1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak
Autor Wiadomość
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #76  Wysłany: 2021-04-15, 15:35  


Angelles,
Mam dla Ciebie info dotyczące konta i logowania. Odezwij się proszę poprzez mail

missyforumonkologiczne@gmail.com
 
Angelles 



Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #77  Wysłany: 2021-06-01, 15:55  


Cześć wszystkim
Na wstępie chciałabym serdecznie podziękować Missy i Richelieu za pomoc w zalogowaniu się na forum.

Z nowości u nas to same dobre wieści. Mama jest świeżutko po badaniu TK.

TK klatki piersiowej bez kontrastu:
,,Badanie wykonano bez podania środka cieniującego z uwagi na uczulenie na kontrast. Orientacyjna ocena porównawcza do badania z dnia 04.01.2021 (wówczas badanie również bez środka cieniującego). Tak jak w poprzednim badaniu widoczne są liczne węzły chłonne śródpiersiowe których większość ulega zmniejszeniu o 1-2 mm i obecnie część śródpiersiowych jest nadal powiększonych, w tym największy na prawo od łuku aorty o wym. krótkim 13 mm.
Ocena wielkości węzłów chłonnych wnęk płuc jest utrudniona w badaniu bez kontrastu- orientacyjnie powiększone węzły chłonne wnęki płuca prawego, w mniejszym stopniu niż poprzednio. Zmniejszeniu o około 1 mm uległa część węzłów chłonnych nadobojczykowych, które jak poprzednio są niepowiększone, największy podobojczykowy lewy w wym. krótkim 6 mm. Poza tym obraz klatki piersiowej jak poprzednio. Obraz płuc, w tym zmian drobnoguzkowych, jak poprzednio. Węzły chłonne pachowe niepowiększone. Struktury kostne bez zmian o meta."

Tk jamy brzusznej
,,Obraz narządów, struktur międzytkankowych jamy brzusznej jak w badaniu poprzednim, z widocznymi licznymi uwapnionymi złogami w kielichach obu nerek, podejrzeniem AML wym. 10 mm w wardze tylnej nerki lewej oraz drobnymi przyściennymi złogami w pęcherzyku żółciowym. Nowych zmian nie stwierdzono.

TK miednicy
,,W okolicy lewej pachwiny i częściowo objętego badaniem uda lewego widoczne zmiany pooperacyjne, bez ewidentnych cech wznowy miejscowej. Pęcherz moczowy, odbytnica, narząd rodny w normie w badaniu bez iv. podania kontrastu. Ślad wolnego płynu w jamie otrzewnej. Pojedynczy powiększony węzeł chłonny przy podziale prawej tętnicy biodrowej wspólnej - w wym. krótkim do 11 mm, pozostałe węzły chłonne niepowiększone.
WN. Obraz miednicy jak w poprzednim badaniu".

Na ostatnią wizytę nie mogłam pojechać z mamą ale podobno lekarz był bardzo zadowolony z wyników. Węzły i guzki w płucach cały czas do obserwacji ale ogólnie jest ok. Lekarz zadecydował o zmniejszeniu dawki leków. Do tej pory mama przyjmowała je w schemacie 2+1+2 teraz 1+1+1. Nie wiem czy to dobrze czy źle....Mam nadzieję, że to nie zaszkodzi a być może zmniejszy dolegliwości związane ze skutkami ubocznymi. hmmm
_________________
,,Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd"
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #78  Wysłany: 2021-06-06, 08:21  


Angelles, to dobre wiadomości.
Trzymajcie się Dziewczyny |buziaki|
_________________
♥♥♥
 
Angelles 



Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #79  Wysłany: 2021-06-10, 18:01  


Dzięki basik78 za pamięć. Pozdrawiamy Ciebie i mężusia:) Proszę o poradę w kwestii skóry a dokładnie skory na palcach u ręki. Od zeszłego roku skóra u mamy w tym miejscu pęka i boli. Przeszłyśmy przez wysypki i zapalenia skórne (głównie na operowanej nodze) ale one wszystkie mijały. Tutaj jednak jest coraz gorzej. Pęknięcia są głębokie. Skóra wygląda jakby ktoś tarł palcami na tarce i to zaschło. Dodatkowo paznokcie zaczęły przybierać ,,stożkowy" kształt. Zauważyłam, że mama często ,,skubie" te skórki. Nigdy wcześniej nie miała takiego problemu. Kupowałyśmy dobre kremy do rąk, rękawiczki do domowej pielęgnacji na noc, maści (Alantan plus).
_________________
,,Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd"
 
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #80  Wysłany: 2021-06-12, 14:28  


Maść z witaminą A może coś pomoże, ewentualnie witamina A w kroplach do smarowania. Pamiętam jak mi skóra na dużych palcach u nóg od spodu się zadzierała jakby właśnie ktoś tarką przejechał, to w aptece zaproponowano mi preparaty z witaminami do łykania - niestety pamięć dobra, ale krótka i nie pamiętam jakie dokładnie. Na pewno była w tym i ta witamina A i właśnie maść. Smarowałam grubo, zaklejałam plastrem (wacik do demakijażu i plaster na rolce) i pomogło, ale trochę kuracja trwa. Może warto się zapytać w aptece.
Druga rzecz, to może być coś o podłożu grzybicznym, ale to już może potwierdzić, albo zdementować dermatolog.

