1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
wynik badania PET
Autor Wiadomość
malgosiax 


Dołączyła: 14 Sty 2013
Posty: 23
Pomogła: 1 raz

 #16  Wysłany: 2013-04-20, 15:24  


Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Jestem po operacji wycięcia guza prawego płuca.Minęło prawie dwa miesiące a mnie ciągle boli. Lekarz mówi że jeszcze długo będzie bolało. Muszę wytrzymać. Mam pytanie i niecierpliwie czekam na odpowiedż . Prawdopodobnie będę miała chemie - czy ktoś wie jak długo będzie trwała, czy wypadną mi włosy i jakie są skutki uboczne. Czy na chemie trzeba jeżdzić codziennie czy leży się w szpitalu ? Trzymam kciuki ca wszystkich walczących z rakiem. Damy radę !
 
Maciek76 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 434
Skąd: S-c
Pomógł: 69 razy

 #17  Wysłany: 2013-04-20, 21:46  


malgosiax,

Nie mamy wyników po operaji,ale jeżeli piszesz ,że będzesz miała chemię to jest to minimalnie stadium 2 wg klasyfikacji TNM.

Chemioterapia pooperacyjna powinna byc zaczęta między 6-8 tyg po operacji.
Skutki uboczne chemii każdy przechodzi indywidualnie,więc czy wypadną Ci włosy itd itp tego nikt nie przewidzi.

Jeżeli będziesz miała chemię PN(cisplatyna winobrelina) co 21 dni to nie wiem jak to jest gdzie indziej ,ale u nas było tak ,że Tata szedł na pierwszy wlew na dwa dni do szpitala ,a na dolewkę już tylko na parę godzin.

A rana po operacji też Go boli,raz mniej ,raz mocniej a minęło już 8 mięsięcy.

Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Najlepszego!!!
_________________
Carcinoma planoepitheiliale akeratodes g2
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #18  Wysłany: 2013-04-20, 22:13  


malgosiax napisał/a:
awdopodobnie będę miała chemie - czy ktoś wie jak długo będzie trwała, czy wypadną mi włosy i jakie są skutki uboczne. Czy na chemie trzeba jeżdzić codziennie czy leży się w szpitalu ?

Wszystko zależy od tego jaką chemię będziesz miała.
_________________
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #19  Wysłany: 2013-04-21, 17:25  


Mój tata po operacji już 3 lata i czasem nadal boli więc tym się nie martw.
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #20  Wysłany: 2013-04-22, 12:51  


Nie chcę cie martwić,ale moja mama miała chemie co 21 dni,po pierwszej wlosy wychodziły garsciami.Teraz jest p o5 tej chemii już 3 tyg,więcej nie będzie miała,włoski rosną,ale to nie jest największy problem,są takie ładne peruki,a wlosy odrosną.Zdrowia życze,pozdrawiam.

[ Dodano: 2013-04-22, 12:53 ]
Na chemie jezdziła do przychodni,w pierwszy dzień robiono badania,a potem byla chemia(przez 3 dni),po 21 dniach miała badania i od nowa to samo.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
malgosiax 


Dołączyła: 14 Sty 2013
Posty: 23
Pomogła: 1 raz

 #21  Wysłany: 2013-04-24, 15:56  


Strasznie Wam dziękuję za szybką odpowiedż. Już mniej więcej wiem co mnie czeka.Wolę być przygotowana. Nie poddam się chorobie, będę walczyć. Jest we mnie ogromna chęć życia. Trzymam kciuki za wszystkich walczących z chorobą.
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #22  Wysłany: 2013-04-28, 21:50  


Dużo siły życzę,czekają cie wzloty i upadki,ale najważniejsze jest nie poddawać się,a bedzie dobrze.Pozdrawiam.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
malgosiax 


Dołączyła: 14 Sty 2013
Posty: 23
Pomogła: 1 raz

 #23  Wysłany: 2013-05-14, 11:40  


Witam. Mam kilka pytań w związku z chemioterapią po operacji po operacji prawego płuca / 25.02.2013/. Pytania do osób które przeszły już przez to. Jakie są skutki uboczne, czy zawsze wypadają włosy, czy są wymioty i biegunki. Jak długo to trwa. Czy znacie sposoby które pozwolą zneutralizować skutki chemioterapii. Błagam o pomoc ! Dzisiaj jadę do lekarza ustalić termin rozpoczęcia chemioterapii, napewno dużo mi powie ale dla mnie ważne są opinie osób które przez to przechodziły.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-05-14, 11:43 ]
Masz swój wątek na Forum, w nim zadawaj pytania dot. Twojej choroby, leczenia etc.
Post przeniesiony.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #24  Wysłany: 2013-05-14, 11:44  


