1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 126
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Reszka.78

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 33472

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-30, 16:46   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Litanio, moja mama ma przepuklinę i jej nie boli, więc najwyraźniej boleć nie powinna, owszem miewa od czasu do czasu dolegliwości z tym związane, ale ani leków nie potrzebuje, ani nic. Skoro z tego co mówisz Twoją mamcię boli cały czas i najlepiej jej w pozycji leżącej, to mimo wszystko lekarz powinien się zainteresować i dziwie się, że zbagatelizował sprawę. Lepiej dmuchać na zimne, niż cokolwiek zaniedbać. Nie wiem co doradzić, bo jedyne co przychodzi mi do głowy, to zmienić lekarza.

Pozdrawiam serdecznie i ściskam Was mocno.
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Reszka.78

Odpowiedzi: 487
Wyświetleń: 137836

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-01-03, 23:22   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Basiczku Kochana, pozdrawiam Ciebie i mężona w Nowym Roku! Strasznie się cieszę z wyników i oby tak było, oby było tylko lepiej.

Ściskam bardzo mocno :tull:
  Temat: Rak żołądka, wodobrzusze, stan ciężki
Reszka.78

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 1441

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-10-31, 19:42   Temat: Rak żołądka, wodobrzusze, stan ciężki
Polena, przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose:: ::rose::
  Temat: rak jajnika pT3b
Reszka.78

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 26287

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-22, 16:13   Temat: rak jajnika pT3b
Kredko przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Reszka.78

Odpowiedzi: 248
Wyświetleń: 43138

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-05-05, 16:49   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Witaj.

Pogrubienie śluzówki zatoki, może być zwyczajnym objawem lekkiego zapalenia zatok. W Twoim wypadku może to być skutek uboczny radioterapii. Tu na pewno wypowie się ktoś mądrzejszy ode mnie :)

Co do tej gulki. Masz/miałeś naświetlania, wszystko co się z buzi robi może być skutkiem ubocznym tego. Czerwona gulka najpewniej jest krwiaczkiem, albo małym naczyniakiem, powstałym w wyniku leczenia. Z tego co czytałam, radioterapia może powodować rozszerzenie naczyń, a te osłabione mogą właśnie tworzyć takie krwiaki i naczyniaki. Nie ruszać, poczekać do końca terapii. Pewnie samoistnie się wchłonie, jeśli nie do lekarza, który zaleci co dalej. Oczywiście przy najbliższej wizycie u lekarza pokaż to co się porobiło i może lekarz doradzi co teraz możesz już zastosować.

Pozdrawiam :)
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Reszka.78

Odpowiedzi: 487
Wyświetleń: 137836

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-03-28, 11:51   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Basiczku i tego się trzymajmy i żeby ta Stagnacja trwała kolejne 3 lata i następne 3 lata i następne i następne :-D

A tyle chemii i proszków i innych potrzebnych paskudztw, to każdy nawet najwytrwalszy by się zbuntował. Teraz jak będzie odpoczynek, to koniecznie oboje musicie się wyciszyć, odstresować, podogadzać sobie i chociaż na trochę zapomnieć o całym świecie :tull:

Ściskam Was oboje z całej siły, zdrówka w tym szalonym momencie i pogody ducha, oby Was nie opuszczały i jeszcze mocniej się trzymały :mrgreen:
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Reszka.78

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 82876

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-01-20, 21:00   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Reszka.78

Odpowiedzi: 487
Wyświetleń: 137836

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-01-07, 18:12   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Basik, fantastyczna wiadomość!! Ściskam Was mocno ::dance::
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Reszka.78

Odpowiedzi: 487
Wyświetleń: 137836

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-12-21, 13:14   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Smecta, Stoperan, węgiel aktywny. To tak na szybko, sprawdzone wielokrotnie u mnie w domu. Najważniejsze by Małżowinek dużo pił, dostawał elektrolity.

Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Guz kątnicy-brak leczenia uzupełniającego
Reszka.78

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 16729

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-12-10, 22:49   Temat: Guz kątnicy-brak leczenia uzupełniającego
Na pewno wypowie się tu ktoś bardziej doświadczony, ale z tego co wiem, ewentualna wznowa oznacza tylko tyle, że ponownie zostanie wdrożone leczenie, całkiem możliwe, że będzie to operacja i chemia.
Trzeba z paskudem walczyć i nie myśleć o chemii paliatywnej.
Nie podałaś całego wyniku TK, a to na pewno by pomogło. I nadal nie ma 100% pewności - są to prawdopodobnie meta węzły chłonne, dopiero przy operacji czy jakiejś biopsji by wiadomo było ze 100% pewnością.

Pozdrawiam serdecznie, ściskaj mocno Tatkę :tull:
  Temat: betsi - komentarze
Reszka.78

Odpowiedzi: 283
Wyświetleń: 70018

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2019-07-14, 18:25   Temat: betsi - komentarze
Hej Betsi :)

Trzeba przebaczać. Kiszenie w sobie urazy nie przynosi niczego dobrego. A że się pamięta i np. trzyma jakiś dystans, albo w ogóle zrywa kontakt? Każdy ma do tego prawo ;) Tak jak każdy ma prawo do kolejnej szansy i naprawy stosunków :) Trzymam kciuki żeby się udało i było dobrze :)

Zmartwiłaś mnie informacją o Młodej. Poczytałam o tej chorobie i jest to poważna sprawa. MUSI być okej, MUSI to choróbsko pogonić. Połamię sobie kciuki, ale będzie warto.