Buziaki, ściskam bardzo mocno :tull:
 
Angelles 



Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #81  Wysłany: 2021-07-01, 14:09  


Reszka.78 Dziękuję bardzo za sugestię. Grzybica została wykluczona przez lekarza. Zastanawiam się czy to kwestia przyjmowanej chemii czy działanie o podłożu psychologicznym (nerwica polegająca na skubaniu tej skóry). Będziemy działać :)
_________________
,,Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd"
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #82  Wysłany: 2021-07-03, 18:00  


Angelles,
Czy dobrze rozumiem, że konsultowałyście problemy skórne z dermatologiem? Czy z onkologiem lub lek.rodzinnym?

Generalnie leczenie celowane, co oczywiście wiesz, ma przeróżne skutki uboczne.
Ja myślę jeszcze o tym, że w ostatnim roku większość z nas częściej i intensywniej myła oraz dezynfekowała ręce. To także niszczy w pewnym stopniu naskórek.

Ja mam od kilku miesięcy problem z suchą, tarkowatą i pękającą szczelinowato skórą na palcach - jakaś forma egzemy. Mam od dermatologa maść sterydową z antybiotykiem. Po kilku dniach smarowania skóra goi się i mięknie, wtedy zaczynam wcierać coś z mocznikiem 15 lub 30%. I na ok.3 tygodnie spokój. Potem problem powraca, ale w mniejszym zakresie i tak powoli chyba się tego w końcu pozbędę 🤔
 
Angelles 



Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #83  Wysłany: 2021-07-07, 15:27  


Grzybicę wykluczył onkolog i lekarz rodzinny ale może faktycznie postaramy się o skierowanie do dermatologa. Przy ostatniej wizycie onkolog miał w planach wypisać jakiś specyfik tym razem robiony w aptece na zamówienie ale nie mogłam być z mamą i zapomniała przypomnieć się z tym lekarzowi. :roll:
Jak nazywa się maść, którą stosujesz missy?
_________________
,,Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd"
 
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #84  Wysłany: 2021-07-14, 20:21  


Robaczki kochane, faktem jest, że dezynfekowanie i częste mycie rąk, strasznie wysusza skórę. Ja się ostatnio przerzuciłam na produkty Białego Jelenia i muszę powiedzieć, że zauważam różnicę. Do zmiany namówiła mnie znajoma, której małżowinek jest uczulony na niemal każdą chemię w środkach higienicznych i do prania i zaproponowała, żebyśmy z mamą spróbowały. Brzmi jak reklama produktu, ale może warto spróbować jak u Was zadziała? :mrgreen:

Buziaki i ściskam mocno :tull:
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #85  Wysłany: 2021-08-29, 19:01  


Angelles,
I co u mamy? Jak leczenie zmian skórnych?
Ja mam Fucibet Lipid, ale to nie znaczy, że u mamy ten lek również byłby wskazany.
 
Angelles 



Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #86  Wysłany: 2021-08-30, 10:23  


Mamy lekarz prowadzący zlecił lek (maść) robiony na zamówienie. Ocenił stan skóry jako skutek stosowanej terapii. Po miesiącu stosowania palec wyglądają o niebo lepiej. Skóra przestała pękać i rany się zasklepiły. Za tydzień czekają Nas wyniki tomografu. Trzymajcie kciuki by wszystko było dobrze.
_________________
,,Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd"
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #87  Wysłany: 2021-08-30, 11:00  


Angelles,
Świetna wiadomość! Cieszę się, że dostałyście skuteczny lek.

Kciuki zapewnione :-)
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #88  Wysłany: 2021-09-13, 08:00  


Angelles, jak wyniki TK?
Jesteście z mamą już po konsultacji?

ściskam serdecznie :in_love: ::thnx::
_________________
♥♥♥
 
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #89  Wysłany: 2021-09-14, 11:59  


Dołączam się do pytania. Co tak u Was Dziewczynki?

Buziaki i pozdrawiam serdecznie :)
 
Angelles 



Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #90  Wysłany: 2021-09-24, 13:39  


Cześć kochani
U Nas wszystko w jak najlepszym porządku. Bez zmian w stosunku do badania poprzedniego. Palce u rąk wyglądają pięknie. Paznokcie przybierają też już normalny kształt.
_________________
,,Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd"
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group