Wszystko zależy od rodzaju zastosowanej chemioterapii.
Skorzystaj z wyszukiwarki Forumowej, jest mnóstwo wątków osób po i w trakcie chemioterapii, w których opisują oni swoje doświadczenia.
_________________
 
Maciek76 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 434
Skąd: S-c
Pomógł: 69 razy

 #25  Wysłany: 2013-05-14, 12:09  


malgosiax napisał/a:
Jakie są skutki uboczne

Każdy przechodzi to inaczej.

malgosiax napisał/a:
czy zawsze wypadają włosy

Nie zawsze.
_________________
Carcinoma planoepitheiliale akeratodes g2
 
 
malgosiax 


Dołączyła: 14 Sty 2013
Posty: 23
Pomogła: 1 raz

 #26  Wysłany: 2013-05-15, 13:03  


Jestem już po wizycie u onkologa w CO. Powiedział mi, że w moim przypadku chemia może być zastosowana ale nie musi. Jestem 2 miesiące po operacji, guz był mały i wycięty bardzo szybko po wykryciu / Forma moja jest dobra, wyniki też dobre. Chemia może pomóc ale nie musi. Powiedział, że przy 70% obecnie powrotu do zdrowia po chemii może to wzrosnąć do 75% ale gwarancji nie daje. Chemia jest bardzo agresywna i byłaby stosowana w 3 rzutach po dwa dni w szpitalu co 3 tygodnie. Dał mi tydzień na podjęcie decyzji. Nie wiem co mam robić! 5% to trochę mało a skutki uboczne duże. Potrzebuję Waszego wsparcia. Wiem, że to ja muszę podjąć decyzję ale chciałabym wiedzieć co Wy byście zrobili.!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #27  Wysłany: 2013-05-15, 22:42  


Najpierw zamieść pełną histopatologię pooperacyjną, bo do tej pory nie pojawiła się ona tutaj - nie wiemy więc w zasadzie co dokładnie wycięto, w jakim stadium zaawansowania etc.
_________________
 
malgosiax 


Dołączyła: 14 Sty 2013
Posty: 23
Pomogła: 1 raz

 #28  Wysłany: 2013-05-16, 12:10  


Rak płuca niedrobnokomórkowy płuca prawego. Stan po przedniej resekcji odbytnicy z powodu rada odbytnicy w 2010r. / przed operacją radio i chemioterapia. Nadciśnienie tętnicze. Kod ICD-10: C34.1

Zastosowano leczenie: Lobektomia górna płuca prawego, Limfadenektomia 25.02.2013. Wykonane procedury : Lobektomia - inn2 25.02.2013-25.02.2013, Doszczętne wycięcie węzłów chłonnych - inne 25.02.2013-25.02.2013.

Badanie cyto-histopatologiczne
W przekroju w odległości 0.7 cm od granicy cęcia oskrzela nacięty guz szaro-brunatny o wymiarach 4x3x1.5 cm dochodzący do opłucnej, opłucna nad guzem gładka, zmleczała. Miąższ płuca w części obwodowej w 20% o wzmożonej spoistości. Pobrano:
A - granica cięcia
B - węzły okołooskrzelowe
C - guz od strony oskrzela
D - opłucna z nad guza
E - miąższ płuca o wzmożonej spoistości
F - miąższ płuca bez zmian
G - w. chł. Gr. 2R, kilka drobnyzh fragmentów tłuszczowych o łącznej średnicy 3 cm
H - w. chł. Gr. 4R, 2 fragmenty węzłów z tkanką tłuszczową o średnicy 2 cm
I - w. chł. Gr. 7, drobny fragment o średnicy 1 cm
J - w. chł. Gr. 10R, 3 węzły, największy o średnicy 1 cm
K - w. chł. Gr. 11, 3 węzły, największy o średnicy 1 cm

Od. A - w granicy cięcia na oskrzelu ognisk nowotworowych nie znaleziono. W przylegającym miąższu płuca ognisko nacieku gruczolakoraka.
Od. B - przerzutów nowotworowych nie stwierdzono
Od C, D - Gruczolakorak G1, naciek nie dochodzi do opłucnej. Na obwodzie guza widoczne utkanie raka oskrzelowo-pęcherzykowego.
od. E - ognisk nowotworowych nie znleziono. Nieodma.
od. F - Ognisk nowotworowych nie znaleziono.
od. G, H, I, J, K - przerzutów nowotworowych nie stwierdzono.
Obraz histopatologiczny guza przemawia za zmianą pierwotną wychodzącą z płuca.

Mam nadzieję, że wszystko dobrze przepisałam. Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tych wyników i jeżeli to możliwe doradzenie, czy chemia jest konieczna . Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.
o:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group