Pozdrawiam serdecznie i przytulam bardzo mocno :)
  Temat: basik78 - komentarze
Reszka.78

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 16891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2019-07-12, 23:10   Temat: basik78 - komentarze
Basiczku ABSOLUTNIE nie marudzisz, to normalne, że się przejmujesz wszystkim, wszystko na Twojej głowie tak naprawdę i chciałabyś mieć kogoś kto by pomógł, w jakiś sposób odciążył, czy po prostu pobył zarówno fizycznie jak i psychicznie. Pomógł, przytulił, wyjaśnił jeśli czegoś nie wiesz i czegoś się obawiasz. Rzekłabym, że to co czujesz się naturalną reakcją na to co się dzieje.

Pieprzyki pojawiają się u ludzi wraz z wiekiem, rodzimy się z nimi i jest to raczej naturalny proces, na który raczej nie mamy wpływu. Tak więc w tym względzie dermatolog ma rację. Trzeba by było używać kremów z mocnym filtrem by trochę przystopować ich pojawianie się, ale nie wiem czy jest to metoda rzeczywiście skuteczna i czy w ogóle można sprawić by pieprzyki się nie pojawiały. Wydaje mi się, że to walka z wiatrakami.

Co do objawów. Nie znam się na tym i niestety nie bardzo potrafię pomóc, ale nie wszystkie objawy muszą koniecznie być objawami choroby czy efektem leczenia.
Zapominanie i brak koncentracji może być spowodowane chociażby stresem (a przecież Mąż na bank się stresuje i przeżywa to jak się czuje, samą chorobą, martwi się zapewne o Was itd.), mnie samej wielokrotnie zdarza się zapomnieć po co np. poszłam do kuchni, staję na środku jak sierota i się zastanawiam "co ja robię tu i po co przyszłam?". Zdarza mi się zapomnieć to co ktoś do mnie mówił kilka minut wcześniej. I dość łatwo zapominam, bo się rozproszę i skupię właśnie na czymś innym.
Z rękami miewam chyba dość podobnie. Rzadko bo rzadko, ale bywa, że rano mam tak zesztywniałe palce, że aż bolą i przez chwilę nie mogę ich zgiąć, jakbym miała na rękach grube, twarde rękawice. A potem ręce są cały dzień takie wrażliwe i wydaje mi się mniej sprawne.
Drażliwość, też może być po prostu stresowa. Mąż by chciał być w pełni zdrowy, a jest jak jest. Każde niepowodzenie czy gorsze samopoczucie może wywoływać frustrację, zniechęcenie, złość. Czyż nie jest tak, że jak nas coś boli, źle się czujemy, albo coś nam nie wychodzi, nie mamy ochoty gryźć, rzucać przedmiotami, przeklinać albo płakać?

Myślę o Was Basiczku, nawet jeśli ostatnio mniej się udzielam :)

Pozdrawiam i mocno ściskam :)
  Temat: Czerniak ( czoło)
Reszka.78

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 11159

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-06-23, 23:05   Temat: Czerniak ( czoło)
Dobrze dziewczyny gadają, polać im soczku :)

Moja mama ma kilka torbieli nerek i wszystko jest w porządku. Jedyne co to powinno się je obserwować, np. robić USG. Jeśli torbiele są duże - a Twoje nie są - i powodowałyby dolegliwości, wtedy powinien je obejrzeć urolog.
Większość dorosłych ludzi ma takie torbiele, tak więc bez obaw. Na dobrą sprawę można o nich zapomnieć i przypominać sobie co najwyżej w czasie jakiś badań kontrolnych ;)

Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji
Reszka.78

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 5230

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-21, 16:39   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji
Witaj Trollinko. Merytorycznie nie za bardzo wiem, więc trudno mi się wypowiedzieć, niewątpliwie coś się dzieje. Dalsza diagnostyka jest bardzo wskazana.
Od siebie mogę polecić Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej na ulicy Barskiej w Warszawie. Moja mama miała tam wykonywane dwie operacje, a także kontrolne kolonoskopie i gastroskopie i spotkała naprawdę wspaniałych lekarzy. Więc jeśli nie byłoby to dla Ciebie i mamusi problemem, dowiadujcie się tam.

Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: basik78 - komentarze
Reszka.78

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 16891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2019-05-07, 20:19   Temat: basik78 - komentarze
Basiku absolutnie nie marudzisz. Jesteś tylko człowiekiem Kochana i jak każdy człowiek masz prawo do lepszych i gorszych dni. A nie oszukujmy się, ostatni czas był dla Ciebie wyczerpujący, sama to przyznajesz "muszę być uśmiechnięta i twarda". Więc tłamsisz te wszystkie emocje w sobie, dla męża i dzieci. A takie tłamszenie wszystkiego w sobie nie jest zdrowe, ani dla ciała, ani dla psychiki. Wiem coś o tym. Więc masz prawo się rozsypać. Po prostu. A na poskładanie się potrzeba czasu, ale się uda :)

Z tego co wiem, są leki które właśnie podnoszą wrażliwość na promienie słoneczne, więc całkiem możliwe, że to od leków jest.

Przytulam Was i całuję. Wszystko będzie dobrze, wierzę w to :)
 
Strona 1 z 9
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group