprawie do Katowic, bo one gdzieś tam kiedyś jedyne chciały mnie operować ze względu na chorobę podstawową.

To dobre podejście znajdz szybko ośrodek który podejmie się leczenia i na razie postaraj się myśleć o skutecznej walce z nowotworem, a mie o "najgorszych" scenariuszach. Pozdrawiam
  Temat: Czy jest konieczna biopsja gruboiglowa?proszę o porade
mVeltan

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 370

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-20, 21:49   Temat: Czy jest konieczna biopsja gruboiglowa?proszę o porade
missy napisał/a:
A najlepiej jutro powiedzieć o swoich obawach lekarzowi, zawsze można zwiększyć dawkę znieczulenia miejscowego.

Zdecydowanie poza tym ketonal raczej odpada jest odradzany przed różnymi zabiegami. cyt "Biopsja gruboigłowa piersi to badanie, które nie wymaga specjalnego przygotowania. Niemniej jednak istotne są takie zalecenia jak:

odstawienie leków zmniejszających czas krwawienia i krzepnięcia krwi – wyłącznie po konsultacji lekarskiej
zaopatrzenie się w opatrunek żelowy, który przed zabiegiem należy trzymać w lodówce."
  Temat: Podejrzenie międzybłoniaka opłucnej, leczenie chirurgiczne
mVeltan

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 2152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2021-04-17, 16:09   Temat: Podejrzenie międzybłoniaka opłucnej, leczenie chirurgiczne
be.bo napisał/a:
Czytam, że przy międzybłoniaku najlepszy skutek daje Pemetrexed i Cisplatyna i takie właściwie są wytyczne przy leczeniu tego nowotworu (choć "leczenie" to zbyt dużo powiedziane...). Czy mogę się spodziewać, że jakiekolwiek miejsce na przyjęcie chemii tata wybierze, to każde zaproponuje właśnie takie leczenie?

Tak ale ważne jest aby ośrodek który wybierzecie miał doświadczenie w leczeniu międzybłoniaka który jest dość żadkim nowotworrem. Pozdrawiam
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 60346

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-13, 00:17   Temat: Rak krtani
Serdeczne wyrazy współczucia ::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Onkolog od raka płuc
mVeltan

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 2629

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2021-04-12, 23:06   Temat: Onkolog od raka płuc
Sławomir napisał/a:
Czy radioterapia paliatywna tylko uśmierza ból czy ma jakieś inne działanie? Lekarz torakochirurg z którym dziś rozmawiałem o przypadku mamy mówił o radioterapii i o niszczeniu nią komórek rakowych u mamy konkretnie.

Nie tylko również spowalnia postęp choroby, a nawet może skutkować dość długą remisją oby u Was się to stało. Pozdrawiam
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 60346

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-12, 16:37   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
Zadzwoniłem do lek. rodzinnego stan mamy bardzo dobrze zna bo pani pielęgniarka już mu powiedziała. Rozmawiał dobre z 30min zemną, powiedział że może wystawić zlecenie na test ale proszę się zastanowić czy to jest sens wozić mamę w takim stanie? Założenie rurki PEG nie przedłuży jej życia tak naprawdę że mamy stan jest już krytyczny.

Musisz podjąć bardzo trudną decyzję, według mnie lekarz ma racje. Mama powoli odchodzi i nic już tego nie zmieni, zatem czy warto narażać Ją na dodatkowe cierpienie? Na to pytanie musicie sobie z siostrą odpowiedzieć, niestety nikt z nas nie może wam w tym pomóc. Trzymaj się

[ Dodano: 2021-04-12, 16:45 ]
sebaele napisał/a:
Pomóżcie proszę bo czuję że jak czegoś nie dopełnię a stanie się coś to będę miał pretensje do siebie.

Zrobiłeś wszystko co było można, najważniejsze że cały czas jesteś z Mamą, nie możesz mieć do siebie żadnych pretensji, Mama na pewno powiedziałaby to samo gdyby mogła. Trzymaj się
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 60346

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-12, 13:02   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
Może podać jakieś inne kroplówki a nie tylko sól i glukoza.

Nie jak już pisałem zwiększenie ilości kroplówek doprowadzi w tym stanie do obrzęku płuc i mówiąc potocznie nawet do "utopienia" Mamy. Sól i glukoza całkowicie wystarczy Niestety Mama jest już w tym stanie że każde bardziej agresywne próby leczenia zaszkodzą a nie pomogą. Pozdrawiam trzymaj się
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 60346

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-12, 11:32   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
Pielęgniarka właśnie była, wspominałem o lekarzu ale nic nie odpowiedziała, sama widzi jaki stan mamy i że tu tylko potrzebny spokój nic więcej.

