1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Leczenie celowane i co dalej?
Alue

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2329

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-01-24, 23:24   Temat: Leczenie celowane i co dalej?
Hej, dawno nie zajrzałam tu. U mnie sytuacja stabilna. Już 2 razy miałam kontrolny rezonans głowy po zabiegu gamma knife. Zmiana nie zniknęła, ale też nie rośnie. Mam to kontrolować co 3 miesiące. Nadal jestem w programie dabrafenib + trametynib. I mam je przyjmować bezterminowo, a jakby zaczęło się coś dziać dodatkowo, to przejść na immunoterapię.

Ostatnio zauważyłam dziwną (raz widoczną lepiej, raz mniej) wysypkę/ czerwone plamki na operowanej nodze (usunięcie zmiany na łydce + limfadenektomia). I zastanawiam się, co z tym zrobić. Na razie obserwuję (zmiany nie bolą, nie swędzą). Ale pewnie jak się to utrzyma, to przydałoby się skonsultować. Tylko z kim? Dermatologiem? Lekarzem rodzinnym? Onkologiem od razu?
Miał może ktoś do czynienia z taką wysypką?

Pozdrawiam
Alue
  Temat: Leczenie celowane i co dalej?
Alue

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2329

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-07-22, 11:32   Temat: Leczenie celowane i co dalej?
Dziękuję TP53 i missy. Rozjaśniło mi się w głowie i widzę, że jeszcze przede mną jest trochę możliwości leczenia. Teraz pozostaje mi czekać na wyniki i decyzję lekarza (leczę się w Warszawie, lekarz jest w zespole prof. Rutkowskiego, więc nie będę się raczej kontaktować bezpośrednio z profesorem).
  Temat: Leczenie celowane i co dalej?
Alue

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2329

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-07-20, 15:58   Temat: Leczenie celowane i co dalej?
Witam wszystkich,

diagnozę czerniak złośliwy usłyszałam w 2018 r. (Clark IV, Breslow 5 mm, stopień pT4b, typ wzrostu guzkowy, aktywność mitotyczna 3 mitozy na mm kwadratowy). Biopsja węzła wartowniczego w listopadzie 2018 wykazała przerzut, wtedy miałam też docięcie blizny. Już w grudniu pojawiły się przerzuty in transit przy tej dociętej bliźnie. Badanie wykazało mutację w genie BRAF. W styczniu 2019 zaczęłam terapię celowaną (dabrafenib + trametynib), w kwietniu 2019 przeszłam limfadenektomię pachwinową i wycięcie przerzutów in transit. Plan lekarza był taki, żebym przez rok po tej operacji brała dabrafenib+trametynib. Kolejne TK były czyste, w czerwcu 2020 miałam skończyć branie leków i przejść na rzadsze kontrole. Jednak ostatnia TK pokazała coś w głowie. Rezonans wykazał ognisko przerzutowe. Lekarz wydał mi jeszcze leki na kolejny okres (do sierpnia 2020). W czerwcu miałam zabieg gamma knife. Czy z sukcesem, to pewnie pokaże kolejny rezonans i kontrola w Centrum Gamma Knife we wrześniu.

Za 2 dni czeka mnie kolejna tomografia i za 2 tygodnie kolejna wizyta u mojego onkologa. Zastanawiam się, czego mogę się spodziewać. Czy jeśli leczenie celowane się zakończy, to czy mogę liczyć na jakąś inną formę leczenia (stosuje się np. immunoterapię po leczeniu celowanym?). Czytałam zalecenia i jeśli dobrze rozumiem, jest taka opcja, ale czy takie leczenie się stosuje w praktyce? Czy mam na to szansę? Jeśli ktoś ma doświadczenia z takim przypadkiem lub może doradzić, o co mogę pytać/prosić lekarza, proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich piszących tu na forum i zmagających się z chorobą własną lub bliskich.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group