1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak - guz na plechach z przerzutami
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 16912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-01-03, 15:20   Temat: Czerniak - guz na plechach z przerzutami
Pozostałych kilka postów, które znacząco odbiegły od tematyki niniejszego Działu, zgodnie z Regulaminem przesuwam do stosownego Działu. Przesunięte posty można znaleźć -> TUTAJ <-
Pozdrawiam, Administrator.
  Temat: Czerniak - guz na plechach z przerzutami
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 16912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-01-03, 12:57   Temat: Czerniak - guz na plechach z przerzutami
ameno25 napisał/a:
BTW - wiem co t jest witamina b17 i że zawiera cyjanek zresztą, nie tylko , ale z tego co czytam na ten temat cyjanek jest uwalniany poprzez enzym występujący tylko w komórkach rakowych , interesują mnie raczej opinie ludzi niz lekarzy , czy ktoś tego próbował , czy rzeczywiście to pomaga zabija RAKA ,

To nie to forum. Tu dowiesz się sporo - ale o leczeniu konwencjonalnym.
Tu piszą osoby, które ufają medycynie opartej na dowodach , a nie pogłoskach i nie sprawdzonych plotkach.
BTW - nie jest znany żaden przypadek chorego z rozsianym czerniakiem, wyleczonego witaminą (jakąkolwiek).

ameno25 napisał/a:
Wiem również ze w dzisiejszych czasach wiecej ludzi zyje z raka niz na niego umiera !!
Dokładniej rzecz ujmując - więcej ludzi bywa wyleczonych, a pacjenci z uogólnioną chorobą nowotworową żyją czasem nieco dłużej, niż jeszcze kilkanaście lat temu.
Powodów jest kilka: w wielu krajach wdrożono szeroko zakrojone akcje badań profilaktycznych, dzięki którym nowotwory wykrywane są we wczśniejszym stadium zaawansowania - co w sposób oczywisty wiąże się z innymi możliwościami ich leczenia.
Po wtóre - dysponujemy obecnie znacznie doskonalszą technicznie aparaturą do diagnostyki - to również pomaga nam interweniować szybciej i skuteczniej.
Po trzecie - inne są możliwości leczenia; teleradioterapia to dziś zupełnie inna jakość naświetlań (dzięki nowym technikom, możliwym do zastosowania poprzez użycie przyspieszaczy liniowych), leczenie systemowe - jeszcze 10 lat wstecz nie było możliwości leczenia wieloma cytostatykami nowej generacji, jak i np. p/ciałami monoklonalnymi lub inhibitorami angiogenzy.
W związku z powyższym statystyki dotyczące wyleczeń oraz mediany przeżycia chorych onkologicznie faktycznie obecnie wyglądają nieco inaczej.
Niestety nowych zachorowań jest również coraz więcej.
  Temat: Czerniak - guz na plechach z przerzutami
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 16912

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-01-03, 12:35   Temat: Czerniak - guz na plechach z przerzutami
O prawach do wglądu / kopiowania i wykonania notatek z dokumentacji medycznej - własnej lub osoby bliskiej -> w TYM POŚCIE <-

Erevain21 napisał/a:
czy jezeli guzy na plucach tp przerzuty czerniaka , guz w pachwinie również, co to oznacza , czy to jest juz praktycznie koniec ?

W przypadkach uogólnienia czerniaka podejmuje się próby leczenia dakarbazyną (chemioterapia). Odpowiedź na to leczenie bywa różna. Rzadko jednak udaje się osiągnąć coś więcej niż remisję częściową, trwającą dłużej niż kilka miesięcy. Zdarza się, choć rzadko, b.dobra odpowiedź na chemioterapię i remisja granicząca z całkowitą - w takiej sytuacji leczenie może przedłużyć życie nawet o rok.
Generalnie, rozsiana melanoma jest chorobą nieuleczalną i zazwyczaj bardzo szybko postępującą.
By mieć pewność, że "to jest właśnie to" wycięto guzka wyglądającego na ognisko pierwotne i wykonano biopsję guzów w płucach. Postępowanie w zasadzie prawidłowe (prócz tego, że zabieg nie powinien być aż tak bolesny - może stwierdzono jakieś przeciwwskazania do wykonania premedykacji?)
Twierdzenie o tym, że to czerniak (a co najistotniejsze: przerzutowy) mogło mieć wydźwięk jedynie tezy o dużym stopniu prawdopodobieństwa. Pewność dadzą dopiero wyniki histopatologiczne.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group