1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zaburzenie architekry piersi birads 4C
Autor Wiadomość
Karolinaa 


Dołączyła: 10 Lut 2015
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2020-07-07, 18:03  Zaburzenie architekry piersi birads 4C


Dzień dobry, w styczniu byłam na kontrolnym usg piersi które wykazało zaburzenie architektury określone przez lekarza wykonującego badania jako zmiana z oznaczeniem Birads3 do kontroli za 6 m-cy. Na kolejnym badaniu obraz był taki sam, nic się nie powiększyło zmieniła się kwalifikacja na Birads 4A. Lekarz skierował mnie na biopsję gruboigłowa. Zapisałam się do centrum onkologii na Ursynowie w warszawie gdzie zrobili mi mammografię i biopsję gruboigłową. Byłam wczoraj odebrać wyniki ale nie były wydrukowane więc nie dostałam ich do ręki, lekarz przekazał mi jedynie, że mammografia jest ok i biopsja też. Z tego co pamiętam to w wyniku była prawidłowa tkanka gruczołowa? chyba ale z usg oznaczenie zwiększyli na Birads 4C i teraz mam czekać na decyzję co dalej. Wycięcie zmiany (11mm) lub obserwacja. Na wizycie ogarnął mnie tak wielki stres, że nie spytałam o nic. Dlaczego z 4A jest teraz 4C? Czy jest możliwe, że biopsja była źle pobrana? dostałam zdjęcie usg jak igła przecina zmianę więc nie wiem czy tak się zdarza. Wiem, że musze czekać na decyzję ale chciałabym spytać czy zdarza się, że wyniki badań są ok a mimo wszystko okazuje się że guz jest złośliwy.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2020-07-07, 20:54  


Na Ursynowie wyniki drukuje lekarz na żądanie pacjenta, bez tych wyników nie można odpowiedzieć na Twoje pytania. Zdarza się i to nie rzadko że wynik biopsji z różnych powodów jest fałszywie ujemny. A poza tym ok wg lekarza onkologa to nie zawsze to samo co my sobie myślimy. Pewnie będziesz miała niedługo wizytę, nie wychodź z gabinetu bez wszystkich wyników. Tam nawet nieźle leczą, ale nerwy to można stracić. Zwykle lekarz odpowie na 2-3 proste pytania (później traci cierpliwość) więc przed wizytą dobrze przemyśl co chcesz wiedzieć i tak ułóż Sobie pytania żeby wymagały krótkiej i konkretnej odpowiedzi. Przetrenuj Sobie taką wizytę w wyobraźni bo nie można tam na miejscu tracić głowy.

Tak jak to opisujesz to mammografia nie może być ok. Jeżeli zmiana się nie uwidoczniła a jest w usg to to badanie było niediagnostyczne ale nie ok.

11 mm to nie dużo, jeżeli węzły są niewidoczne w usg to wszystko wygląda bardzo dobrze nawet jeżeli okaże się to rakiem. Zrób krótki research ale bez specjalnych poświęceń bo może się skończyć na niczym. (czego życzę)
_________________
sprzątnięta
 
Karolinaa 


Dołączyła: 10 Lut 2015
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2020-07-07, 21:31  


Dziękuję za odpowiedź. Węzły są niepowiekszone i bez żadnych zmian. Ja mam 36 lat. Wizytę nam 22.07 więc postaram się podjechać wcześniej po kopię wyników bo sprawdziłam na stronie, że można otrzymać. Teraz chyba muszę tylko czekać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group