1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: JustynaS1975
2016-12-06, 14:38
chłoniak grudkowy
Autor Wiadomość
Asbaria 



Dołączyła: 29 Lis 2016
Posty: 178
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 5 razy

 #46  Wysłany: 2017-02-09, 12:57  


No i miałam rację, trafiłam w dziesiątkę... dobrze wyniuchałam swoją chorobę...
a jednak: CHŁONIAK GRUDKOWY.....

Proszę administratora o zmianę tytułu mojego tematu na bardziej trafny.

Wyniki z biobsji:

OPIS MAKROSKOPOWY:
1-3. Węzeł chłonny 3,5x2x1cm na przekroju sadłowaty, jednorodny 3xcał.

ROZPOZNANIE
kod:Y.99.90-3x, Y.99.93-7x

1-3. Węzeł chłonny o zaburzonej architektonice, z licznymi nieregularnymi grudkami chłonnymi wypełniającymi cały miąższ węzła. W grudkach dominują centrocyty, obecne są rozproszone centroblasty ( średnio 11/10 DPW).
Badanie immunohistochemiczne wykazało: CD3(-), CD20(+), CD23(+), CD43(-), bcl-2(+), bcl-6(+), Ki-67(+) w około 40% komórek.
Obraz mikroskopowy odpowiada rozpoznaniu:
Chłoniak grudkowy G1-2 (typ naciekania grudkowy).

Już mam zaplanowane konsylium - konsultację w poradni hematologicznej 14 lutego... ciekawe będę mieć walentynki..

A propo,s moich wyników, czy może ktoś coś więcej mi napisać? misiekW? ;)
Jest źle?
Czego mam się spodziewać?
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #47  Wysłany: 2017-02-09, 13:25  


Chłoniak grudkowy jest nowotworem o wieloletnim przebiegu, postępującym powoli,
z okresami remisji i nawrotów/progresji. Przebieg choroby jest heterogenny, rokowania zależą grupy ryzyka według tzw. FLIPI/FLIPI2 (które to z kolei są określane na podstawie: wieku, stopnia zaawansowania/czy w szpiku są nacieki, poziomu hemoglobiny, liczby węzłów chłonnych/wielkości węzłów chłonnych, poziomu LDH/beta2-mikroglobulina powyżej normy).
Powinnaś mnie jeszcze zrobione badania obrazowe (najlepiej PET, biopsję szpiku, określenie poziomu LHD lub beta2-mikroglobuliny z krwi/ oraz aktualną morfologię krwi).
Ile masz lat?
Asbaria napisał/a:
konsultację w poradni hematologicznej
Gdzie?

Watek, w którym też jest opisywana historia dot. chłoniaka grudkowego:
http://www.forum-onkologi...lke-vt14019.htm
http://www.forum-onkologi...rej-vt13660.htm

Pozdrawiam serdecznie :tull:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Asbaria 



Dołączyła: 29 Lis 2016
Posty: 178
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 5 razy

 #48  Wysłany: 2017-02-09, 13:35  


JustynaS1975, konsultację mam w u nas w Bielsku, w przychodni onkologiczenej przy szpitalu.. podobno ma być kilku lekarzy, więc zobaczymy jakie podejmą kolejne kroki..

[ Dodano: 2017-02-09, 13:39 ]
domyślam się , że będzie ciężko.. chłoniak grudkowy to jeden z gorzej rokujących typów chłoniaka.. :cry:

[ Dodano: 2017-02-09, 13:58 ]
JustynaS1975, mam 35 lat
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #49  Wysłany: 2017-02-09, 16:56  


Asbaria napisał/a:
chłoniak grudkowy to jeden z gorzej rokujących typów chłoniaka..

Nie myśl o tym, nie myśl o rokowaniach, nie patrz na statystyku tylko oręż do ręki i do boju.

Przykro mi, że spadła na Ciebie choroba ale jesteś dzielna dziewczyna i nie dasz się na pewno, nowe buty na nogi i dzielnie do przodu. Jesteś młoda, silna i musisz dać radę a my tutaj wszyscy będziemy dzielnie Cię wspierać.

pozdrawiam :tull:
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #50  Wysłany: 2017-02-09, 18:52  


Asbaria, u młodych osób raczej rzadko występuje ten chłoniak.
U Ciebie ze względu na młody wiek, może być rozważany przeszczep szpiku, który daje nadzieję na wyleczenie.
Ważny jest wybór dobrego doświadczonego ośrodka, w którym będziesz się leczyć. Na temat więcej wie Misiek, czy ośrodek w Bielsku jest dobrym ośrodkiem. Bo może będzie warto zasięgnąć opinii u innego lekarza, w innym ośrodku. Ale to za parę chwil potem.
Teraz przed Tobą wizyta we wtorek, na której powinnaś mieć zlecone dalsze badania. Możesz też się zapytać jakie planują dla Ciebie leczenie.
Asbaria napisał/a:
chłoniak grudkowy to jeden z gorzej rokujących typów chłoniaka.
Nie taki najgorszy _itsme_
Pozdrawiam cieplutko
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Asbaria 



Dołączyła: 29 Lis 2016
Posty: 178
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 5 razy

 #51  Wysłany: 2017-02-09, 19:22  


marzena66, JustynaS1975, dziękuję serdecznie za każde słowo , za każdą radę :tull:
Jestem bardzo ciekawa co nasi lekarze mi powiedzą we wtorek, ale również chciałabym zasięgnąć opinii u kogoś innego.
Misiek proponuje mi Katowice i mam to mocno na uwadze.
Liczę też , że w takiej sytuacji szpital w Bielsku, również podejmie taką decyzję.
Bo jeżeli, tak jak pisze JustynaS, rozważany będzie przeszczep szpiku, to Bielsko się tym nie zajmuje.
Z tego co wiem, to jeżeli coś nie jest w ich kompetencji, to odsyłają pacjentów do Gliwic i Katowic.
No nic, we wtorek wszystko się okaże co i jak.