Pielęgniarka ma racje, bądz blisko Mamy tak najlepiej Jej pomożesz, medycznie dla Mamy nie można już nic niestety zrobić, pozostaje łagodzenie objawów. Ale lekarz powinien koniecznie zobaczyć Mamę tu nie wystarczy pielęgniarka i teleporada być może tak jak pisze Missy trzeba będzie Mamę troszeczkę nawodnić podskórnie i podać leki.
sebaele napisał/a:
Dzwoniliśmy dziś na chirurgię i powiedzieliśmy że wynik covid mamy lecz będzie starszy niż 48h i że mama jest nieprzytomna 0 kontaktu z nią, mamy czekać na telefon co zdecyduję ordynator.

Nie sądze aby w tym stanie Mamy zdecydowano się na jakikolwiek zabieg i moim zdaniem zakładanie PEG obecnie nie ma sensu. Trzymaj się mocno
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 60346

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-12, 00:43   Temat: Rak krtani
sebaele napisał/a:
Czy w takim stanie może jechać na chirurgię? Bo przecież na Wtorek mamy chirurga na PEG.

Obawiam się że w tym stanie narażanie Mamy na transport, zabieg nie ma sensu choroba za szybko postępuje ale musisz zapytać lekarza i podjąć decyzję.
sebaele napisał/a:
eśli nie chirurgia to może kierować mamę na odział paliatywny do Katowic? Jak pisałem mama już nie bierze żadnych leków. sterydów itd przeciw bólowych również więc jak by trafiła na dany odział to już by wiedzieli jak do niej podejść? Proszę doradźcie mi coś .

Tutaj ciężko doradzić cokolwiek, jeśli Mama nie cierpi i można w domu podać leki np dożylnie to pewnie wolałaby zostać w domu. To chyba najtrudniejsza decyzja jaką musisz podjąć biorąć pod uwagę zarówno stan Mamy ale i siebie czy poradzisz sobie w domu w razie jakichś niespodziewanych komplikacji. Trzymaj się.
  Temat: majaja - komentarze
mVeltan

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 325

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2021-04-12, 00:32   Temat: majaja - komentarze
majaja napisał/a:
U mnie huśtawka uczuć - od totalnego załamania, wręcz poczucia że zwariuję, przez niedowierzanie jakbym słyszała to po raz pierwszy, do obojętności wobec sytuacji - jakby dotyczyło kogoś innego, wtedy jestem normalna, oglądam śmieszne filmy i się śmieję, a myśl o śmierci taty nie boli. Mam wyrzuty sumienia że są właśnie te chwile że nic nie czuję, jakby ta choroba nie dotyczyła nas. Mam jakiś wewnętrzny przymus, że powinnam płakać, wczuwać się, przezywać z nim tę sytuację. Czy to normalne?

To normalne bronisz się nieświadomie przed najgorszym, większość z nas którzy stracili bliskich przez to cholerne choróbsko czuje to samo, nie zadręczaj się korzystaj z czasu który wam pozostał to teraz najważniejsze. Tak naprawdę odejścia bliskiej osoby można się spodziewać, ale nie można się do tego przygotować, ja to niedawno przeszedłem i jeszcze teraz 9 miesięcy po śmierci Mamy wchodzę do Jej pokoju spytać czy nie napije się kawy i widząc puste łózko czuje łzy w oczach i tak wierzę że kiedyś gdzieś tam się spotkamy.
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 60346

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-12, 00:09   Temat: Rak krtani
missy napisał/a:
Nie jestem lekarzem. Ale wszystko co piszesz jest dosyć kompletnym i wyraźnym obrazem procesu umierania.
Wiem, że chcesz to widzieć inaczej.

Nietety missy ma racje w tym stadium choroba postępuje w zastraszającym tempie, chciałbym bardzo napisać co innego ale sam widzisz że z dnia na dzień stan Mamy się pogarsza.
missy napisał/a:
Zapytaj o sens podawania kroplówek.

To bardzo ważne w tym stanie bardzo łatwo spowodować obrzęk płuc i narazić Mamę na dodatkowe cierpienie, lekarz powinien osobiście zbadać Mamę i zadecydować o podawaniu kroplówek żadna teleporada tu nie pomoże. Trzymaj się mocno .
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 60346

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-11, 15:01   Temat: Rak krtani
Trzymaj się, wiem że to trudne choroba szybko postępuje. Po prostu bąfdz z Mamą to najlepsze co w tej chwili możesz zrobić
  Temat: Rak krtani
mVeltan

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 60346

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-04-11, 01:55   Temat: Rak krtani
Niech Mama śpi, zwilżaj usta i bądz blisko, robisz wszystko co możesz wspaniale opiekujesz się Mamą. Też o Was myślę i pozdrawiam
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group