1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w piersi
Autor Wiadomość
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #31  Wysłany: 2016-07-17, 07:38  


dziękuję za odp. Odnosnie laktacji, myślałam, że mogła ona wpłynąć na niewyraźny obraz podczas badania. Co do wizyty u lekarza chcialam zapytać o ewentualną zasadność wykonania markerow i jego ocenę odnosnie otrzymanego wyniku. Pewnie masz rację, ze najrozsadniej byloby do tego podejsc w sposob, o ktorym napisalas, ale jakos czarne myśli nie chcą dac spokoju.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #32  Wysłany: 2016-07-17, 10:03  


Markery (jeżeli w ogóle) to przy takim małym guzku nie będą podniesione.
_________________
sprzątnięta
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #33  Wysłany: 2016-09-08, 18:30  


witam ponownie,
po ostatnim usg, ktore robilam 2 miesiace temu, powtorzylam badanie. ponizej zamieszczam wynik.


sutki o prawidlowej strukturze z widocznymi obustronnie zmianami mastopatycznymi. cewy gruczolowe miernie poszerzone. w dolnej czesci kgz sutka prawego guzek lity o gladkich zarysach6x6x4 z pojedynczymi mikrozwapnieniami, bez zmian w elastografii birads 3.

w piersi lewej torbielka 2mm birads 2. doly pachowr bez patologicznych wezlow chłonnych.

Mam jednak pytanie odnosnie mikrozwapnien. Naczytalam sie, że świadczą one zazwyczaj o zlosliwym charakterze guzkow. Nigdzie nie znalazlam rownież wlokniakow z mikrozwapnieniami. .Wiem, że lekarz, u ktorego robilam usg to bardxo dobry specjalista i absolutnie nie podwazam Jego opinii, chciałabym jednak dopytać jak to jest. Czy ja jestem jakims nietypowym przypadkiem? Martwi mnie yo o tyle, że tę zmianę mam od lat i wczesniej tych mikrozwapnien nie bylo.

Chcialabym jeszcze nadmienic, ze w 1 opisie usg, ktory zamiescilam 2 m-ce temu /wpis powyzej/ powinny byc mikro a nie makrozwapnienia.

pozdrawiam
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #34  Wysłany: 2016-09-08, 20:58  


Mikrozwapnienia (ale i zwapnienia ogólnie) są pozostałościami po procesie zapalnym. Procesy zapalne mogą być związane z nowotworem, ale również ze zwykłym zakażeniem, w czasie laktacji jakiś w stan zapalny mógł być, sam się wygoił a zwapnienia zostały.

To co czytałaś o znaczeniu mikrozwapnień w rozpoznaniu raka sutka dotyczy mammografii w przypadkach kiedy guza nie widać a tylko same mikrozwapnienia, są one wtedy wskazówką żeby diagnostykę poszerzyć.

W Twoim wieku guzy złośliwe rosną szybko, a ten trzyma wymiar więc chyba nic się nie dzieje, ale jak Ci już pisałam teraz do 2 lat po porodzie trzeba trzymać super czujność. Staraj się robić te kontrolne usg u tego samego lekarza, żeby porównywać wymiary.
_________________
sprzątnięta
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #35  Wysłany: 2016-09-08, 21:18  


dobrze. bardzo dziękuję za odpowiedź i wskazowki. Rzeczywiscie dwukrotnie mialzm zapalenie w tej piersi podczas karmienia, tyle , że bardziej w górnej częsci piersi nad brodawką, ale jak sie domyślam stan zzpalny objął całą piers. Pamiętam, że mialam wowczas wysoką gorączkę. Co do 2-letniej czujnosci to zostalo mi w takim razie jeszcze pol roku.

[ Dodano: 2016-09-09, 11:00 ]
przepraszam, ale mam jeszcze jedno pytanie odnosnie mojego ostatniego usg. jestem chyba troche nieprzytomna bo zauwazylam, zenie przepisalam symbolu ktory doktor zamiescil w opisie a mianowicie sutki o prawidlowej budowie ACR3. Co oznacza symnol acr3?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #36  Wysłany: 2016-09-09, 11:34  


A tego to już nie wiem, oczytana jestem w nowotworach i odróżnianiu zmian złośliwych od niezłośliwych. Stanami normalnymi się nie interesuję.
_________________
sprzątnięta
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #37  Wysłany: 2016-09-09, 11:51  


mada napisał/a:
sutki o prawidlowej budowie ACR3.

Chyba chodzi tu o budowę piersi - gruczołowo-tłuszczową o zwiększonej gęstości - ACR3.
W przypadku takiej budowy piersi badaniem pierwszego wyboru jest usg a poźniej ewentualnie w razie potrzeby mammografia.

Pozdrawiam :)
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #38  Wysłany: 2016-09-09, 13:36  


dziękuję :)
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #39  Wysłany: 2017-09-24, 13:57  


Witam,
Wracam ponownie z tematem mojej zmiany w piersi. Po roku czasu od ostatniego badania USG zrobiłam ponowne. Poniżej zamieszczam opis:

Sutki o prawidłowej strukturze tkankowej z niewielkimi zmianami dysplastycznych z przewagą zwłóknień. Cewy gruczołowe miernie poszerzone. Na pograniczu sutka prawego 6 -7 cm od brodawki widoczny guzek lity 11x11x6 mi o nieregularnych zarysach zmieniający kształt przy ucisku z mikrozanieczyszczeń guzek dysplastycznych gitarę 4a wskazana biopsja. Innych zmian nie stwierdza się. Doły pachowe bez patologicznych węzłów chłonnych.

Moje pytanie brzmi czy powyższy opis wskazuje na zmianę złośliwa ? Dodam jeszcze tylko że w czasie laktacji miałam raz albo 2 razy zapalenie w tej piersi / nie wiem czy ma to jakieś znaczenie/.


2 moje pytanie brzmi gdzie ewentualnie mogłabym usunąć taką zmianę w całości bez wykonywania biopsji.

[ Dodano: 2017-09-24, 13:59 ]
Przepraszam za ten opis z błędami ale słownik zmienia mi wyrazy.

Opis brzmi
Z mikrozwapnieniami guzek dysplastyczny birads 4a
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group