[ Dodano: 2017-02-09, 19:24 ]
Waniuszka, dziękuję _itsme_
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #52  Wysłany: 2017-02-09, 19:29  


Został wydzielony wątek niemerytoryczny.
Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby /"niemerytoryczne"/, słowa wsparcia, pociechy itp., proszę pisać w tym wątku
:)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #53  Wysłany: 2017-02-09, 20:03  


Czy masz opis swojej tomografii?

Pierwszą rzeczą jest w ogóle ustalenie wskazań do leczenia, co będzie wymagało dodatkowych badań (nie wiem, czy miałaś wykonane badanie LDH oraz Beta-2 mikroglobulinę). Konieczne jest badanie szpiku (w tym trepanobiopsja). Części pacjentów w ogóle początkowo nie leczy się, tylko poddaje obserwacji (ze względu na fakt, że leczeniem możemy w takiej sytuacji zaszkodzić). Czy miałaś objawy ogólne? Gorączkujesz, masz kaszel, schudłaś w ostatnim czasie (jeśli tak, ile?), masz nocne poty?
Jeśli będą wskazania do leczenia - leczenie zazwyczaj obejmuje 6 cykli chemioterapii, albo wg schematu R-CVP, albo R-CHOP. Wybór jest kontrowersyjny, każdy stoi przy swoim. Obecne zalecenia ESMO mówią, że podanie R-CHOP jest korzystniejsze, bo wydłuża tzw. czas wolny od progresji, czyli bez nawrotu chłoniaka.
Potem rozpoczyna się leczenie podtrzymujące, czyli rytuksymab (MabThera) co 2 miesiące przez 2 lata.

Procedury przeszczepowe obecnie rezerwuje się na sytuację nawrotu oraz w razie, jeśli powyższe leczenie nie przyniosło spodziewanego skutku, co w tym chłoniaku zdarza się rzadko. Generalnie jest to choroba przewlekła. ;)
 
beata79 


Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 63
Pomogła: 10 razy

 #54  Wysłany: 2017-02-09, 20:08  


Asbaria, ja tez jestem z Bielska i też tutaj rozpoczynałam swoją walkę z chloniakiem. Polecam Ci jednak konsultację w Katowicach lub w Krakowie - ja osobiście wybrałam Kraków i tam kontynuowałam leczenie, które zakończyłam w 2012 roku. W zeszłym roku moja przyjaciółka - 35 lat zachorowała na dokładnie takiego chloniaka jak Ty i również obecnie leczy się w Krakowie. Polecam konsultację u docenta Wojciecha Jurczaka.
 
Asbaria 



Dołączyła: 29 Lis 2016
Posty: 178
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 5 razy

 #55  Wysłany: 2017-02-09, 20:52  


MisiekW, w szpitalu zrobili mi badanie LDH, wynik: 298 U/L [240-480]
wyniki z tomografii już podawałam, ale załącze je jeszcze raz..
Nie mam gorączki, nie mam kaszlu, nie chudnę ( a szkoda ;) ), poty nocne wystąpiły tylko jeden jedyny raz, chyba ze 3 miesiące temu..



IMG_20170112_185212.jpg
tomografia szyi i klatki piersiowej
Pobierz Plik ściągnięto 3007 raz(y) 642,26 KB

 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #56  Wysłany: 2017-02-09, 21:05  


Okej, na ten moment nie widzę u Ciebie konkretnych wskazań do leczenia ;) Dlatego wymaga to przedyskutowania z doświadczonym hematologiem, w oparciu o rozszerzone badania.
 
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomógł: 31 razy

 #57  Wysłany: 2017-02-10, 06:59  


Asbaria, wysłałem Ci PW.
 
Asbaria 



Dołączyła: 29 Lis 2016
Posty: 178
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 5 razy

 #58  Wysłany: 2017-02-11, 12:07  


Rana na szyi, po cięciu, bardzo ładnie się goi, tylko mam pytanie, czym to najlepiej smarować?
Poleca ktoś jakąś maść przeciw bliznom?
 
Waniuszka 


Dołączyła: 21 Lip 2016
Posty: 62
Pomogła: 2 razy

 #59  Wysłany: 2017-02-11, 12:43  


Ja smaruję silauronum, podobno obecnie jedną z lepszych maści na blizny. Ale już 3 mc od próby wycięcia węzła i Blizne wciąż mocno widac
 
Ola81 


Dołączyła: 12 Lut 2017
Posty: 1

 #60  Wysłany: 2017-02-12, 19:26  


Tez choruje na chloniaka grudkowego i tez jestem z bielska, lecze sie u doc Jurczaka w Krakowie, Beatka o mnie pisala powyzej. Doc Jurczak przeprowadza badanie klinoczne, moim zdaniem nie ma lepszej opcji leczenia chloniaka grudkowego z mala masa guza niz u niego, konsultowalam to w calej Polsce i Austrii. Bardzo duzo by pisac, jesli kogos z Was to interesuje to zapraszam na priv. Pozdrwiam wszystkich :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group